PRZESZUKAJ PROGRAMY

Noc Biologów 2022, 14 stycznia

Szukano: rezerwat

Białystok: Wydział Biologii, Uniwersytet w Białymstoku

Liczy się KAŻDA KROPLA - część I (blok środowiskowy) 11:00-12:30 Wykład

Kielce: Instytut Biologii, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

Oko w oko z drapieżnym ptakiem – spotkanie z sokolnikami i ich podopiecznymi 17:15-20:15 pokaz
Nasi podopieczni 17:15-20:15 warsztaty
Poznaj zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym 17:15-20:15 warsztaty

Krosno: Instytut Zdrowia i Gospodarki (koordynator), Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie

"Możliwość wykorzystania ciepła ze ścieków oraz odzysku wody ze ścieków oczyszczonych" 09:15-10:00 A. Wykłady
"Czy w końcu XXI wieku w Alpach będą jeszcze lodowce" 10:15-11:00 A. Wykłady
"Woda nie tylko jako składnik żywności" 10:15-11:00 A. Wykłady
"Dziwactwa na torfowisku" 12:00-12:35 A. Wykłady
"Woda - towar czy dobro podstawowe" 12:00-12:35 A. Wykłady
"Woda w butelce - wszystko co powinniśmy o niej wiedzieć" 12:00-12:35 A. Wykłady
"Działania adaptacyjne miast do anomalii pogodowych" 13:25-14:00 A. Wykłady
"Rola wody w przemyśle" 13:25-14:00 A. Wykłady
"Susza. I co dalej" 13:25-14:00 A. Wykłady
"Wisłok - najbardziej pracowita rzeka południowo-wschodniej Polski" 11:15-11:50 B. Warsztaty
"W poszukiwaniu głównego źródła Sanu" 12:40-13:15 B. Warsztaty
"Wisłok - najbardziej pracowita rzeka południowo-wschodniej Polski" 14:05-14:40 B. Warsztaty

Lublin: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

Serce dębu - dokumentalny film przyrodniczy 18:00-19:30 Pokazy filmowe/Wystawy

Olsztyn: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

AquaQuizy 09:00-10:00 Quiz
AquaQuizy 10:00-11:00 Quiz
AquaQuizy 11:00-12:00 Quiz
Laboratorium szalonych naukowców – tajniki laboratorium na wesoło i kolorowo 10:00-11:00 warsztaty
Laboratorium szalonych naukowców – tajniki laboratorium na wesoło i kolorowo 11:15-12:15 warsztaty
Laboratorium szalonych naukowców – tajniki laboratorium na wesoło i kolorowo 12:30-13:30 warsztaty
Laboratorium szalonych naukowców – tajniki laboratorium na wesoło i kolorowo 13:45-14:45 warsztaty
Tęczowy świat dzieci w otoczeniu wody 14:00-15:00 warsztaty
Tęczowy świat dzieci w otoczeniu wody 16:00-17:00 warsztaty
Niepłodność chorobą cywilizacyjną XX1 wieku 09:00-09:45 Wykład

Oświęcim: Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego, Instytut Nauk o Zdrowiu

Rola wody w żywieniu 15:00-16:00 Wykład on-line

Rzeszów: Instytut Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Rzeszowski

_Prośba podczas rezerwacji_ 06:00-06:00 A. Wykłady Kampus Zalesie
_Z ostatniej chwili_ 06:05-06:05 A. Wykłady Kampus Zalesie

Słupsk: Instytut Biologii i Nauk o Ziemi, Akademia Pomorska w Słupsku

Woda jako siedlisko życia drobnoustrojów, czyli co warto wiedzieć o mikrobiologii wody 11:30-13:00 warsztaty
Woda jako siedlisko życia drobnoustrojów, czyli co warto wiedzieć o mikrobiologii wody 13:45-15:15 warsztaty
Rośliny wodne moim okiem – warsztaty plastyczne 14:00-15:30 warsztaty
Przystosowanie roślin wodnych i bagiennych do środowiska – warsztaty 16:00-17:30 warsztaty
Co dolega skorupiakom ? 11:00-12:00 Wykład
Woda na Ziemi 14:00-15:00 Wykład
Układ pokarmowy – z czego się składa i jakie ma funkcje? 10:00-11:30 wykład + warsztaty
Żywność bogactwem wody i składników pokarmowych 11:30-13:00 wykład + warsztaty
Chronione rośliny wodne i błotne w zbiorach Herbarium Slupensis – wykład i warsztaty 12:00-13:30 wykład + warsztaty
Jaka jest rola enzymów trawiennych w układzie pokarmowym? 13:00-14:30 wykład + warsztaty
Rola składników odżywczych i wody w funkcjonowaniu organizmu 14:30-16:00 wykład + warsztaty
Spektrofotometria absorpcji atomowej – analiza manganu w wodzie rzecznej 15:00-16:30 Wykład, laboratorium

