PRZESZUKAJ PROGRAMY

Noc Biologów 2022, 14 stycznia

Szukano: rezerwat

Kielce: Instytut Biologii, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

„Oko w oko z drapieżnym ptakiem” – spotkanie z sokolnikami i ich podopiecznymi 17:50-20:30 pokaz
„Strategie zwierząt na zimę - gry i zabawy o charakterze edukacyjnym” 17:15-20:00 warsztaty
Poznaj świat ziół i stwórz własną herbatkę funkcjonalną 17:15-19:45 warsztaty
Poznaj zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym 17:15-20:25 warsztaty
Wszystkie kolory fotosyntezy 17:00-21:00 zajęcia laboratoryjne

Kraków: Centrum Edukacji Przyrodniczej, Uniwersytet Jagielloński

Dawno, dawno temu - gra terenowa bez rezerwacji 17:00-18:00 gra terenowa
Dawno, dawno temu - gra terenowa bez rezerwacji 19:00-20:00 gra terenowa

Olsztyn: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Nasze Niebo Kopernika 06:00-22:00 Wystawy

Szczecin: Instytut Biologii, Uniwersytet Szczeciński

Pokaz pracy biologa/mikrobiologa/biotechnologa w: /1/ „Laboratorium Biologii Infekcyjnej i Molekularnej oraz Immunologii” IB US Dr hab. Beata Hukowska-Szematowicz, prof. US Mgr Ewa Ostrycharz Koło Naukowe Bakteriologów i Wirusologów „Pathogens BV” 2/ W Pracowni Metagenomiki i Proteomiki IB US Dr Alicja Trzeciak-Ryczek Dr Agata Wszołek 10:00-11:00 pokaz
Pokaz pracy biologa/mikrobiologa/biotechnologa w: /1/ „Laboratorium Biologii Infekcyjnej i Molekularnej oraz Immunologii” IB US Dr hab. Beata Hukowska-Szematowicz, prof. US Mgr Ewa Ostrycharz Koło Naukowe Bakteriologów i Wirusologów „Pathogens BV” 2/ W Pracowni Metagenomiki i Proteomiki IB US Dr Alicja Trzeciak-Ryczek Dr Agata Wszołek 11:00-12:00 pokaz
Pokaz pracy biologa/mikrobiologa/biotechnologa w: /1/ „Laboratorium Biologii Infekcyjnej i Molekularnej oraz Immunologii” IB US Dr hab. Beata Hukowska-Szematowicz, prof. US Mgr Ewa Ostrycharz Koło Naukowe Bakteriologów i Wirusologów „Pathogens BV” 2/ W Pracowni Metagenomiki i Proteomiki IB US Dr Alicja Trzeciak-Ryczek Dr Agata Wszołek 12:00-13:00 pokaz
„Komórki układu odpornościowego – czyli co zawiera nasza krew” 09:00-10:30 warsztaty
Tajemnice pasożytów żyjących w ludzkim organizmie 09:00-09:30 warsztaty
Mikroby w służbie człowieka 10:00-11:00 warsztaty
Rośliny zamknięte w szkle 10:00-12:00 warsztaty
Mikroby w służbie człowieka 11:00-11:00 warsztaty
„Komórki układu odpornościowego – czyli co zawiera nasza krew” 15:00-15:30 warsztaty
Mikroby w służbie człowieka 15:00-16:00 warsztaty
Cząsteczki mikroRNA (miRNA) jako biomarkery chorób. 09:00-09:45 wykład
Nowe fakty w działaniu układu odpornościowego – kod fagocytarny i rola płytek krwi 11:00-12:00 wykład
Życie jezior od noworodka do staruszka. 11:00-12:00 wykład
Epigenetyka – klucz do zmiany genetycznego przeznaczenia 13:00-14:00 wykład
Projekt poznania genomu człowieka, HGP 14:30-15:30 wykład
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 10:00-10:30 wystawa
Od retorty po bagietkę” – wystawa szkła laboratoryjnego 10:00-11:00 wystawa
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 10:30-11:00 wystawa
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 11:00-11:30 wystawa
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 11:30-12:00 wystawa
Od retorty po bagietkę” – wystawa szkła laboratoryjnego 12:00-13:00 wystawa
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 12:30-13:00 wystawa
Kto przyjaciel, a kto wróg – czyli grzyby lecznicze i trujące 13:00-13:30 wystawa
Od retorty po bagietkę” – wystawa szkła laboratoryjnego 13:00-15:00 wystawa

