PRZESZUKAJ PROGRAMY

Noc Biologów 2019, 11 stycznia

Szukano: A

Białystok: Instytut Biologii, Uniwersytet w Białymstoku

15:00-19:30 Koło Naukowe Biologów UwB im. W. Chętnickiego
Wodny świat ciemną nocą 16:00-16:45 pokaz
Wodny świat ciemną nocą 16:45-17:30 pokaz
(Nie)Niebezpieczne zwierzęta i jak je hodować 16:00-16:45 pokaz i warsztaty
(Nie)Niebezpieczne zwierzęta i jak je hodować 17:00-17:45 pokaz i warsztaty
Żabi koncert – co wiosną w stawie śpiewa? 13:15-14:00 Pokazy / prezentacje
Żabi koncert – co wiosną w stawie śpiewa? 15:15-16:00 Pokazy / prezentacje
Szklana pułapka, co może rosnąć w szkle 16:00-20:00 Pokazy / prezentacje
Co nieco do góry nogami, czyli porozmawiajmy o nietoperzach 17:00-18:00 Pokazy / prezentacje
Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy 13:00-20:00 Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze
Aminokwasy - cegiełki życia 13:30-14:30 Warsztaty
Zobaczyć mutację 13:30-14:00 Warsztaty
Zobaczyć mutację 14:15-14:45 Warsztaty
Aminokwasy - cegiełki życia 14:45-15:40 Warsztaty
DNA świeci nocą 14:45-15:45 Warsztaty
I kto tu rządzi? Nasz wewnętrzny mikrokosmos 15:00-16:00 Warsztaty
Przyjaciel na sześciu nogach? Cudowny! 15:00-15:30 Warsztaty
Zobaczyć mutację 15:00-15:30 Warsztaty
Niezwykły świat roślin widziany pod mikroskopem – jak wygląda ziarno pyłku? 15:30-16:30 Warsztaty
DNA świeci nocą 15:45-16:45 Warsztaty
I kto tu rządzi? Nasz wewnętrzny mikrokosmos 16:00-17:00 Warsztaty
Ktoś pił z mojego kubeczka- daktyloskopia w praktyce 16:00-16:45 Warsztaty
Motyle pod lupą 16:00-16:45 Warsztaty
Rusz głową razem z sową! – poznaj nocnych tropicieli 16:00-16:40 Warsztaty
Zobaczyć mutację 16:00-16:30 Warsztaty
Architektura życia - białka 16:30-17:30 Warsztaty
Dotknij czaszki lwa i myszy 17:00-17:45 Warsztaty
I kto tu rządzi? Nasz wewnętrzny mikrokosmos 17:00-18:00 Warsztaty
Jak zobaczyć bakterie w ciemności? 17:00-18:00 Warsztaty
Motyle pod lupą 17:00-17:45 Warsztaty
Niezwykły świat roślin widziany pod mikroskopem – jak wygląda ziarno pyłku? 17:00-18:00 Warsztaty
Przyjaciel na sześciu nogach? Cudowny! 17:00-17:30 Warsztaty
Jak zobaczyć bakterie w ciemności? 18:00-19:00 Warsztaty
Rusz głową razem z sową! – poznaj nocnych tropicieli 18:00-18:40 Warsztaty
Architektura życia - białka 18:30-19:30 Warsztaty
Ktoś pił z mojego kubeczka- daktyloskopia w praktyce 19:00-19:45 Warsztaty
Tańczą, skaczą i śpiewają, czyli tajniki ptasich zalotów 14:00-14:45 Wykłady
Wyżyna Tybetańska oczami biologa 15:45-16:30 Wykłady
Strach się bać,czyli przerażające rośliny i grzyby 16:00-16:45 Wykłady
Tajemnice władców ciemności 16:00-17:00 Wykłady
Sowy – ptaki nocy? 17:00-17:45 Wykłady
Turkuć podjadek na obiadek czyli rzecz o jedzeniu owadów 18:00-18:45 Wykłady

Bydgoszcz : Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Wpływ wybranych związków chemicznych na genotoksyczność komórek z wykorzystaniem testu Allium 12:00-13:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Czy wiemy co jemy 14:00-15:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Barwniki fotosyntetyczne, czyli dlaczego rośliny są zielone 14:45-15:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Mikroskopijne gwiazdy 15:00-15:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Twarzą w twarz z mikrobami 15:00-16:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. 15:30-16:30 WARSZTATY/LABORATORIA
AZOTANY i AZOTYNY w produktach spożywczych - źródła, wpływ na zdrowie 16:00-17:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. 17:00-18:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Dzikie rośliny jadalne 15:00-15:30 Wykład z prezentacją
Idąc tropem dzikich zwierząt… 15:00-16:00 Wykład z prezentacją
Śmiertelna wędrówka – dlaczego prowadzi się akcje przenoszenia płazów 15:00-15:45 Wykład z prezentacją
Związki chorób człowieka z genetyką – przegląd, badania, przyszłość leczenia 15:00-16:00 Wykład z prezentacją
Ssaki i ptaki grzebiące polskich lasów. 16:00-17:00 Wykład z prezentacją
Wąż ze słonecznej polany, czyli kilka słów o gniewoszu plamistym 16:00-16:45 Wykład z prezentacją
Jakie ptaki możesz spotkać w mieście? 17:00-18:00 Wykład z prezentacją
Niebezpieczne rośliny 17:30-18:00 Wykład z prezentacją
Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem 17:30-18:30 Wykład z prezentacją
Banki Mleka Kobiecego. Mleko - biała waluta na wagę złota 18:00-18:45 Wykład z prezentacją

Bydgoszcz : Ogród Botaniczny, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

"Jak się dobrze znaleźć w zimowym lesie" 11:30-13:00 pokaz i warsztaty
„Przytul drzewo” 16:00-20:00 pokaz i warsztaty
"Do lodówki nad Bałtyk" 10:00-11:15 Pokazy / prezentacje
Tajemnica w owocach ukryta 16:00-20:00 Pokazy / prezentacje
„Gacek Jacek za okienicą i pod dachówką”. 16:30-17:15 Pokazy / prezentacje
„Z notatnika zielarza” 17:30-18:15 Pokazy / prezentacje
"Zmiana klimatu - w czym problem? Wpływ ocieplenia na zdrowie człowieka". 18:30-19:15 Pokazy / prezentacje

Gdańsk: Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański

Biologiczna Noc przed nami! 15:00-20:00
Gra "Ekspresja" 15:00-20:00 gra
Projekcja filmu "Sowy Polski" 17:00-17:45 pokaz filmu
Projekcja filmu "Sowy Polski" 18:00-18:45 pokaz filmu
"Biologia molekularna XXL" - Bliskie spotkanie z DNA 15:00-20:00 pokazy
Barcoding DNA - biologiczny "kod kreskowy" 15:00-20:00 pokazy
Domowe specyfiki w walce z drobnoustrojami 15:00-20:00 pokazy
Inna strona farmaceutyków: jak nasze leki wpływają na rośliny 15:00-20:00 pokazy
Jak w laboratorium mieszkają mikroorganizmy? 15:00-18:00 pokazy
Kącik urody 15:00-20:00 pokazy
Mała zmiana wielki efekt - czyli jak wygląda mutacja 15:00-20:00 pokazy
Mikroorganizm niby straszny, ale jako pluszowa zabawka milusi! 15:00-18:00 pokazy
Mikroorganizmy wokół nas 15:00-19:00 pokazy
Mózg nocą 15:00-16:00 pokazy
Naturalne antybiotyki 15:00-18:00 pokazy
Nietypowe ZOO 15:00-20:00 pokazy
Plastik nie jest fantasitc 15:00-20:00 pokazy
Robakożercy 15:00-16:00 pokazy
Rośliny in vitro 15:00-20:00 pokazy
Rośliny lecznicze w wierzeniach, zwyczajach ludowych i kulturze. 15:00-20:00 pokazy
Straszne pupilki w Naszych domach 15:00-15:40 pokazy
Tajemnice owoców i warzyw: doświadczania biologiczne dla dzieci 15:00-20:00 pokazy
Zakodowana psychika 15:00-20:00 pokazy
Jak testujemy pamięć przestrzenną w zwierzęcym modelu choroby Alzheimera? 15:30-16:15 pokazy
Roślinni superbohaterowie 16:00-16:20 pokazy
Straszne pupilki w Naszych domach 16:00-16:40 pokazy
Jak testujemy pamięć przestrzenną w zwierzęcym modelu choroby Alzheimera? 16:30-17:15 pokazy
Mózg nocą 16:30-17:30 pokazy
Straszne pupilki w Naszych domach 17:00-17:40 pokazy
Jak testujemy pamięć przestrzenną w zwierzęcym modelu choroby Alzheimera? 17:30-18:15 pokazy
Mózg nocą 18:00-19:00 pokazy
Straszne pupilki w Naszych domach 18:00-18:40 pokazy
Jak testujemy pamięć przestrzenną w zwierzęcym modelu choroby Alzheimera? 18:30-19:15 pokazy
Straszne pupilki w Naszych domach 19:00-19:40 pokazy
BIOLOGICZNE SPA 13:00-14:30 warsztaty
Bezkręgowce naszych wód 15:00-16:00 warsztaty
Biologia i elektryczność 15:00-16:00 warsztaty
BIOLOGICZNE SPA 15:00-16:30 warsztaty
Elektroencefalografia, elektryczna aktywność mózgu 15:00-15:45 warsztaty
Fizjologia dla każdego 15:00-20:00 warsztaty
Gąbki wprost z ogrodu 15:00-20:00 warsztaty
Jak polują rośliny mięsożerne 15:00-15:45 warsztaty
Lekcja 1: Wstęp do "czytania" kotów 15:00-15:45 warsztaty
Molekularne malowanie 15:00-20:00 warsztaty
Rośliny bez tajemnic- analiza mikroskopowa 15:00-15:45 warsztaty
Ryby w mikro i makro skali 15:00-20:00 warsztaty
Po co ta kość?! 15:30-16:00 warsztaty
Biologia i elektryczność 16:00-17:00 warsztaty
Elektroencefalografia, elektryczna aktywność mózgu 16:00-16:45 warsztaty
Jak funkcjonuje człowiek? 16:00-16:45 warsztaty
Jak polują rośliny mięsożerne 16:00-16:45 warsztaty
Lekcja 1: Wstęp do "czytania" kotów 16:00-16:45 warsztaty
Ryby w mikro i makro skali - Poznaj rybie wnętrze 16:00-16:40 warsztaty
Ziółek moc na zdrową noc 16:00-20:00 warsztaty
Bezkręgowce naszych wód 16:15-17:15 warsztaty
Po co ta kość?! 16:30-17:00 warsztaty
Plastydy - unikatowe organelle w świecie roślin 16:35-17:20 warsztaty
Elektroencefalografia, elektryczna aktywność mózgu 17:00-17:45 warsztaty
Jak funkcjonuje człowiek? 17:00-17:45 warsztaty
Jak polują rośliny mięsożerne 17:00-17:45 warsztaty
Kolorowy świat 17:00-18:00 warsztaty
Lekcja 1: Wstęp do "czytania" kotów 17:00-17:45 warsztaty
Ryby w mikro i makro skali - Poznaj rybie wnętrze 17:00-17:40 warsztaty
Bezkręgowce naszych wód 17:30-18:30 warsztaty
Po co ta kość?! 17:30-18:00 warsztaty
Ptaki nocy 17:30-18:30 warsztaty
Elektroencefalografia, elektryczna aktywność mózgu 18:00-18:45 warsztaty
Jak polują rośliny mięsożerne 18:00-18:45 warsztaty
Ryby w mikro i makro skali - Poznaj rybie wnętrze 18:00-18:40 warsztaty
Bezkręgowce pod lupą 18:30-19:30 warsztaty
Bezkręgowce naszych wód 18:45-19:45 warsztaty
Elektroencefalografia, elektryczna aktywność mózgu 19:00-19:45 warsztaty
Jak funkcjonuje człowiek? 19:00-19:45 warsztaty
Jak polują rośliny mięsożerne 19:00-19:45 warsztaty
Ptaki nocy 19:00-20:00 warsztaty
Ryby w mikro i makro skali - Poznaj rybie wnętrze 19:00-19:40 warsztaty
Zbrodnia w oceanie - czyli kto jest odpowiedzialny za mokrą robotę? 18:00-19:30 Warsztaty połączone ze zwiedzaniem
Zbrodnia w oceanie - czyli kto jest odpowiedzialny za mokrą robotę? 19:30-21:00 Warsztaty połączone ze zwiedzaniem
Nocne życie w Ogrodzie Zoologicznym 17:00-20:00 wycieczka
Do czego zdolna jest Wolbachia? - niezwykłe właściwości endosymbionta 15:00-16:00 wykład
Mikroskopia elektronowa w pigułce 15:00-15:45 wykład
Grzyby trzęsą światem - ukryta siła natury 16:00-16:45 wykład
Tajemniczy świat storczyków mistycznej wyspy Bali 17:00-17:45 wykład
Karaluchy pod poduchy 17:30-18:15 wykład
Nietoperze w służbie medycyny 18:00-18:30 wykład
Anatomia strachu 18:30-19:30 wykład
Nocny spacer po bursztynowym lesie 15:00-20:00 wystawa
Tajemniczy świat storczyków mistycznej wyspy Bali 15:00-20:00 wystawa
Zabójcy bez winy 15:00-20:00 wystawa
W świecie roślin mięsożernych 15:00-15:45 zwiedzanie
NOCNE SPOTKANIE Z KULTURĄ - zapraszamy do laboratorium hodowli komórkowych 16:00-16:40 zwiedzanie
W świecie roślin mięsożernych 16:00-16:45 zwiedzanie
NOCNE SPOTKANIE Z KULTURĄ - zapraszamy do laboratorium hodowli komórkowych 16:45-17:25 zwiedzanie
Czym pasjonują się neurofizjolodzy zwierząt 17:00-17:45 zwiedzanie
W świecie roślin mięsożernych 17:00-17:45 zwiedzanie
NOCNE SPOTKANIE Z KULTURĄ - zapraszamy do laboratorium hodowli komórkowych 17:30-18:10 zwiedzanie
Czym pasjonują się neurofizjolodzy zwierząt 18:00-18:45 zwiedzanie
W świecie roślin mięsożernych 18:00-18:45 zwiedzanie
W świecie roślin mięsożernych 19:00-19:45 zwiedzanie

