HOME MISJA OŚRODKI KONTAKT REGULAMIN GDZIE NAJBLIŻEJ? PRZESZUKAJ PROGRAMY
XIII edycja: 12 stycznia 2024 000:00:00:00
38
Ośrodki
43 991
Rezerwacje
1 356
Wydarzenia
4 416 993
Odwiedziny
NOC BIOLOGÓW 2025

Jak zwierzęta i rośliny spędzają zimę? Czy nocą wszyscy śpią?
Co dzieje się w laboratoriach biologów?

Czekamy na Was w ośrodkach naukowych na terenie całego kraju!

Hasło przewodnie: Tajemnice życia od komórek do biosfery

Przełom XX i XXI wieku przyniósł wiele niezwykłych odkryć biologicznych. Zaczęto poznawać genomy wielu organizmów, w tym człowieka czy rośliny kwiatowej. Na coraz szerszą skalę są uprawiane rośliny modyfikowane genetycznie. Trwa spór o globalne zmiany klimatyczne i ich wpływ na różnorodność biologiczną. Pojawienie się nowych chorób, groźnych dla człowieka, wyzwoliło lawinowy rozwój nauk biomedycznych. Wyzwaniem staje się dalszy rozwój cywilizacyjny w zgodzie z możliwościami środowiska. Wiele wskazuje na to, że XXI stulecie będzie wiekiem biologii. Trudno się więc dziwić, że ta fascynująca dziedzina nauki przyciąga rzesze chętnych do zgłębiania jej tajemnic.

Ich ciągle rosnącym oczekiwaniom starają się wyjść naprzeciw największe uczelnie w Polsce, tym razem organizując pierwszą w historii 'Noc Biologów'. Dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem Życia, wyjdzie z ukrycia, by w jasny sposób opowiedzieć, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami. Postarają się zmierzyć z dość powszechnym przekonaniem, że zima jest tą porą roku, w której życie zamiera. Czy tak jest naprawdę? Czy mróz i mrok mogą pokonać życie? Przekonajcie się sami! Tej jednej, jedynej w roku, 'Nocy Biologów'.

Idea 'Nocy Biologów' narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających nas dzieci, młodzieży i dorosłych było zachętą do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć. Propozycję tę z entuzjazmem przyjęła Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, powierzając Wydziałowi Biologii UAM koordynację pierwszej 'Nocy Biologów' w styczniu 2012 r.

Serdecznie zapraszamy na dziesiątą edycję 'Nocy Biologów', w Piątek, 14 stycznia 2022 r. 'Noc' rozpoczyna się wtedy już krótko po 16, a za oknem zwykle trzyma mróz i sypie śnieg. Jak tętni wtedy życie? Przekonacie się przyjmując zaproszenie jednego z Wydziałów Przyrodniczych w Polsce. Łączy nas fascynacja biologią, wspólna platforma internetowa i logo. Czekamy na Was w trzydziestu czterech ośrodkach naukowych na terenie całego kraju.

KONTAKT

NAPISZ DO NAS

Odpowiemy wkrótce!Beata Messyasz
61-614 Poznań, PL, Uniwersytetu Poznańskiego 6
Telefon: +48 61 829 5761
E-mail: messyasz@amu.edu.pl

Nie zapomnij podać swojego adresu e-mail


Przepisz kod zabezpieczający  
x
Polityka Prywatności