Szczecin: Instytut Biologii, Uniwersytet Szczeciński

Grupy krwi człowieka 11:00-12:00 Laboratorium
Grupy krwi człowieka 11:00-12:00 Laboratorium
Zdolność bójcza jako celowe zjawisko immunologii 12:30-13:30 Laboratorium
Zdolność bójcza jako celowe zjawisko immunologii 13:30-14:30 Laboratorium
Kolorowy świat pod Mikroskopem 14:00-15:00 Laboratorium
Elektroforeza jak to działa 16:00-18:00 Laboratorium
Zdolność bójcza jako celowe zjawisko immunologii 16:00-17:00 Laboratorium
Kolorowa chemia 09:00-09:45 pokaz
Pokaz hodowli in vitro komórek nowotworowych 09:00-09:45 pokaz
Kolorowa chemia 10:00-10:45 pokaz
Pokaz hodowli in vitro komórek nowotworowych 10:00-10:45 pokaz
Kolorowa chemia 11:00-11:45 pokaz
Pokaz hodowli in vitro komórek nowotworowych 11:00-11:45 pokaz
Kolorowa chemia 12:00-12:45 pokaz
Pokaz hodowli in vitro komórek nowotworowych 12:00-12:45 pokaz
Zdrowe kości przez całe życie 12:00-13:00 pokaz
Kolorowa chemia 13:00-13:45 pokaz
Pasożyty w wodzie - co trzeba wiedzieć 13:00-14:00 pokaz
Pasożyty w wodzie - co trzeba wiedzieć 14:00-15:00 pokaz
Przyrodnicze tajemnice polskiej „Amazonki” – ptaki i ssaki Międzyodrza 10:00-11:00 Prezentacja multimedialna
Badania mikrobiologiczne wody 09:00-10:30 warsztaty
Ewolucyjne przystosowania skorupiaków planktonowych 12:15-13:15 warsztaty
Praca dla mikroba – użyteczne mikroorganizmy w działaniu 12:30-13:30 warsztaty
Praca dla mikroba – użyteczne mikroorganizmy w działaniu 13:30-14:30 warsztaty
Praca dla mikroba – użyteczne mikroorganizmy w działaniu 16:00-17:00 warsztaty
Mikroorganizmy - partner czy wróg roślin 10:30-12:30 Warsztaty z prelekcją
Dźwięki z głębin 09:00-10:00 Wykład
Odporność pszczół 10:00-11:00 Wykład
Funkcje środowiskowe torfowisk. 10:15-10:45 Wykład
Życie jezior od noworodka do staruszka. 11:00-12:00 Wykład
Jak dobieramy się w pary? 11:30-12:15 Wykład
Śmiechoterapia - pokonaj stres i żyj dłużej! 12:15-13:00 Wykład
Układy i narządy, czyli co mamy w środku 08:00-09:00 wykład z warsztatem
Jak zrobić preparat histologiczny - warsztaty z wykładem 09:00-10:00 wykład z warsztatem
Układy i narządy, czyli co mamy w środku 09:00-10:00 wykład z warsztatem
Jak zrobić preparat histologiczny - warsztaty z wykładem 10:00-11:00 wykład z warsztatem
Układy i narządy, czyli co mamy w środku 10:00-11:00 wykład z warsztatem
Denne życie bezkręgowca 13:30-15:00 wykład z warsztatem
Co dalej z Odrą? Wykład i panel dyskusyjny z uczestnikami. Proszę o przygotowanie pytań. 09:00-10:30 wykład, dyskusja
"Od retorty po bagietkę" 09:00-09:45 Wystawy
"Od retorty po bagietkę" 10:00-10:45 Wystawy
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 10:00-10:30 Wystawy
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 10:30-11:00 Wystawy
"Od retorty po bagietkę" 11:00-11:45 Wystawy
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 11:00-11:30 Wystawy
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 11:30-12:00 Wystawy
"Od retorty po bagietkę" 12:00-12:45 Wystawy
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 12:30-13:00 Wystawy
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 13:00-13:30 Wystawy
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 13:30-14:00 Wystawy

POPULARNE TAGI

program nocy biologówwarsztatyNoc biologówADzieciPoznańwykładwarszawaprogrambiologiaowadyescape roomLublinroślinwarsztaty, wykładygenetykalaboratoriumbakteriednakomórkaroślinyzwierzetakrewnoc biotechnologiagMObadaniawodyjemyzrób krem z sukulentamchykozazabójcaowadożernerezerwatmały naukowiecrybyziemiakolażycienietoperzeziemicentrumhałasAcariAnna mazur-rylskaruchdermatofity