Gdańsk: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny

Gra kryminalistycza 15:00-20:00 gra
Ciecz nienewtonowska 15:00-20:00 pokaz
Izolacja DNA z owoców 15:00-20:00 pokaz
Kuchnia molekularna 15:00-20:00 pokaz
Mikrobiologiczna sztuka 15:00-20:00 pokaz
Mikroskopia 15:00-20:00 pokaz
Podwójne życie roślin 15:00-20:00 pokaz
Świat enzymów 15:00-20:00 pokaz
Świat wirusów 15:00-20:00 pokaz
Świecące meduzy 15:00-20:00 pokaz
Zielone tajemnice - rośliny od podstaw 15:00-20:00 pokaz
Stanowisko plastyczne dla najmłodszych i nie tylko 15:00-20:00 warsztaty

Katowice: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski

Autofluorescencja – żywa energia światła [1] 17:00-17:45 Laboratoria
Barwne oblicze tkanek, czyli laboratorium histochemika [1] 17:00-18:00 Laboratoria
Czy produkty EKO są EKO? [1] 17:00-17:45 Laboratoria
Czym tak naprawdę jest fotosynteza? [1] 17:00-18:00 Laboratoria
Ekologiczne oczyszczalnie na ba(k)terie [1] 17:00-17:45 Laboratoria
Energia barw [1] 17:00-17:40 Laboratoria
Energia natury w obiektywie mikroskopu skaningowego [1] 17:00-18:00 Laboratoria
Kolorowe życie roślin [1] 17:00-17:45 Laboratoria
Mitoza motorem wzrostu i rozwoju [1] 17:00-18:00 Laboratoria
Niewidoczny świat [1] 17:00-17:45 Laboratoria
Wszystko jest biochemią [1] 17:00-17:30 Laboratoria
Autofluorescencja – żywa energia światła [2] 18:00-18:45 Laboratoria
Czy produkty EKO są EKO? [2] 18:00-18:45 Laboratoria
Czym tak naprawdę jest fotosynteza? [2] 18:00-19:00 Laboratoria
Ekologiczne oczyszczalnie na ba(k)terie [2] 18:00-18:45 Laboratoria
Energia barw [2] 18:00-18:40 Laboratoria
Energia natury w obiektywie mikroskopu skaningowego [2] 18:00-19:00 Laboratoria
Kolorowe życie roślin [2] 18:00-18:45 Laboratoria
Niewidoczny świat [2] 18:00-18:45 Laboratoria
Wszystko jest biochemią [2] 18:00-18:30 Laboratoria
Mitoza motorem wzrostu i rozwoju [2] 18:15-19:15 Laboratoria
Barwne oblicze tkanek, czyli laboratorium histochemika [2] 18:30-19:30 Laboratoria
Pomieszaj energicznie, a kolory się zmienią [1] 18:30-19:00 Laboratoria
Autofluorescencja – żywa energia światła [3] 19:00-19:45 Laboratoria
Czy produkty EKO są EKO? [3] 19:00-19:45 Laboratoria
Czym tak naprawdę jest fotosynteza? [3] 19:00-20:00 Laboratoria
Ekologiczne oczyszczalnie na ba(k)terie [3] 19:00-19:45 Laboratoria
Energia barw [3] 19:00-19:40 Laboratoria
Energia natury w obiektywie mikroskopu skaningowego [3] 19:00-20:00 Laboratoria
Wszystko jest biochemią [3] 19:00-19:30 Laboratoria
Mitoza motorem wzrostu i rozwoju [3] 19:30-20:30 Laboratoria
Pomieszaj energicznie, a kolory się zmienią [2] 19:30-20:00 Laboratoria
Barwne oblicze tkanek, czyli laboratorium histochemika [3] 20:00-21:00 Laboratoria
Energia natury w obiektywie mikroskopu skaningowego [4] 20:00-21:00 Laboratoria
Energia natury w obiektywie mikroskopu skaningowego [5] 21:00-22:00 Laboratoria
Liście pod lupą – poznaj znane i mniej znane gatunki drzew 16:30-19:00 Pokazy i prezentacje
Czy energia zielona jest zielona? Mity i fakty [1] 17:00-17:45 Pokazy i prezentacje
Ekoagent – mistrzowska popularyzacja wiedzy ekologicznej 17:00-17:30 Pokazy i prezentacje
Energia z chleba 17:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Inwazja szrotówka lipowiaczka (Phyllonorycter issikii) w województwie śląskim [1] 17:00-17:30 Pokazy i prezentacje
Niewidoczne gołym okiem -– stanowisko pokazowe dla dzieci 17:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Oko w oko z dietetykiem 17:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Otwieramy serce przed Tobą: Energia z serca [1] 17:00-18:00 Pokazy i prezentacje
Owady w hodowlach domowych [1] 17:00-17:30 Pokazy i prezentacje
Rośliny w ziołolecznictwie 17:00-19:30 Pokazy i prezentacje
Różnorodny świat bezkregowców słodkowodnych 17:00-20:30 Pokazy i prezentacje
Śląskie Centrum Wody – Woda w Wielkim Mieście [1] 17:00-18:00 Pokazy i prezentacje
Śląskie ZOO – Pozytywna Energia [1] 17:00-18:00 Pokazy i prezentacje
Stoisko promocyjno–informacyjne salonów optycznych Dr Marchewka 17:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Zioła to zdrowie 17:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Co porusza owadem? [1] 17:15-18:00 Pokazy i prezentacje
Inwazja szrotówka lipowiaczka (Phyllonorycter issikii) w województwie śląskim [2] 17:30-18:00 Pokazy i prezentacje
Owady w hodowlach domowych [2] 17:45-18:15 Pokazy i prezentacje
Czy energia zielona jest zielona? Mity i fakty [2] 18:00-18:45 Pokazy i prezentacje
Inwazja szrotówka lipowiaczka (Phyllonorycter issikii) w województwie śląskim [3] 18:00-18:30 Pokazy i prezentacje
Otwieramy serce przed Tobą: Energia z serca [2] 18:00-19:00 Pokazy i prezentacje
Śląskie Centrum Wody – Woda w Wielkim Mieście [2] 18:00-19:00 Pokazy i prezentacje
Śląskie ZOO – Pozytywna Energia [2] 18:00-19:00 Pokazy i prezentacje
Co porusza owadem? [2] 18:15-19:00 Pokazy i prezentacje
Owady w hodowlach domowych [3] 18:30-19:00 Pokazy i prezentacje
Czy energia zielona jest zielona? Mity i fakty [3] 19:00-19:45 Pokazy i prezentacje
Otwieramy serce przed Tobą: Energia z serca [3] 19:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Śląskie Centrum Wody – Woda w Wielkim Mieście [3] 19:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Śląskie ZOO – Pozytywna Energia [3] 19:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Co porusza owadem? [3] 19:15-20:00 Pokazy i prezentacje
Otwieramy serce przed Tobą: Energia z serca [4] 20:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Śląskie Centrum Wody – Woda w Wielkim Mieście [4] 20:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Co ja pacze? 17:00-20:00 Quizy i konkursy
Kształty w cieniu [1] 17:00-17:30 Quizy i konkursy
PlastUŚ 17:00-20:00 Quizy i konkursy
Środowiskowe gry z GUS'iem [1] 17:00-17:45 Quizy i konkursy
Tajemnice życia w stawie [1] 17:00-17:45 Quizy i konkursy
Zwierzęta w liczbach [1] 17:00-17:30 Quizy i konkursy
Kształty w cieniu [2] 17:45-18:15 Quizy i konkursy
Zwierzęta w liczbach [2] 17:45-18:15 Quizy i konkursy
Środowiskowe gry z GUS'iem [2] 18:00-18:45 Quizy i konkursy
Tajemnice życia w stawie [2] 18:00-18:45 Quizy i konkursy
Kształty w cieniu [3] 18:30-19:00 Quizy i konkursy
Zwierzęta w liczbach [3] 18:30-19:00 Quizy i konkursy
Kształty w cieniu [4] 19:00-19:30 Quizy i konkursy
Środowiskowe gry z GUS'iem [3] 19:00-19:45 Quizy i konkursy
Tajemnice życia w stawie [3] 19:00-19:45 Quizy i konkursy
Wojna zwierząt ze światem [1] 19:00-19:45 Quizy i konkursy
Najszybsze z najszybszych [1] 19:15-20:00 Quizy i konkursy