Wrocław: Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Wrocławski

Kosmiczne Rośliny GMO 18:00-23:55 gra planszowa
Bakterie - niewidzialni lokatorzy 12:00-14:00 laboratorium
Fascynujący mikroświat-wyprawa od drożdży po zwierzęta 12:00-14:00 laboratorium
Świat mikroorganizmów obserwowany w mikroskopie świetlnym, kontrastowo-fazowym i z ciemnym polem 13:00-14:30 laboratorium
Bakterie - niewidzialni lokatorzy 14:00-16:00 laboratorium
Fascynujący mikroświat-wyprawa od drożdży po zwierzęta 14:00-16:00 laboratorium
Świat mikroorganizmów obserwowany w mikroskopie świetlnym, kontrastowo-fazowym i z ciemnym polem 14:45-16:15 laboratorium
Mikroświat w naszym ciele 15:00-17:00 laboratorium
Nowotwory Butelkowane 15:00-17:00 laboratorium
Poznajemy właściwości wody 15:30-16:30 laboratorium
Zobacz niewidoczne - tajemnice mikroświata grzybów. 16:30-18:00 laboratorium
Chemiczne oblicze codziennych produktów 16:45-17:45 laboratorium
Botanika w probówce 17:00-18:00 laboratorium
Mikroświat w naszym ciele 17:00-19:00 laboratorium
Molekularne nożyczki 17:00-20:00 laboratorium
Nowotwory Butelkowane 17:30-20:30 laboratorium
Botanika w probówce 18:00-19:00 laboratorium
Chemiczne oblicze codziennych produktów 18:00-19:00 laboratorium
Gleba jako źródło pasożytów w środowisku 18:00-19:30 laboratorium
Zobacz niewidoczne - tajemnice mikroświata grzybów. 18:15-19:45 laboratorium
Botanika w probówce 19:00-20:00 laboratorium
Mikroświat w naszym ciele 19:00-21:00 laboratorium
Botanika w probówce 20:00-21:00 laboratorium
Botanika w probówce 21:00-22:00 laboratorium
Botanika w probówce 22:00-23:00 laboratorium
Ile zębów ma słoń?- oprowadzanie po Sali Szkieletów Muzeum Przyrodniczego 18:00-18:45 oprowadzanie
Ile zębów ma słoń?- oprowadzanie po Sali Szkieletów Muzeum Przyrodniczego 19:00-19:45 oprowadzanie
Ile zębów ma słoń?- oprowadzanie po Sali Szkieletów Muzeum Przyrodniczego 20:00-20:45 oprowadzanie
Jak pracują naukowcy? 17:00-18:30 pokaz + laboratorium
Jak pracują naukowcy? 18:45-20:15 pokaz + laboratorium
Różne oblicza pasożytów - od pojedynczej komórki do złożonego organizmu 15:00-16:00 pokaz, obserwacje mikroskopowe
Zostań genetycznym manipulatorem! - projektowanie populacji w grze komputerowej 15:00-17:30 warsztaty
Poznaj swój mózg - warsztaty anatomiczne 16:00-17:30 warsztaty
Przedziwny świat bakterii 16:00-17:30 warsztaty
Przeszłość w skale zaklęta, czyli jak powstają skamieniałości 16:00-17:00 warsztaty
Echolokacja - spojrzenie na świat oczami nietoperzy 17:00-18:30 warsztaty
Skrzydlata inżynieria - o budowniczych w świecie ptaków. 17:00-19:00 warsztaty
Przeszłość w skale zaklęta, czyli jak powstają skamieniałości 17:30-18:30 warsztaty
Zostań genetycznym manipulatorem! - projektowanie populacji w grze komputerowej 17:30-20:00 warsztaty
Przedziwny świat bakterii 17:45-19:15 warsztaty
Od drożdży po borowiki - tajemnice królestwa grzybów. 18:00-20:00 warsztaty
Poznaj swój mózg - warsztaty anatomiczne 18:00-19:30 warsztaty
Przedziwny świat bakterii 19:30-21:00 warsztaty
Zostań genetycznym manipulatorem! - projektowanie populacji w grze komputerowej 20:00-22:30 warsztaty
Życie w kropli wody- czyli jakie mikroorganizmy możemy spotkać w wodzie 19:30-21:00 warsztaty/laboratorium
Gdzie są granice wysokości? Czy drzewa mogą rosnąć nieskończenie wysoko? 15:30-17:00 wykład
Ciekawy świat komarów 15:00-17:00 wykład i pokaz
Mykologia w służbie kryminalistyki 19:00-20:00 wykład on-line

Wrocław: Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Twardziele wśród mięczaków 17:00-19:00 pogadanka+warsztat
Hodowle komórkowe od kuchni 14:45-16:15 prelekcja + pokaz + laboratorium
Preparacja drobnych stawonogów 17:00-18:00 warsztaty
Dlaczego krwinki czerwone zmieniają kształty? 17:30-19:00 warsztaty
Antropologiczne warsztaty anatomiczne 17:15-19:30 warsztaty anatomiczne
Wizualizacja danych biologicznych 16:00-17:30 warsztaty bioinformatyczne
Izolacja DNA 18:30-20:00 zajęcia laboratoryjne
Otaczający Świat Okiem Dziecka 18:30-19:30 zajęcia laboratoryjne

POPULARNE TAGI

program nocy biologówwarsztatyNoc biologówAPoznańDzieciwykładwarszawaprogrambiologiaescape roomowadyLublinroślingenetykawarsztaty, wykładybakteriezwierzetalaboratoriumdnakomórkaroślinybiotechnologiakrewnoc badaniagMOjemyzrób krem z sukulentawodykozazabójcaowadożernerybyżyciekolamchymały naukowieccentrumziemiarezerwatAnna mazur-rylskaAcarinietoperzeziemihałasruchdermatofity