Tajemnice życia w stawie [4] 20:00-20:45 Quizy i konkursy
Wojna zwierząt ze światem [2] 20:00-20:45 Quizy i konkursy
Najszybsze z najszybszych [2] 20:15-21:00 Quizy i konkursy
Grzyby mikoryzowe – secret service roślin naczyniowych [1] 17:00-17:45 Warsztaty
Jak to robią zwierzęta, czyli embriologia zwierząt w pigułce [1] 17:00-18:00 Warsztaty
Mały naukowiec 17:00-21:00 Warsztaty
Nie taki pająk straszny [1] 17:00-17:45 Warsztaty
Nocne wędrówki elektronów [1] 17:00-18:00 Warsztaty
Obrazy statyczne i dynamiczne w mikroskopie świetlnym 17:00-19:00 Warsztaty
Parametry elektryczne skóry 17:00-19:00 Warsztaty
Tajemnice powierzchni liści [1] 17:00-17:45 Warsztaty
To co niewidoczne ma duże znaczenie [1] 17:00-18:30 Warsztaty
Żywa energia w Instytucie Badawczym Leśnictwa 17:00-20:00 Warsztaty
Grzyby mikoryzowe – secret service roślin naczyniowych [2] 18:00-18:45 Warsztaty
Nie taki pająk straszny [2] 18:00-18:45 Warsztaty
Tajemnice powierzchni liści [2] 18:00-18:45 Warsztaty
Jak to robią zwierzęta, czyli embriologia zwierząt w pigułce [2] 18:30-19:30 Warsztaty
Nocne wędrówki elektronów [2] 18:30-19:30 Warsztaty
To co niewidoczne ma duże znaczenie [2] 18:45-20:15 Warsztaty
Grzyby mikoryzowe – secret service roślin naczyniowych [3] 19:00-19:45 Warsztaty
Nie taki pająk straszny [3] 19:00-19:45 Warsztaty
Tajemnice powierzchni liści [3] 19:00-19:45 Warsztaty
Jak to robią zwierzęta, czyli embriologia zwierząt w pigułce [3] 20:00-21:00 Warsztaty
Nie taki pająk straszny [4] 20:00-20:45 Warsztaty
Nocne wędrówki elektronów [3] 20:00-21:00 Warsztaty
To co niewidoczne ma duże znaczenie [3] 20:30-22:00 Warsztaty
Ile energii do życia potrzebuje człowiek właściw(y)ie? 16:15-16:45 Wykłady
Botanika sądowa czyli roślina prawdę wskaże 17:00-18:00 Wykłady
Hiperakumulatory – tajemnica przetrwania w skażonym środowisku 17:00-17:30 Wykłady
Foczy świat 17:45-18:30 Wykłady
Niesteroidowe leki przeciwzapalne – reklama a rzeczywistość 17:45-18:15 Wykłady
Ptasie migracje – zarządzanie energią u ptaków 18:00-18:30 Wykłady
Energia z wnętrza Ziemi a życie roślin [1] 18:30-19:15 Wykłady
Sztuczna Inteligencja. Żyje? Czuje? Myśli? 18:40-19:10 Wykłady
Ogrody zdrowia, ogrody zimowe – niejednoznaczna historia terminu Herbarium 18:45-19:30 Wykłady
Terapia lasem [1] 19:20-20:00 Wykłady
Energia z wnętrza Ziemi a życie roślin [2] 19:30-20:15 Wykłady
Energetyczne zioła 19:45-20:15 Wykłady
Terapia lasem [2] 20:00-20:50 Wykłady
Las karboński – zielone piekło i raj 20:15-20:50 Wykłady
Energia uchwycona w modelach przyrodniczych 17:00-20:00 Wystawy
Rośliny pokarmowe – żródło energii 17:00-21:00 Wystawy
Świat przyrody malowany elektronami 17:00-22:00 Wystawy
Życie po życiu – energia lasu karbońskiego 17:00-22:00 Wystawy

Kielce: Instytut Biologii, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

Jak promieniowanie zmienia DNA? 17:00-20:00 Pokazy / prezentacje
Komórki naszego ciała – hodowla in vitro 17:00-20:00 Pokazy / prezentacje
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach 17:30-21:00 Pokazy / prezentacje
Biologia rozwoju roślin dla zdrowia 17:00-20:30 Warsztaty
Fit jest git 17:00-20:00 Warsztaty
Kaloryczność owadów jako pokarmu 17:00-22:00 Warsztaty
Komórka okiem biologa - techniki mikroskopowe 17:00-21:45 Warsztaty
Komórka w mikrowymiarze - transmisyjna mikroskopia elektronowa 17:00-21:45 Warsztaty
Mikroskopia XXI wieku – mikroskop konfokalny 17:00-21:45 Warsztaty
Roślinne kultury in vitro i możliwości ich wykorzystania w ochronie środowiska i dla zdrowia 17:00-20:30 Warsztaty
„A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy” – Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Dysekcja serca wieprzowego. 17:30-22:00 Warsztaty
Aktywność fizyczna – to zdrowie! 17:30-19:30 Warsztaty
Bakterie - na zdrowie! 17:30-21:30 Warsztaty
Botaniczne inspiracje – poznaj rośliny i stwórz własną kompozycję 17:30-22:00 Warsztaty
Drosophila melanogaster - mała muszka w służbie genetyki 17:30-21:30 Warsztaty
Ekologiczny papier na czasie 17:30-22:00 Warsztaty
Owce jako żywe kosiarki … – ochrona cennych przyrodniczo siedlisk na Ponidziu podsumowanie projektu Life +, zakończonego w grudniu 2018 roku 17:30-22:00 Warsztaty
Puszysta popielica nocny duszek naszych lasów 17:30-22:00 Warsztaty
Tajemnice DNA – sztuka izolacji w badaniach biomedycznych 17:30-21:30 Warsztaty
Zioła dobre na wszystko 17:30-21:30 Warsztaty
Zrównoważone zdrowie społeczeństwa celem edukacji przyrodniczej / MAC - kompleksowe rozwiązania dla edukacji 17:30-21:30 Warsztaty
Nie samym miodem pszczoły żyją - makrofotografia 18:00-22:00 Warsztaty
Poznaj rybę od środka – sekcja ryby 18:30-21:30 Warsztaty
Prawidłowe zachowania świadomego konsumenta 17:00-17:30 Wykłady
Biologia, Nowa Biologia, Pseudobiologia – naukowcy, szarlatani i znachorzy w nauce XX i XXI wieku 17:30-18:00 Wykłady
Chronić las czy drewno? Cała prawda o korniku 17:30-18:00 Wykłady
Niezwykłe właściwości askorbinianu 17:30-18:00 Wykłady
Oczy Antarktyki - Przyg(R)oda z krańców świata spojrzeniem Damiana Czajki! 17:30-18:30 Wykłady
Czy można pokonać stres? 18:00-18:30 Wykłady
Góry, a zdrowie 18:30-19:00 Wykłady
Terapia larwalna szansą na skuteczne leczenie ran w XXI w. 18:30-19:00 Wykłady
Błonkówki – owady wpływające na jakość żywności 19:00-19:30 Wykłady
Polifenole - związki antyoksydacyjne, znaczenie w diecie 19:00-19:30 Wykłady
HeLa ± ∞ 19:30-20:00 Wykłady
Szczepić czy nie szczepić? 19:30-20:30 Wykłady
Znaczenie biotechnologii w rozwoju biomedycznym człowieka 19:30-20:00 Wykłady
Bezpieczeństwo pieszych oraz skutki kierowania pojazdem po alkoholu 20:00-20:30 Wykłady
Ryby i inne organizmy wodne dla zdrowia człowieka 20:00-20:30 Wykłady
Proteom człowieka – nowe źródło identyfikacji schorzeń i zaburzeń funkcji organizmu 20:30-21:00 Wykłady
Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy – prezentacja nowego projektu Life , który ZŚINPK będzie realizował w latach 2019-2025 20:30-21:30 Wykłady
Siedem korzyści zdrowotnych z posiadania akwarium 20:30-21:00 Wykłady
Nanotechnologia i bakteriofagi w walce przeciwko bakteriom 21:00-21:30 Wykłady
Produkty pszczele – znaczenie dla zdrowia człowieka 21:00-21:30 Wykłady
Apoptoza - śmierć komórki w zdrowiu i chorobie 21:30-22:00 Wykłady
Obszary chronione województwa świętokrzyskiego 21:30-22:00 Wykłady
Prebiotyk probiotykowi równy? A może wziąć symbiotyk – o tajnikach kuracji bakteriami 21:30-22:00 Wykłady
Roślinne eliksiry - zapobiegają chorobom i zachowują młodość! 17:30-21:30 Wystawy

Kraków: Wydział Biologii , Uniwersytet Jagielloński

„Nauka wokół nas” 15:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Co można odczytać z ludzkiego szkieletu? 15:00-17:00 Pokazy i prezentacje
Stanowisko terrarystyczne, „Spotkanie ze zwierzakami”, firmy Bazyliszek 15:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Zadziwiający świat koralowców 15:00-18:00 Pokazy i prezentacje
Domowe laboratorium 16:00-18:00 Pokazy i prezentacje
Hej! Mnie tu nie ma. Czyli Straszyki i ich przystosowania do życia w ukryciu. 16:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Jak sprawdzić co słychać w mózgu? 16:00-19:00 Pokazy i prezentacje
Podróż do wnętrza komórki roślinnej. 16:00-16:30 Pokazy i prezentacje
Podróż po hodowlach in vitro 16:00-16:40 Pokazy i prezentacje
Stanowiska dla dzieci 16:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Szybcy i śliscy- fascynujący świat śluzowców. 16:00-20:00 Pokazy i prezentacje
The importance of Apitherapy – treatment using bee products and the “Buzz” in its practice. Znaczenie apiterapii - leczenie przy użyciu produktów pszczelich w praktyce.(prezentacja w języku angielskim) 16:00-16:15 Pokazy i prezentacje
Zwierzęta modelowe 16:00-18:00 Pokazy i prezentacje
The importance of Apitherapy – treatment using bee products and the “Buzz” in its practice. Znaczenie apiterapii - leczenie przy użyciu produktów pszczelich w praktyce.(prezentacja w języku angielskim) 16:30-16:45 Pokazy i prezentacje
Podróż do wnętrza komórki roślinnej. 16:45-17:15 Pokazy i prezentacje
Podróż po hodowlach in vitro 16:50-17:30 Pokazy i prezentacje
„Spotkanie z muszką owocową - od skrzydełka do komórki” 17:00-18:15 Pokazy i prezentacje
The importance of Apitherapy – treatment using bee products and the “Buzz” in its practice. Znaczenie apiterapii - leczenie przy użyciu produktów pszczelich w praktyce. (prezentacja w języku angielskim) 17:00-17:15 Pokazy i prezentacje
„Spotkanie z muszką owocową - od skrzydełka do komórki” 17:20-18:35 Pokazy i prezentacje
Podróż do wnętrza komórki roślinnej. 17:30-18:00 Pokazy i prezentacje
„Spotkanie z muszką owocową - od skrzydełka do komórki” 17:40-18:55 Pokazy i prezentacje
Podróż po hodowlach in vitro 17:40-18:20 Pokazy i prezentacje
„Spotkanie z muszką owocową - od skrzydełka do komórki” 18:00-19:15 Pokazy i prezentacje
Zimowe obrączkowanie ptaków przy karmnikach 07:00-07:30 Warsztaty
Zimowe obrączkowanie ptaków przy karmnikach 07:30-08:00 Warsztaty
Zimowe obrączkowanie ptaków przy karmnikach 08:00-08:30 Warsztaty
Zimowe obrączkowanie ptaków przy karmnikach 08:30-09:00 Warsztaty
Zimowe obrączkowanie ptaków przy karmnikach 09:00-09:30 Warsztaty
Zimowe obrączkowanie ptaków przy karmnikach 09:30-10:00 Warsztaty
Zimowe obrączkowanie ptaków przy karmnikach 10:00-10:30 Warsztaty
Zimowe obrączkowanie ptaków przy karmnikach 10:30-11:00 Warsztaty
Zimowe obrączkowanie ptaków przy karmnikach 11:00-11:30 Warsztaty
Zimowe obrączkowanie ptaków przy karmnikach 11:30-12:00 Warsztaty
Czy ekosystemy chorują? O roli inwazyjnych gatunków małży w wodach śródlądowych Polski 14:30-15:00 Warsztaty
„Bioróżnorodność a nasze zdrowie / zdrowie człowieka” 15:00-15:45 Warsztaty
„Krew pod lupą – barwienie i analiza preparatów hematologicznych” 15:00-16:00 Warsztaty
Metody badań ssaków w terenie 15:00-19:00 Warsztaty
Odczaruj żabę! Sekrety z życia płazów i gadów. 15:00-19:00 Warsztaty
Rośliny prozdrowotne i lecznicze 15:00-19:00 Warsztaty
Sprytne owady – czyli jak uniknąć bycia zjedzonym. Owady wokół nas 15:00-19:00 Warsztaty
Szpilką i pensetą - preparowanie owadów w pigułce 15:00-15:45 Warsztaty
Wszystko o nietoperzach 15:00-19:00 Warsztaty
Zgniłe, spleśniałe i martwe drewno- Czy na pewno? 15:00-19:00 Warsztaty
Życie ptaków 15:00-19:00 Warsztaty
Czy ekosystemy chorują? O roli inwazyjnych gatunków małży w wodach śródlądowych Polski 15:05-15:35 Warsztaty
Wyciśnij z owoców coś więcej niż sok 15:15-16:00 Warsztaty
„Niesamowite adaptacje świata kręgowców” 15:30-16:00 Warsztaty
Różowa broń makrofagów w walce z bakteriami. Test na oznaczanie tlenku azotu. 15:30-16:15 Warsztaty
Tajemnice podwójnej helisy 15:30-16:15 Warsztaty
Czy ekosystemy chorują? O roli inwazyjnych gatunków małży w wodach śródlądowych Polski 15:40-16:10 Warsztaty
„Bioróżnorodność a nasze zdrowie / zdrowie człowieka” 15:45-16:30 Warsztaty
„Krew pod lupą – barwienie i analiza preparatów hematologicznych” 16:00-17:00 Warsztaty
Jak badamy skutki narażenia człowieka na chemiczne zagrożenia środowiska? - na modelu jajnika świni. 16:00-17:00 Warsztaty
Jak stworzyć idealny gatunek? Warsztaty o adaptacjach. 16:00-16:45 Warsztaty
Neuro-Escape room 16:00-16:45 Warsztaty
Nietoperzowy teatrzyk cieni 16:00-17:00 Warsztaty
Porozmawiajmy językiem neuronów – rejestracja żywej tkanki mózgowej 16:00-17:00 Warsztaty
Porozmawiajmy językiem neuronów – rejestracja żywej tkanki mózgowej 16:00-17:00 Warsztaty
Szpilką i pensetą - preparowanie owadów w pigułce 16:00-16:45 Warsztaty
Zagraj w kości – metody badań osteologicznych 16:00-16:45 Warsztaty
„Niesamowite adaptacje świata kręgowców” 16:15-16:45 Warsztaty
Czy ekosystemy chorują? O roli inwazyjnych gatunków małży w wodach śródlądowych Polski 16:15-16:45 Warsztaty
Wojna płci 16:20-18:20 Warsztaty
„Bioróżnorodność a nasze zdrowie / zdrowie człowieka” 16:30-17:15 Warsztaty
Klonowanie roślin – czyli po co nam roślinne kultury in vitro 16:30-17:00 Warsztaty
Metody eksperymentalne w Endokrynologii - poznaj świat hormonów 16:30-18:00 Warsztaty
Pan Bradford i białka 16:30-18:00 Warsztaty
Różowa broń makrofagów w walce z bakteriami. Test na oznaczanie tlenku azotu. 16:30-17:15 Warsztaty
Tajemnice podwójnej helisy 16:30-17:15 Warsztaty
Wyciśnij z owoców coś więcej niż sok 16:30-17:15 Warsztaty
„Krew pod lupą – barwienie i analiza preparatów hematologicznych” 17:00-18:00 Warsztaty
Jak badamy skutki narażenia człowieka na chemiczne zagrożenia środowiska? - na modelu ludzkiej linii komórkowej. 17:00-18:00 Warsztaty
Jak stworzyć idealny gatunek? Warsztaty o adaptacjach. 17:00-17:45 Warsztaty
Neuro-Escape room 17:00-17:45 Warsztaty
Stwórz własną kolekcję (kopii) skamieniałości 17:00-18:00 Warsztaty
Szpilką i pensetą - preparowanie owadów w pigułce 17:00-17:45 Warsztaty
Zagraj w kości – metody badań osteologicznych 17:00-17:45 Warsztaty
"Co w trawie piszczy” - biologia owadów na przykładzie świerszcza domowego 17:15-18:00 Warsztaty
„Bioróżnorodność a nasze zdrowie / zdrowie człowieka” 17:15-18:00 Warsztaty
Klonowanie roślin – czyli po co nam roślinne kultury in vitro 17:15-17:45 Warsztaty
Pasożyty – nielegalni lokatorzy naszego organizmu 17:15-18:00 Warsztaty
Stawonogi wokół nas 17:15-17:45 Warsztaty
Co ja to miałem? Czyli o pamięci immunologicznej. Przeprowadzenie testu hemaglutynacji. 17:30-18:45 Warsztaty
Porozmawiajmy językiem neuronów – rejestracja żywej tkanki mózgowej 17:30-18:30 Warsztaty
Porozmawiajmy językiem neuronów – rejestracja żywej tkanki mózgowej 17:30-18:30 Warsztaty
Rośliny – zielone elektrownie 17:30-18:30 Warsztaty
Rośliny naturalnym lekarstwem 17:30-18:30 Warsztaty
Tajemnice podwójnej helisy 17:30-18:15 Warsztaty
Stawonogi wokół nas 17:50-18:20 Warsztaty
„Bioróżnorodność a nasze zdrowie / zdrowie człowieka” 18:00-18:45 Warsztaty
Czy komputer z internetem to dobre narzędzie ochrony przyrody? Warsztaty z praktycznej, obywatelskiej ochrony przyrody 18:00-19:00 Warsztaty
Jak stworzyć idealny gatunek? Warsztaty o adaptacjach. 18:00-18:45 Warsztaty
Neuro-Escape room 18:00-18:45 Warsztaty
Metody eksperymentalne w Endokrynologii - poznaj świat hormonów 18:10-19:40 Warsztaty
"Co w trawie piszczy” - biologia owadów na przykładzie świerszcza domowego 18:15-19:00 Warsztaty
Pasożyty – nielegalni lokatorzy naszego organizmu 18:15-19:00 Warsztaty
Stwórz własną kolekcję (kopii) skamieniałości 18:15-19:15 Warsztaty
Stawonogi wokół nas 18:25-18:55 Warsztaty
Żaba na Giewoncie czyli o cyklu rocznym płazów w środowisku górskim 18:30-19:30 Warsztaty
Rośliny – zielone elektrownie 18:45-19:45 Warsztaty
Co ja to miałem? Czyli o pamięci immunologicznej. Przeprowadzenie testu hemaglutynacji. 18:50-20:10 Warsztaty
Czy Twe oczy mogą kłamać? 19:10-19:55 Warsztaty
Rośliny – zielone elektrownie 20:00-21:00 Warsztaty
Czy czarna ospa to już przeszłość? 14:00-14:45 Wykłady
Rola i znaczenie drzew w przyrodzie, nauce i życiu człowieka 15:00-15:45 Wykłady
„Obrazowanie ramanowskie jako narzędzie badawcze w naukach biologicznych” 16:00-17:00 Wykłady
Czego lubi słuchać mózg? 16:00-16:45 Wykłady
Rośliny zagrożone wyginięciem 16:00-17:00 Wykłady
Uzależnienia - pogoń za przyjemnością 16:50-17:35 Wykłady
„Obrazowanie ramanowskie jako narzędzie badawcze w naukach biologicznych” 17:00-18:00 Wykłady
Sukulenty w życiu człowieka 17:00-18:00 Wykłady
Smak i węch 17:15-18:00 Wykłady
Nietoperze w… mieście! 17:30-18:30 Wykłady
Ślimaki drapieżne 17:30-18:30 Wykłady
Konopie, czyli co nas (nie) boli? 17:40-18:25 Wykłady
Co jadły polskie dinozaury? 18:00-19:00 Wykłady
Szczaw i mirabelki - czy botanik może umrzeć z głodu? 18:05-19:05 Wykłady
Czy można pomylić własną żonę z kapeluszem? 18:15-19:00 Wykłady
Czy umiemy już czytać w myślach? 18:30-19:15 Wykłady
Co jadły polskie dinozaury? 19:10-20:10 Wykłady
Rozpoznawanie mieszańców roślin – łatwe czy trudne zadanie? 19:10-20:10 Wykłady
Mrówki zombie - czyli jak zawładnąć umysłem 19:15-20:00 Wykłady
Jak determinowana jest płeć u zwierząt i roślin? 19:20-20:05 Wykłady
Rola mózgu w postrzeganiu i odbieraniu świata 19:20-20:05 Wykłady

Kraków: Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt, Polska Akademia Nauk

Jak badać DNA?- warsztaty technik molekularnych. 15:30-16:30 laboratorium
Jak badać DNA?- warsztaty technik molekularnych. 17:00-18:00 laboratorium
Różnorodność chrząszczy 11:00-12:00 warsztaty/pokazy/wykłady
Z pająkami za pan brat 13:00-14:00 warsztaty/pokazy/wykłady
The making of prehistoric hunting weapons - Jak wykonać ostrze krzemienne? 15:00-15:45 warsztaty/pokazy/wykłady
Jajko, co z ciebie wyrośnie? 16:00-16:45 warsztaty/pokazy/wykłady
Bezkręgowce synantropijne, czyli robaczki domowe. 17:00-17:45 warsztaty/pokazy/wykłady
Sowa, sówka i wypluwka. Opowieść o życiu sów Strigiformes występujących w Polsce. 18:00-18:45 warsztaty/pokazy/wykłady
Co skrywają kości? 19:00-19:45 warsztaty/pokazy/wykłady
Czego nie znajdziemy w kurzu? 20:00-20:45 warsztaty/pokazy/wykłady

Kraków: Centrum Edukacji Przyrodniczej, Uniwersytet Jagielloński

"Fascynujący świat mrówek” 16:00-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
"Zioła i dzikie rośliny użytkowe – nie tylko herbatą i warzywami ze sklepu człowiek może żyć" 16:00-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
„...a może kiedyś to będziesz Ty?” Biolodzy dla najmłodszych! 16:00-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
„Astrobiologia - sięgnąć gwiazd” 16:00-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
„Skamieniałości z okolic Krakowa, czyli jakie organizmy żyły na dnie mórz jurajskich” 16:00-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
„Smokersy (oceaniczne źródła hydrotermalne), czyli jakie tajemnice kryją w sobie głębie oceanów” 16:00-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
„CSI Kryminalne zagadki CEP UJ – płeć i wiek zapisany w kościach” 16:00-16:45 WARSZTATY/LABORATORIA
„Czy można zobaczyć DNA” 16:15-17:00 WARSZTATY/LABORATORIA
"Tajniki preparowania owadów" 17:00-17:45 WARSZTATY/LABORATORIA
„Czy można zobaczyć DNA” 17:30-18:15 WARSZTATY/LABORATORIA
„CSI kryminalne zagadki CEP UJ – daktyloskopia” 18:00-18:45 WARSZTATY/LABORATORIA
"Tajniki preparowania owadów" 19:00-19:45 WARSZTATY/LABORATORIA
„Perły - łzy bogów” 16:00-16:45 wykład
Jak powstawały "skamieniałe lasy"? 18:00-18:45 wykład
„Słodkie życie pszczół – historia małego owada” 19:00-19:45 wykład
„Akceleratory” 16:00-20:00 WYSTAWY/POKAZY
„Historia życia i Ziemi – zwiedzanie ekspozycji” 16:00-20:00 WYSTAWY/POKAZY
Jak powstają skamieniałości? 16:00-16:45 WYSTAWY/POKAZY
„Co z nich zostało? Kopalne zwierzęta i rośliny - skamieniałości i rekonstrukcje” 17:00-17:45 WYSTAWY/POKAZY
"Historia życia na Ziemi" 18:00-18:45 WYSTAWY/POKAZY
„Co z nich zostało? Kopalne zwierzęta i rośliny - skamieniałości i rekonstrukcje” 19:00-19:45 WYSTAWY/POKAZY

Krosno: Instytut Zdrowia i Gospodarki, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanislawa Pigonia w Krośnie

Czyje to jajo? (10 stycznia) 11:00-16:15 Quizy i konkursy
Po ciemku - dotknij i zgadnij? (10 stycznia) 11:00-16:15 Quizy i konkursy
Bakterie wokół nas (10 stycznia) 12:15-12:45 Warsztaty
Budowa ciała ludzkiego bez tajemnic (10 stycznia) 12:15-12:45 Warsztaty
Najciekawsze rezerwaty przyrody woj. Podkarpackiego (10 stycznia) 12:15-12:45 Warsztaty
Tajemnicze życie motyli (10 stycznia) 12:15-12:45 Warsztaty
Z czego robi się szkło? Surowce szklarskie pod mikroskopem. „Jak rozpoznać szkło wysokiej jakości?” (10 stycznia) 12:15-12:45 Warsztaty
Zadbaj o siebie dziś - poznaj skład swojego ciała (10 stycznia) 12:15-12:45 Warsztaty
Doświadczanie zmysłów - organiczne masy sensoryczne (10 stycznia) 13:00-13:30 Warsztaty
Kwasy kontra zasady (10 stycznia) 13:00-13:30 Warsztaty
Świat barwników spożywczych - zrób własną tęczę, lawową lampę i fajerwerki na talerzu !!! (10 stycznia) 13:00-13:30 Warsztaty
Walory przyrodniczo-krajobrazowe Madery – wulkanicznej wyspy na Atlantyku, gdzie przez cały rok panuje wiosna 13:00-13:30 Warsztaty
Wybierz się w podróż do przyszłości - symulator odczuć starczych (10 stycznia) 13:00-13:30 Warsztaty
Bakterie wokół nas (10 stycznia) 13:45-14:15 Warsztaty
Budowa ciała ludzkiego bez tajemnic (10 stycznia) 13:45-14:15 Warsztaty
Doświadczanie zmysłów - organiczne masy sensoryczne (10 stycznia) 13:45-14:15 Warsztaty
Najciekawsze rezerwaty przyrody woj. Podkarpackiego (10 stycznia) 13:45-14:15 Warsztaty
Włącz myślenie – szybkość i precyzja czyli logistyka w produkcji (10 stycznia) 13:45-14:15 Warsztaty
Zadbaj o siebie dziś - poznaj skład swojego ciała (10 stycznia) 13:45-14:15 Warsztaty
Bakterie wokół nas (10 stycznia) 15:00-15:30 Warsztaty
Kwasy kontra zasady (10 stycznia) 15:00-15:30 Warsztaty
Świat barwników spożywczych - zrób własną tęczę, lawową lampę i fajerwerki na talerzu !!! (10 stycznia) 15:00-15:30 Warsztaty
Tajemnicze życie motyli (10 stycznia) 15:00-15:30 Warsztaty
Walory przyrodniczo-krajobrazowe Madery – wulkanicznej wyspy na Atlantyku, gdzie przez cały rok panuje wiosna (10 stycznia) 15:00-15:30 Warsztaty
Z czego robi się szkło? Surowce szklarskie pod mikroskopem. „Jak rozpoznać szkło wysokiej jakości?” (10 stycznia) 15:00-15:30 Warsztaty
Włącz myślenie – szybkość i precyzja czyli logistyka w produkcji (10 stycznia) 15:45-16:15 Warsztaty
Wybierz się w podróż do przyszłości - symulator odczuć starczych (10 stycznia) 15:45-16:15 Warsztaty
Marnotrawstwo żywności problemem XXI wieku (10 stycznia) 12:15-12:45 Wykłady
Zagrożenia dla zdrowia człowieka wynikające z nieprawidłowych nawyków żywieniowych (10 stycznia) 13:00-13:30 Wykłady
Rola pszczół w przyrodzie i w życiu człowieka (10 stycznia) 14:15-14:45 Wykłady
Rola pszczół w przyrodzie i w życiu człowieka (10 stycznia) 15:45-16:15 Wykłady
Marnotrawstwo żywności problemem XXI wieku (10 stycznia) 15:45-16:15 Wykłady
Zagrożenia dla zdrowia człowieka wynikające z nieprawidłowych nawyków żywieniowych (10 stycznia) 15:45-16:15 Wykłady
Przyroda wokół nas (10 stycznia) 11:00-16:15 Wystawy

Łódź: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki

„Drobni i wielcy” czyli glony, porosty i grzyby na drodze ku zdrowiu człowieka 17:00-21:30 pokaz
„Kości zostały rzucone”- różne oblicza antropologii. 17:00-21:00 pokaz
Czerwona kapusta jako domowy wskaźnik pH. 17:00-21:30 pokaz
Kiełki – zdrowy start. 17:00-20:30 pokaz
Naturalna mikroapteka podstawą piramidy zdrowego trybu życia. 17:00-21:30 pokaz
Pięćdziesiąt twarzy drobnoustrojów. 17:00-21:30 pokaz
Powszechnie stosowane barwniki, ich wpływ na rośliny oraz zdrowie człowieka. 17:00-21:30 Pokaz
Pszczoły i ich niesamowity wpływ na nasze zdrowie. 17:00-21:30 pokaz
Rozwiązujemy hydrozagadkę czyli ekohydrologia dla każdego. 17:00-21:30 pokaz
Światełko w mroku. 17:00-21:30 pokaz
Zdrowy ogród pod lupą. 17:00-21:30 pokaz
Ryzyk biofizyk! 17:00-21:00 pokaz i warsztaty
Dwa oblicza toksyn bakteryjnych – rola w patogenezie chorób zakaźnych i potencjalne wykorzystanie. 18:15-19:00 Prelekcja
Czy w neolicie ludzie byli fit? 19:15-20:00 Prelekcja
Huby - nadrzewni sprzymierzeńcy ludzkiego zdrowia 20:15-21:00 Prelekcja
Poznaj z nami Genetykę! 17:00-21:00 Quizy i konkursy
Zdrowy Quiz, czyli z czego to wyrosło? 17:00-20:30 Quizy i konkursy
CSI – kryminalne zagadki Hollywood - „Złap mnie jeśli potrafisz” 17:30-18:30 Quizy i konkursy
CSI – kryminalne zagadki Hollywood - „Złap mnie jeśli potrafisz” 18:45-19:45 Quizy i konkursy
CSI – kryminalne zagadki Hollywood - „Złap mnie jeśli potrafisz” 20:00-21:00 Quizy i konkursy
Czy wiesz, co jesz? Sprawdzanie właściwości antyoksydacyjnych owoców i warzyw. 16:00-17:00 Warsztaty
Wykorzystanie technik molekularnych do badania polimorfizmów i mutacji DNA. 16:00-17:30 Warsztaty
”Klimatyczny kogel-mogel”, czyli wszystko o zmianach klimatu o co chcielibyście zapytać. 17:00-18:00 Warsztaty
Bez wkładki z konserwantów – kosmetyki w zgodzie z naturą. 17:00-17:45 Warsztaty
Olejek eteryczny „z pierwszej ręki”. 17:00-17:45 Warsztaty
Poznaj swoich mikrosuperbohaterów. 17:00-17:45 Warsztaty
Witamina C. Fakty, mity, tajemnice, obliczenia. 17:00-18:00 Warsztaty
Wspólnie odkrywajmy tajemnice przemysłu spożywczego! 17:00-18:00 Warsztaty
Człowiek i jego drobnoustroje - poznaj swoich mikrobiologicznych sąsiadów. 17:15-18:15 Warsztaty
ZDRÓW JAK RYBA! 17:15-17:55 Warsztaty
Zdrowa woda siły doda! barwne zabawy z wodą. 17:15-18:30 Warsztaty
Wykorzystanie technik molekularnych do badania polimorfizmów i mutacji DNA. 17:45-19:15 Warsztaty
Bez wkładki z konserwantów – kosmetyki w zgodzie z naturą. 18:00-18:45 Warsztaty
Olejek eteryczny „z pierwszej ręki”. 18:00-18:45 Warsztaty
Witamina C. Fakty, mity, tajemnice, obliczenia. 18:00-19:00 Warsztaty
ZDRÓW JAK RYBA! 18:00-18:40 Warsztaty
Poznaj swoich mikrosuperbohaterów. 18:15-19:00 Warsztaty
Wspólnie odkrywajmy tajemnice przemysłu spożywczego! 18:15-19:15 Warsztaty
Człowiek i jego drobnoustroje - poznaj swoich mikrobiologicznych sąsiadów. 18:30-19:30 Warsztaty
ZDRÓW JAK RYBA! 18:50-19:30 Warsztaty
Bez wkładki z konserwantów – kosmetyki w zgodzie z naturą. 19:00-19:45 Warsztaty
Olejek eteryczny „z pierwszej ręki”. 19:00-19:45 Warsztaty
Witamina C. Fakty, mity, tajemnice, obliczenia. 19:00-20:00 Warsztaty
Wspólnie odkrywajmy tajemnice przemysłu spożywczego! 19:30-20:30 Warsztaty
Człowiek i jego drobnoustroje - poznaj swoich mikrobiologicznych sąsiadów. 20:00-21:00 Warsztaty
Zastosowanie produktów pszczelich w medycynie. 17:15-18:00 wykład
Dlaczego smog jest groźny jak smok? 16:00-17:10 Zabawa edukacyjna

Czosnów: Stacja Badawcza Muzeum i Instytutu Zoologii, Polska Akademia Nauk

W gabinecie przyrodnika. 16:00-19:00 pokaz i laboratorium

Lublin: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

Noc Biologów 2019 otworzymy uroczyście w "Galerii pod Palmą" w holu na parterze budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii. Otwarcie imprezy połączone będzie z wernisażem wystawy fotograficznej "Zdjęcie Miesiąca" Serdecznie zapraszamy - Organizatorzy VIII edycji Nocy Biologów na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS 15:00-15:20
Pszczoła miodna i inne owady społeczne w pracy mykologa 15:00-18:00 POKAZY/PREZENTACJE
Roślina jako źródło leku naturalnego 15:00-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
Badana czy kontrolna? - Doświadczenia nie tylko dla maturzysty 16:00-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
Igła, szkiełko, błękit, worek a może podstawka? 16:00-19:00 POKAZY/PREZENTACJE
Kolorowy świat nauki 16:00-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
W lodówce i w probówce 16:00-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
Żywe bezkręgowce na wyciągnięcie ręki 16:30-20:00 POKAZY/PREZENTACJE
Magiczna moc mikroświata 17:00-17:45 POKAZY/PREZENTACJE
Podróż do wnętrza ludzkiego ciała 17:00-19:00 POKAZY/PREZENTACJE
Magiczna moc mikroświata 18:00-18:45 POKAZY/PREZENTACJE
Magiczna moc mikroświata 19:00-19:45 POKAZY/PREZENTACJE
Fitochemiczny escape room 15:00-16:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Mikroskopy elektronowe. Subtelne obrazy mikroświata 15:00-15:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Od szkodnika do organizmu modelowego! 15:00-15:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Zobaczyć niewidzialne – laboratorium biologii molekularnej od środka 15:30-16:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Czy wiesz co pijesz? 16:00-17:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Fitochemiczny escape room 16:00-17:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Mikroskopy elektronowe. Subtelne obrazy mikroświata 16:00-16:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Mikroświat widziany w podczerwieni – nowe metody obrazowania w biologii 16:00-18:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Od szkodnika do organizmu modelowego! 16:00-16:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Oszukani przez mózg - warsztaty 16:00-16:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Przyrodnicza migawka – warsztaty fotografii 16:00-16:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Stwórz swój zielnik w cyjanotypii! - warsztaty fotograficzno-przyrodnicze 16:00-17:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Warsztat biologa terenowego 16:00-17:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Fabryka barw i zapachów 16:30-17:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Zobaczyć niewidzialne – laboratorium biologii molekularnej od środka 16:30-17:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Przyrodnicza migawka – warsztaty fotografii 16:40-17:10 WARSZTATY/LABORATORIA
Elektryczne rośliny 17:00-18:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Fitochemiczny escape room 17:00-18:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Mikroskopy elektronowe. Subtelne obrazy mikroświata 17:00-17:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Od szkodnika do organizmu modelowego! 17:00-17:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Oszukani przez mózg - warsztaty 17:00-17:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Prawidłowa mikroflora jelitowa gwarancją zdrowia człowieka 17:00-18:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Warsztat biologa terenowego 17:00-18:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Stwórz swój zielnik w cyjanotypii! - warsztaty fotograficzno-przyrodnicze 17:15-18:15 WARSZTATY/LABORATORIA
Przyrodnicza migawka – warsztaty fotografii 17:20-17:50 WARSZTATY/LABORATORIA
Fabryka barw i zapachów 17:45-18:15 WARSZTATY/LABORATORIA
Czy wiesz co pijesz? 18:00-19:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Elektryczne rośliny 18:00-19:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Fitochemiczny escape room 18:00-19:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Od szkodnika do organizmu modelowego! 18:00-18:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Oszukani przez mózg - warsztaty 18:00-18:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Przyrodnicza migawka – warsztaty fotografii 18:00-18:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Warsztat biologa terenowego 18:00-19:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Przyrodnicza migawka – warsztaty fotografii 18:40-19:10 WARSZTATY/LABORATORIA
Elektryczne rośliny 19:00-20:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Fabryka barw i zapachów 19:00-19:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Fitochemiczny escape room 19:00-20:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Oszukani przez mózg - warsztaty 19:00-19:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Prawidłowa mikroflora jelitowa gwarancją zdrowia człowieka 19:00-20:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Przepis na skamieliny 19:00-20:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Przyrodnicza migawka – warsztaty fotografii 19:20-19:50 WARSZTATY/LABORATORIA
Oko w oko z sowami 20:00-21:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Przyrodnicza migawka – warsztaty fotografii 20:00-20:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Dwie płcie, dwa mózgi 15:30-16:30 wykład
Koniec z plastikiem, czyli jak biolodzy ratują planetę 16:00-17:00 wykład
Bioluminescencja – niesamowite światło w ciemnościach 17:00-18:00 wykład
Czy dżdżownice mogą być źródłem związków przeciwdrobnoustrojowych i przeciwnowotworowych? 17:00-17:45 wykład
Czym są emocje? 17:30-18:30 wykład
Sowy Lublina 18:00-19:00 wykład
Kolorowy świat mikro - Chemiczne obrazowanie spektroskopowe tkanek 18:30-19:00 wykład
O miłości w świecie roślin 19:00-20:00 wykład
Kolorowy świat mikro - Chemiczne obrazowanie spektroskopowe tkanek 19:30-20:00 wykład
Diaporama:Mały-wielki świat 15:00-22:00 WYSTAWY/POKAZY
Gady i Owady – wystawa terrarystyczna 15:00-22:00 WYSTAWY/POKAZY
Utrwal wspomnienia w fotoramie Nocy Biologów 15:00-22:00 WYSTAWY/POKAZY
Wystawa Fotograficzna - Zdjęcie miesiąca 15:00-22:00 WYSTAWY/POKAZY
Świat zwierząt w muzeum zoologicznym 16:00-22:00 WYSTAWY/POKAZY

Lublin: Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Czy gleba oddycha? 16:00-16:45 pokaz
Sprawdź sam! - czy bakterie można zobaczyć gołym okiem? 15:00-16:00 pokaz i warsztaty
Jak wykonać ogólne badanie moczu zwierząt laboratoryjnych testem paskowym ? 16:00-17:00 pokaz i warsztaty
Czy glony da się zjeść? 16:00-17:00 pokaz/wykład/warsztaty
Czym walczymy z bakteriami? 15:00-16:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Sinice – bakterie, rośliny czy zwierzęta? – warsztaty mikroskopii świetlnej. 15:00-16:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Enzymy – molekularne maszyny 16:00-17:30 WARSZTATY/LABORATORIA
Kolorowy świat roślin 16:00-16:45 WARSZTATY/LABORATORIA
Laboratorium maturzysty 17:00-18:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Świat roślin zamknięty w probówce. 17:00-17:50 WARSZTATY/LABORATORIA
Laboratorium maturzysty 18:00-19:00 WARSZTATY/LABORATORIA
Pożyteczne drobnoustroje - wykrywanie witamin produkowanych przez mikroorganizmy. 18:00-19:00 WARSZTATY/LABORATORIA

Lublin: Ogród Botaniczny, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

Pożytki z roślin 16:00-16:45 wykład
Niezłe „ziółka” z kolekcji roślin użytkowych, czyli charakterystyka, zastosowanie i ich wpływ na organizm człowieka 17:00-17:45 wykład
Podróż do świata sukulentów i roślin tropikalnych 16:00-19:00 wykład i warsztaty
Ogrodowa szklarnia wieczorową porą 18:00-19:00 wykład, wycieczka

Olsztyn: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Laboratorium genetyczne: izolacja DNA „metodą kuchenną” 09:00-10:30 Laboratoria
e-barwniki 10:00-11:30 Laboratoria
Biolog molekularny – współczesny Sherlock Holmes 11:00-13:00 Laboratoria
W pracowni histologa 11:00-13:00 Laboratoria
Laboratorium genetyczne: izolacja DNA „metodą kuchenną” 11:30-13:00 Laboratoria
e-barwniki 11:45-13:15 Laboratoria
Biolog molekularny – współczesny Sherlock Holmes 13:30-15:30 Laboratoria
Jakie właściwości ma białko? 13:30-15:00 Laboratoria
Analiza spektralna pochodnych hemoglobiny 16:00-17:30 Laboratoria
Jakie właściwości ma białko? 16:00-17:30 Laboratoria
Analiza spektralna pochodnych hemoglobiny 18:00-19:30 Laboratoria
Społeczne życie zwierząt 09:00-10:00 Quizy i konkursy
Społeczne życie zwierząt 11:00-12:00 Quizy i konkursy
Co Wiedźmuchy w kotle ugotowały? 19:30-21:00 Quizy i konkursy
Zrób sobie chruścika - edukacyjne i przyrodnicze warsztaty oraz opowieści dla całej rodziny 16:30-19:00 Warsztaty
Jak wyglądają nasiona traw pod binookularem 08:00-09:30 Warsztaty i pokazy
Poznaj oxy-kwiaty 08:00-09:30 Warsztaty i pokazy
Po co komórce jądro? 09:00-10:00 Warsztaty i pokazy
Poznajemy pasożyty człowieka 09:00-09:45 Warsztaty i pokazy
Roślinny filtr powietrza 09:00-10:30 Warsztaty i pokazy
Jak wyglądają nasiona traw pod binookularem 09:30-11:00 Warsztaty i pokazy
Poznaj oxy-kwiaty 09:45-11:15 Warsztaty i pokazy
Co skrywa koniczyna czyli rozdział wybranych izoflawonoidów metodą HPLC 10:00-11:00 Warsztaty i pokazy
Czy pasożyty zawsze szkodzą? 10:00-10:45 Warsztaty i pokazy
Dzień z życia roślin 10:00-10:45 Warsztaty i pokazy
Jakie rośliny nas ubierają? 10:00-10:45 Warsztaty i pokazy
Odkryj tajniki mikroskopii elektronowej 10:00-10:45 Warsztaty i pokazy
Zwierzęta w biotechnologii 10:00-11:00 Warsztaty i pokazy
Obrazowa nauka 10:30-11:30 Warsztaty i pokazy
Roślinny filtr powietrza 10:45-12:15 Warsztaty i pokazy
Dzień z życia roślin 11:00-11:45 Warsztaty i pokazy
Jak wyglądają nasiona traw pod binookularem 11:00-12:30 Warsztaty i pokazy
Jakie rośliny nas ubierają? 11:00-11:45 Warsztaty i pokazy
Kolorowe i fascynujące laboratorium dla każdego 11:00-11:45 Warsztaty i pokazy
Odkryj tajniki mikroskopii elektronowej 11:00-11:45 Warsztaty i pokazy
Fascynujący świat pijawek 11:15-12:00 Warsztaty i pokazy
Zwierzęta w biotechnologii 11:15-12:15 Warsztaty i pokazy
Poznajemy owoce morza 11:30-12:30 Warsztaty i pokazy
Jak to działa? – tajniki organizmu zwierzęcego na wesoło 11:45-13:15 Warsztaty i pokazy
Co skrywa koniczyna czyli rozdział wybranych izoflawonoidów metodą HPLC 12:00-13:00 Warsztaty i pokazy
Dzień z życia roślin 12:00-12:45 Warsztaty i pokazy
Jakie rośliny nas ubierają? 12:00-12:45 Warsztaty i pokazy
Obrazowa nauka 12:00-13:00 Warsztaty i pokazy
Jak wyglądają nasiona traw pod binookularem 12:30-14:00 Warsztaty i pokazy
Owady małe i duże – pokaz różnorodności i przystosowań 12:30-13:30 Warsztaty i pokazy
Poznaj oxy-kwiaty 12:30-14:00 Warsztaty i pokazy
Budowa wewnętrzna owada – sekcja karaczana 13:00-14:00 Warsztaty i pokazy
Czym żywią się ptaki? (warsztaty) 13:00-15:30 Warsztaty i pokazy
Jakie rośliny nas ubierają? 13:00-13:45 Warsztaty i pokazy
Kolorowe i fascynujące laboratorium dla każdego 13:00-13:45 Warsztaty i pokazy
Komórki roślinne pod mikroskopem 13:00-13:45 Warsztaty i pokazy
Makroskopowe rozpoznawanie minerałów i skał 13:00-13:45 Warsztaty i pokazy
Neurony – istoty o wielu twarzach 13:00-14:00 Warsztaty i pokazy
Roślinny filtr powietrza 13:00-14:30 Warsztaty i pokazy
Jak to działa? – tajniki organizmu zwierzęcego na wesoło 13:30-15:00 Warsztaty i pokazy
Owady małe i duże – pokaz różnorodności i przystosowań 13:45-14:45 Warsztaty i pokazy
Co skrywa koniczyna czyli rozdział wybranych izoflawonoidów metodą HPLC 14:00-15:00 Warsztaty i pokazy
Jak wyglądają nasiona traw pod binookularem 14:00-15:30 Warsztaty i pokazy
Jakie rośliny nas ubierają? 14:00-14:45 Warsztaty i pokazy
Komórki roślinne pod mikroskopem 14:00-14:45 Warsztaty i pokazy
Co żyje w jeziorze? 15:00-17:15 Warsztaty i pokazy
Jakie rośliny nas ubierają? 15:00-15:45 Warsztaty i pokazy
Kolorowe i fascynujące laboratorium dla każdego 15:00-15:45 Warsztaty i pokazy
W pracowni entomologa 15:00-15:30 Warsztaty i pokazy
Jak wyglądają nasiona traw pod binookularem 15:30-17:00 Warsztaty i pokazy
W pracowni entomologa 15:30-16:00 Warsztaty i pokazy
Czym żywią się ptaki? (warsztaty) 15:45-18:15 Warsztaty i pokazy
Jak to działa? – tajniki organizmu zwierzęcego na wesoło 15:45-17:15 Warsztaty i pokazy
Jakie rośliny nas ubierają? 16:00-16:45 Warsztaty i pokazy
Komórki roślinne pod mikroskopem 16:00-16:45 Warsztaty i pokazy
Makroskopowe rozpoznawanie minerałów i skał 16:00-16:45 Warsztaty i pokazy
Mutacje DNA czyli genetyczna ruletka 16:00-17:30 Warsztaty i pokazy
W pracowni entomologa 16:00-16:30 Warsztaty i pokazy
Zwierzęta w biotechnologii 16:15-17:15 Warsztaty i pokazy
W pracowni entomologa 16:30-17:00 Warsztaty i pokazy
Bulwy jadalne, znane i nieznane 17:00-19:00 Warsztaty i pokazy
Jak wyglądają nasiona traw pod binookularem 17:00-18:30 Warsztaty i pokazy
Jakie rośliny nas ubierają? 17:00-17:45 Warsztaty i pokazy
Komórki roślinne pod mikroskopem 17:00-17:45 Warsztaty i pokazy
Jak to działa? – tajniki organizmu zwierzęcego na wesoło 17:30-19:00 Warsztaty i pokazy
Jakie rośliny nas ubierają? 18:00-18:45 Warsztaty i pokazy
Makroskopowe rozpoznawanie minerałów i skał 18:00-18:45 Warsztaty i pokazy
Jak wyglądają nasiona traw pod binookularem 18:30-20:00 Warsztaty i pokazy
Jakie rośliny nas ubierają? 19:00-19:45 Warsztaty i pokazy
Główne typy gleb Polski 10:00-10:45 Wykłady
Główne typy gleb Polski 11:00-11:45 Wykłady
Leniwy ornitolog czyli ptaki z okien mieszkania 12:00-13:00 Wykłady
Przyroda w mieście 13:50-14:50 Wykłady
Genetyka zachowania 14:00-15:30 Wykłady
Dlaczego boimy się kleszczy? 15:00-16:30 Wykłady
Główne typy gleb Polski 15:00-15:45 Wykłady
Bioluminescencja, czyli emisja światła przez żywe organizmy 16:00-17:30 Wykłady
Biolog molekularny – współczesny Sherlock Holmes 16:45-17:45 Wykłady
Zaszczep się na altmed 17:00-18:00 Wykłady
Biolog molekularny – współczesny Sherlock Holmes 19:00-20:00 Wykłady
Dokarmianie ptaków - jak i dlaczego? 08:00-22:00 Wystawy
Krajobrazy Warmii i Mazur - dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionu 08:00-22:00 Wystawy
Woda, las, człowiek - dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze 08:00-22:00 Wystawy
Mineralogia i petrografia 09:00-19:00 Wystawy
Grzyby dla zdrowia 10:00-10:45 Wystawy
Grzyby dla zdrowia 11:00-11:45 Wystawy
Grzyby dla zdrowia 12:00-12:45 Wystawy
Grzyby dla zdrowia 13:00-13:45 Wystawy
Grzyby dla zdrowia 14:00-14:45 Wystawy
Grzyby dla zdrowia 16:00-16:45 Wystawy
Grzyby dla zdrowia 17:00-17:45 Wystawy
Grzyby dla zdrowia 18:00-18:45 Wystawy
Grzyby dla zdrowia 19:00-19:45 Wystawy

Opole: Instytut Biologii, Uniwersytet Opolski

Życie w kropli wody 16:00-16:45 laboratorium
Życie w kropli wody 17:00-17:45 laboratorium
Wystawa owadów i pajęczaków 16:00-17:00 Pokazy / prezentacje
Tajemnicza Mongolia - wrażenia z podróży 17:00-18:00 Pokazy / prezentacje
Wystawa owadów i pajęczaków 18:00-19:00 Pokazy / prezentacje
Escape Lab 16:00-16:45 Quizy i konkursy
Escape Lab 17:00-17:45 Quizy i konkursy
Escape Lab 18:00-18:45 Quizy i konkursy
Milczący świadkowie zamierzchłej przeszłości 18:00-19:30 Wystawy/pokazy
Milczący świadkowie zamierzchłej przeszłości 19:30-21:00 Wystawy/pokazy

Poznań: Wydział Biologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Szczepionki - dobro czy zło w strzykawce? 17:00-18:00 Debata
Kawiarenka Gier 17:00-20:00 Gra planszowo-karciana
IDŹ DO LASU. Śpiewamy piosenki przyrodnicze - dla zdrowia 20:15-22:00 Koncert
CSI I - Kryminalne Zagadki Wydziału Biologii - Zbieranie Śladów 16:00-17:30 Laboratoria
CSI III - Kryminalne Zagadki Wydziału Biologii - Izolacja DNA 16:00-19:00 Laboratoria
Witaminy i światło 17:30-19:00 Laboratoria
CSI I - Kryminalne Zagadki Wydziału Biologii - Zbieranie Śladów 18:00-19:30 Laboratoria
Witaminy i światło 19:00-20:30 Laboratoria
CSI III - Kryminalne Zagadki Wydziału Biologii - Izolacja DNA 19:30-22:30 Laboratoria
CSI I - Kryminalne Zagadki Wydziału Biologii - Zbieranie Śladów 20:00-21:30 Laboratoria
Witaminy i światło 20:30-22:00 Laboratoria
Biomonitoring - małże jako wskaźniki zanieczyszczenia wody 16:00-21:00 Pokaz
Poznańskie ZOO 16:00-21:00 Pokaz
Toksyny, które leczą 16:00-21:00 Pokaz
Chcę żyć zdrowo więc piję i odżywiam się prawidłowo 16:00-16:45 Warsztat
Czy boisz się roztoczy? 16:00-17:30 Warsztat
Czy masz peHa? 16:00-16:45 Warsztat
Eko-ewolucyjne kalambury 16:00-17:30 Warsztat
Gdy dom zmienia się w dym - dramatyczne skutki literówek 16:00-18:00 Warsztat
Grzyby - na zdrowie!? 16:00-17:30 Warsztat
Immunohistochemia nowotworów 16:00-17:10 Warsztat
Metody analityczne wykorzystywane w medycynie 16:00-16:30 Warsztat
Mikropotwory w naszych rzekach: co mówią nam zwierzęta wodne o jakości wody? 16:00-17:00 Warsztat
Mykoryzator 16:00-22:00 Warsztat
Nasi ssaczy przyjaciele 16:00-22:00 Warsztat
Niebezpieczne mikro-stwory w wodzie 16:00-17:00 Warsztat
Oddech Życia 16:00-16:45 Warsztat
Pajęczaki i ich wpływ na zdrowie 16:00-17:30 Warsztat
Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci 16:00-17:00 Warsztat
Przemiany pełne wdzięku - od jaja do dorosłego owada 16:00-16:30 Warsztat
Przez żołądek do serca 16:00-17:00 Warsztat
Szkielet - i co dalej? 16:00-16:45 Warsztat
Warsztat Szalonego Naukowca 16:00-17:00 Warsztat
Wodne eksperymenty 16:00-16:40 Warsztat
Zadbaj o stan swoich kości - profilaktyka osteoporozy 16:00-17:00 Warsztat
Zdrowe za-barwienie 16:00-17:30 Warsztat
Zdrowie na czterech łapach 16:00-17:15 Warsztat
Życie przed i po mastektomii 16:00-17:15 Warsztat
Metody analityczne wykorzystywane w medycynie 16:30-17:00 Warsztat
Mieszkając pod wodą: czyli jak działa zdrowe jezioro 16:30-18:00 Warsztat
Projekt Przypinka 16:30-21:00 Warsztat
Świat nurka: co się dzieje z jego ciałem pod wodą 16:30-21:00 Warsztat
Przemiany pełne wdzięku - od jaja do dorosłego owada 16:35-17:05 Warsztat
Chcę żyć zdrowo więc piję i odżywiam się prawidłowo 17:00-17:45 Warsztat
Czy masz peHa? 17:00-17:45 Warsztat
Drugie życie plastiku 17:00-21:00 Warsztat
Która woda zdrowia doda? 17:00-18:00 Warsztat
Metody analityczne wykorzystywane w medycynie 17:00-17:30 Warsztat
Mikropotwory w naszych rzekach: co mówią nam zwierzęta wodne o jakości wody? 17:00-18:00 Warsztat
Niebezpieczne mikro-stwory w wodzie 17:00-18:00 Warsztat
Oddech Życia 17:00-17:45 Warsztat
Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci 17:00-18:00 Warsztat
Szkielet - i co dalej? 17:00-17:45 Warsztat
Warsztat Szalonego Naukowca 17:00-18:00 Warsztat
Wodne eksperymenty 17:00-17:40 Warsztat
Zadbaj o stan swoich kości - profilaktyka osteoporozy 17:00-18:00 Warsztat
Przemiany pełne wdzięku - od jaja do dorosłego owada 17:10-17:40 Warsztat
Życie przed i po mastektomii 17:15-18:30 Warsztat
Co Ci leży na wątrobie? Wizyta w pracowni histopatologa 17:30-18:45 Warsztat
CSI II - Kryminalne zagadki Wydziały Biologii- entomologia sądowa 17:30-19:00 Warsztat
Czego o zdrowiu i higienie mogą nauczyć nas błonkówki? 17:30-20:00 Warsztat
Czy boisz się roztoczy? 17:30-19:00 Warsztat
Metody analityczne wykorzystywane w medycynie 17:30-18:00 Warsztat
Przez żołądek do serca 17:30-18:30 Warsztat
Rośliny lecznicze w kulturach in vitro 17:30-19:00 Warsztat
Pajęczaki i ich wpływ na zdrowie 17:45-19:15 Warsztat
Zdrowie na czterech łapach 17:45-19:00 Warsztat
Czy masz peHa? 18:00-18:45 Warsztat
Eko-ewolucyjne kalambury 18:00-19:30 Warsztat
Gdy dom zmienia się w dym - dramatyczne skutki literówek 18:00-20:00 Warsztat
Jak się uczyć, by się nauczyć? 18:00-20:00 Warsztat
Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie? 18:00-19:30 Warsztat
Mieszkając pod wodą: czyli jak działa zdrowe jezioro 18:00-19:30 Warsztat
Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci 18:00-19:00 Warsztat
Warsztat Szalonego Naukowca 18:00-19:00 Warsztat
Wodne eksperymenty 18:00-18:40 Warsztat
Zadbaj o stan swoich kości - profilaktyka osteoporozy 18:00-19:00 Warsztat
GLONY - suplementy dla zdrowia i urody 18:15-19:15 Warsztat
Tajniki ptasiego zdrowia 18:15-19:15 Warsztat
Która woda zdrowia doda? 18:30-19:30 Warsztat
Zdrowa sztuka/ sztuka pełna zdrowia 18:30-20:00 Warsztat
ZDROWY LAS - ZATŁOCZONY LAS ! 18:30-20:00 Warsztat
CSI II - Kryminalne zagadki Wydziały Biologii- entomologia sądowa 19:00-20:30 Warsztat
Nawyki codzienności 19:00-19:45 Warsztat
Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci 19:00-20:00 Warsztat
Rośliny lecznicze w kulturach in vitro 19:00-20:30 Warsztat
Wodne eksperymenty 19:00-19:40 Warsztat
Wysil swoje neurony! 19:00-20:00 Warsztat
Czy masz peHa? 19:15-20:00 Warsztat
Lód topnieje w ludzkiej dłoni - o antropogennicznych zagrożeniach dla kriosfery 19:15-20:45 Warsztat
Co nas gryzie i co z tego wynika dla zdrowia? 19:30-20:45 Warsztat
Eko-ewolucyjne kalambury 19:30-21:00 Warsztat
GLONY - suplementy dla zdrowia i urody 19:30-20:30 Warsztat
Mieszkając pod wodą: czyli jak działa zdrowe jezioro 19:30-21:00 Warsztat
Pajęczaki i ich wpływ na zdrowie 19:30-21:00 Warsztat
Tajniki ptasiego zdrowia 19:30-20:30 Warsztat
Czego o zdrowiu i higienie mogą nauczyć nas błonkówki? 20:00-21:15 Warsztat
Gdy dom zmienia się w dym - dramatyczne skutki literówek 20:00-22:00 Warsztat
Nawyki codzienności 20:00-20:45 Warsztat
Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci