PRZESZUKAJ PROGRAMY

Noc Biologów 2022, 14 stycznia

Szukano: Poznań

Bydgoszcz : Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Czy biolodzy mają pH? Jak zmierzyć pe-ha (pH)? 10:00-11:00 warsztaty
Jak kurczą się komórki mięśniowe ? – czyli współpraca aktyny z miozyną 10:00-11:15 warsztaty
Twarzą w twarz z mikrobami 13:00-14:00 warsztaty
Dokąd tupta i frunie nocą miejski zwierz? 16:00-17:30 warsztaty
Co się kryję w Bałtyku?- czyli o hydrobiontach żyjących w naszym morzu 17:00-18:00 warsztaty
Śladami krwi: warsztaty tajemnic grup krwi! 17:00-18:00 warsztaty
Miasto przyjazne pszczołom: środowiska atrakcyjne dla pszczół i propozycje działań wspierających pszczoły w miastach 14:00-14:45 wykład
Kocia genetyka 15:00-15:45 wykład
Wystawa edukacyjna: Niezbędnik entomologa 14:00-16:00 wystawa

Gdańsk: Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański

Od atomu do ziarenka kawy 15:00-19:00 gry i konkursy
`Drzewo życia` - Jak blisko Ci do SpongeBoba? 15:00-16:30 pokazy i warsztaty
Od atomu do ziarenka kawy 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Ssaki z sąsiedztwa - poznajmy się lepiej 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Straszykowe Zoo 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Sztuka przetrwania: rośliny w ekosystemie wydmowym 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Złam kod genetyczny 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
FLORA - multitool. Sekrety olejków eterycznych 16:00-18:00 pokazy i warsztaty
`Drzewo życia` - Jak blisko Ci do SpongeBoba? 17:00-18:30 pokazy i warsztaty
Znaczenie jeziornych ekosystemów wodnych: odkrywanie świata od mikroskopijnych glonów do wodnych roślin naczyniowych 16:00-16:30 wykłady
Znaczenie jeziornych ekosystemów wodnych: odkrywanie świata od mikroskopijnych glonów do wodnych roślin naczyniowych 16:45-17:15 wykłady
Znaczenie jeziornych ekosystemów wodnych: odkrywanie świata od mikroskopijnych glonów do wodnych roślin naczyniowych 17:30-18:00 wykłady
W świecie roślin mięsożernych 15:00-19:00 wystawy
Ekspozycja szkieletów ssaków 15:00-19:00 wystawy stałe na Wydziale Bioogii UG

Gdańsk: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny

Ciecz nienewtonowska 16:00-20:00 pokaz
Kolorowy świat sinic 16:00-20:00 pokaz
NOWOTWORY I SPÓŁKA 16:00-20:00 pokaz
Zabójcze nanomaszyny 16:00-20:00 pokaz

Katowice: Wydział Nauk Przyrodniczych, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Kapusta głowa niepusta – niezwykła kariera niepozornych roślin [1] 17:30-18:15 Pokazy i prezentacje
Kapusta głowa niepusta – niezwykła kariera niepozornych roślin [2] 18:30-19:15 Pokazy i prezentacje
Kapusta głowa niepusta – niezwykła kariera niepozornych roślin [3] 19:30-20:15 Pokazy i prezentacje
Puzzle anatomiczne 15:30-21:15 Warsztaty i laboratoria
Pomiary fizjologiczne 17:00-19:00 Warsztaty i laboratoria
Co kryje się w komórkach roślinnych? [1] 17:30-18:15 Warsztaty i laboratoria
CRISPR/Cas – Metoda na Nobla od kuchni [1] 17:30-19:00 Warsztaty i laboratoria
Gleba – Fabryka Życia [1] 17:30-18:05 Warsztaty i laboratoria
Makro i mikro świat roślin – odkrywanie tajemnic botanicznych pod lupą [1] 17:30-18:15 Warsztaty i laboratoria
Niezwykła moc gleby i magia kolorów skali pH [1] 17:30-19:00 Warsztaty i laboratoria
W laboratorium młodego histochemika [1] 17:30-18:30 Warsztaty i laboratoria
Sowa mądra głowa [1] 18:00-18:45 Warsztaty i laboratoria
Gleba – Fabryka Życia [2] 18:15-18:50 Warsztaty i laboratoria
Co kryje się w komórkach roślinnych? [2] 18:30-19:15 Warsztaty i laboratoria
Makro i mikro świat roślin – odkrywanie tajemnic botanicznych pod lupą [2] 18:30-19:15 Warsztaty i laboratoria
Niezwykła moc gleby i magia kolorów skali pH [2] 18:30-19:15 Warsztaty i laboratoria
Sowa mądra głowa [2] 19:00-19:45 Warsztaty i laboratoria
W laboratorium młodego histochemika [2] 19:00-20:00 Warsztaty i laboratoria
CRISPR/Cas – Metoda na Nobla od kuchni [2] 19:15-20:30 Warsztaty i laboratoria
Makro i mikro świat roślin – odkrywanie tajemnic botanicznych pod lupą [3] 19:30-20:15 Warsztaty i laboratoria
Niezwykła moc gleby i magia kolorów skali pH [3] 19:30-20:15 Warsztaty i laboratoria
Makro i mikro świat roślin – odkrywanie tajemnic botanicznych pod lupą [4] 20:30-21:15 Warsztaty i laboratoria
Niezwykła moc gleby i magia kolorów skali pH [4] 20:30-21:15 Warsztaty i laboratoria
W laboratorium młodego histochemika [3] 20:30-21:30 Warsztaty i laboratoria
Czy życie bez organizmów genetycznie modyfikowanych jest możliwe? 16:30-16:50 Wykłady
Od efektu Matyldy do naukowych mistrzyń – o niezwykłych kobietach w nauce 16:30-16:50 Wykłady
Mikroświat – od komórki do biosfery 17:00-20:15 Wystawy

Kielce: Instytut Biologii, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

DNA jako najstarszy kod świata 17:00-20:45 warsztaty
Genetyczni detektywi: w jaki sposób DNA uciekło z celli 17:00-20:45 warsztaty
Poznaj świat ziół i stwórz własną herbatkę funkcjonalną 17:15-19:45 warsztaty
Początki życia na Ziemi 17:30-18:00 wykład

Kraków: Wydział Biologii , Uniwersytet Jagielloński

,,Akcja Karmnik” 07:00-08:00 Pokazy i prezentacje
,,Akcja Karmnik” 08:00-09:00 Pokazy i prezentacje
,,Akcja Karmnik” 09:00-10:00 Pokazy i prezentacje
,,Akcja Karmnik” 10:00-11:00 Pokazy i prezentacje
,,Akcja Karmnik” 11:00-12:00 Pokazy i prezentacje
Co też one mają w głowie? 15:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Jak “działa” pszczoła? Krótkie opowieści o zapylaczach 15:00-19:00 Pokazy i prezentacje
Kącik zielarski 15:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Laboratorium botaniczne – biochemia roślin 15:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Niewidzialni towarzysze 15:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Życie w kropli wody 15:30-16:15 Warsztaty
Metody eksperymentalne w endokrynologii – poznaj świat hormonów. 16:00-17:00 Warsztaty
Kultury roślinne in vitro -od komórki do organizmu 16:15-17:30 Warsztaty
Życie w kropli wody 16:30-17:15 Warsztaty
Metody eksperymentalne w endokrynologii – poznaj świat hormonów. 17:00-18:00 Warsztaty
Wieczorne zmagania z biologią komórki 17:00-17:45 Warsztaty
Warsztaty eksperymentalne z mrówkami 17:15-18:15 Warsztaty
Kultury roślinne in vitro -od komórki do organizmu 18:00-19:15 Warsztaty
Wieczorne zmagania z biologią komórki 18:00-18:45 Warsztaty
Warsztaty eksperymentalne z mrówkami 18:30-19:30 Warsztaty
Wieczorne zmagania z biologią komórki 19:05-19:45 Warsztaty
Biochemia “od kuchni 15:00-15:45 warsztaty/laboratorium
Modele zwierzęce do badań rozrodu człowieka: ćwiczenia praktyczne z izolacji komórek rozrodczych świni. 15:00-16:00 warsztaty/laboratorium
Owocowe DNA 15:00-15:45 warsztaty/laboratorium
Biochemia “od kuchni 16:00-16:45 warsztaty/laboratorium
Owocowe DNA 16:00-16:45 warsztaty/laboratorium
Biochemia “od kuchni 17:00-17:45 warsztaty/laboratorium
Owocowe DNA 17:00-17:45 warsztaty/laboratorium
Pod mikroskopem z ogonem: gdzie neurobiologia spotyka gryzonie. 15:00-16:00 Wykłady
Dobroczynne owady 16:00-16:45 Wykłady
Pod mikroskopem z ogonem: gdzie neurobiologia spotyka gryzonie. 16:15-17:15 Wykłady
To pan czy pani - co wiemy o determinacji płci u kręgowców? 17:15-18:00 Wykłady
Pod mikroskopem z ogonem: gdzie neurobiologia spotyka gryzonie. 17:30-18:30 Wykłady
Ziółka dla mamek, panien i panienek 17:30-18:30 Wykłady
To pan czy pani - co wiemy o determinacji płci u kręgowców? 18:15-19:00 Wykłady
Analiza skamieniałości i odtwarzanie środowisk prehistorycznych 16:00-17:30 zajęcia laboratoryjne
Warsztaty eksperymentalne z mrówkami 16:00-17:00 zajęcia laboratoryjne
Analiza skamieniałości i odtwarzanie środowisk prehistorycznych 17:30-19:00 zajęcia laboratoryjne

Kraków: Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt, Polska Akademia Nauk

PERŁY I MASA PERŁOWA SKARBY MÓRZ POŁUDNIOWYCH 13:00-13:45 Prelekcja
Kości zostały rzucone - opowieści o szkielecie 16:00-17:00 warsztaty
Neolityczne menu - o diecie pierwszych rolników 17:00-17:45 warsztaty
Nie takie martwe drewno 16:45-17:30 Wykład + warsztaty
Tajemnice życia Batmana 20:00-20:45 Wykład + warsztaty
Tajemnice laboratorium molekularnego 16:00-17:30 zajęcia laboratoryjne

Kraków: Centrum Edukacji Przyrodniczej, Uniwersytet Jagielloński

Najbardziej zabójcze zwierzęta świata 15:30-16:15 Spacer edukacyjny
 Antropologia biologiczna - historie z przeszłości zapisane w kościach 18:30-19:15 Spacer edukacyjny
 Antropologia biologiczna - historie z przeszłości zapisane w kościach 20:00-20:45 Spacer edukacyjny
Zwierzęta wszystkich kontynentów 15:00-15:25 Warsztaty bez rejestracji
Tropami zwierząt i tropami ludzi - zabawa w detektywa 16:00-16:25 Warsztaty bez rejestracji
Zwierzęta wszystkich kontynentów 17:30-17:55 Warsztaty bez rejestracji
Tropami zwierząt i tropami ludzi - zabawa w detektywa 18:30-18:55 Warsztaty bez rejestracji
Tropami zwierząt i tropami ludzi - zabawa w detektywa 19:30-19:55 Warsztaty bez rejestracji
Zwierzęta wszystkich kontynentów 20:30-20:55 Warsztaty bez rejestracji
Tajniki preparowania czyli entomologia w praktyce 16:00-17:00 Warsztaty na zapisy
Tajniki preparowania czyli entomologia w praktyce 18:00-19:00 Warsztaty na zapisy
Tajniki preparowania czyli entomologia w praktyce 20:00-21:00 Warsztaty na zapisy

Łódź: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki

Jak żyć, żeby przeżyć? – Survival w wodzie i na lądzie w wydaniu bezkręgowców. 17:00-21:00 Pokazy
Niewidzialni lokatorzy. 17:00-21:00 Pokazy
Od kropli do rzeki – poznaj tajemnice wody. 17:00-21:00 Pokazy
Barwy Biosfery: komórkowy krajobraz roślin. 17:00-18:00 Warsztaty
Ciemno wszędzie, (nie)głucho wszędzie… 17:00-18:30 Warsztaty
Szybcy i wściekli...!!! kinetyka reakcji chemicznych. 17:00-17:30 Warsztaty
Tajemniczy świat roślin pod mikroskopem … 17:00-18:30 Warsztaty
Z wody do kieszeni – stwórz swój własny mikroskopowy preparat okrzemkowy i zabierz go ze sobą do domu. 17:00-17:45 Warsztaty
Szybcy i wściekli...!!! kinetyka reakcji chemicznych. 17:45-18:15 Warsztaty
Bakterie wśród nas. 18:00-19:30 Warsztaty
Barwy Biosfery: komórkowy krajobraz roślin. 18:00-19:00 Warsztaty
Z wody do kieszeni – stwórz swój własny mikroskopowy preparat okrzemkowy i zabierz go ze sobą do domu. 18:00-18:45 Warsztaty
Szybcy i wściekli...!!! kinetyka reakcji chemicznych. 18:30-19:00 Warsztaty
Ciemno wszędzie, (nie)głucho wszędzie… 19:00-20:30 Warsztaty
Tajemniczy świat roślin pod mikroskopem … 19:00-20:30 Warsztaty
Z wody do kieszeni – stwórz swój własny mikroskopowy preparat okrzemkowy i zabierz go ze sobą do domu. 19:00-19:45 Warsztaty

Lublin: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

Co kryje hemolimfa owadów? 15:00-15:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Podróż w głąb umysłu 15:00-15:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Co w truskawce siedzi? Czyli izolacja DNA z owoców 16:00-16:30 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Elektryczne rośliny 16:00-16:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Kwiaty, pszczoły i owoce. Współdziałanie dla bioróżnorodności 16:00-16:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Podróż w głąb umysłu 16:00-16:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Zobacz DNA na własne oczy 16:00-16:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Co kryje hemolimfa owadów? 16:15-17:00 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Co w truskawce siedzi? Czyli izolacja DNA z owoców 17:00-17:30 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Elektryczne rośliny 17:00-17:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Kwiaty, pszczoły i owoce. Współdziałanie dla bioróżnorodności 17:00-17:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Zobacz DNA na własne oczy 17:00-17:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Podróż w głąb umysłu 17:15-18:00 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Co w truskawce siedzi? Czyli izolacja DNA z owoców 18:00-18:30 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Zobacz DNA na własne oczy 18:00-18:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Tajemniczy Świat Nietoperzy 17:30-18:20 Wykłady

Lublin: Wydział Medyczny, Instytut Nauk Biologicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Mikroorganizmy - nasi pasażerowie na gapę 15:00-16:00 Warsztaty
Niezbadany mózg - biologiczne mechanizmy zachowania się komórek układu nerwowego 16:15-17:00 wykład
Niezbadany mózg - biologiczne mechanizmy zachowania się komórek układu nerwowego 17:00-17:45 wykład
Cukrzyca pozwala poznać słodki smak życia. 18:00-18:45 wykład
Cukrzyca pozwala poznać słodki smak życia. 19:00-19:45 wykład
Podstawy identyfikacji gatunkowej bakterii techniką MALDI-TOF 14:00-14:45 zajęcia laboratoryjne
Zdrowie jamy ustnej w Twoich rękach! - czyli jak i po co dbać o higienę jamy ustnej 18:30-19:30 zajęcia laboratoryjne

Lublin: Wydział Biologii Środowiskowej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Stawonogi wokół mnie – nie boję się! 17:00-17:45 pokazy i warsztaty

Olsztyn: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Etykiety, czym nas zaskoczą Znaczenie składów kosmetyków Noc Biologów 2023 UWM 06:00-23:00 film
Jak szybko mogę biegać? – poznaj możliwości ciała 10:00-11:00 warsztaty
Jak szybko mogę biegać? – poznaj możliwości ciała 12:00-12:45 warsztaty
Tajemnice zwierząt kłujących i gryzących 12:15-13:00 warsztaty
Jak szybko mogę biegać? – poznaj możliwości ciała 16:00-16:45 warsztaty
Tajemnice zwierząt kłujących i gryzących 16:00-16:45 warsztaty
Ziele na kraterze – wulkany Kostaryki 10:30-11:30 wykład
Czy mózg może być fit 12:30-13:15 wykład
Po co komórce jądro? 08:30-10:00 zajęcia laboratoryjne
Po co komórce jądro? 10:30-12:00 zajęcia laboratoryjne

Opole: Wydział Przyrodniczo-Techniczny, Uniwersytet Opolski

Botaniczne impresje… Rośliny pod mikroskopem 16:00-17:00 Warsztaty
Botaniczne impresje… Rośliny pod mikroskopem 17:00-18:00 Warsztaty
Szkielet człowieka – od komórki do kości 17:30-18:30 Warsztaty
Szkielet człowieka – od komórki do kości 18:30-19:30 Warsztaty
Szkielet człowieka – od komórki do kości 19:30-20:30 Warsztaty
Jak wyobrażaliśmy sobie dinozaury- od początków do dziś 16:00-16:30 Wykład
Jak wyobrażaliśmy sobie dinozaury- od początków do dziś 16:40-17:10 Wykład
Jak wyobrażaliśmy sobie dinozaury- od początków do dziś 17:20-17:50 Wykład
Aparat Golgiego- kurier w Twojej komórce 18:00-18:45 Wykład

Poznań: Wydział Biologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Wielkie gatunki Afryki – ich wpływ na bioróżnorodność 14:00-14:45 prezentacja z komentarzem na żywo
Nowa rzeczywistość – jakie procesy biologiczne jesteśmy w stanie odtworzyć z użyciem algorytmów? 16:00-21:00 symulacja
Ekologiczne gry i zabawy 16:00-21:00 warsztat
JAKI TO LIŚĆ? 16:00-16:50 warsztat
JAKI TO LIŚĆ? 18:00-18:50 warsztat
JAKI TO LIŚĆ? 19:00-19:50 warsztat
ChillOut Challenge, czyli warsztaty radzenia sobie ze stresem 20:00-20:45 warsztat
Skąd się bierze mozaika na pszenicy? – rola roztoczy w transmisji wirusów roślin 16:10-16:50 wykład
Jak działa pamięć - podstawy efektywnego uczenia się 20:15-21:00 wykład
Pasożyty - mistrzowie manipulacji 16:45-17:15 wykład online
Pasożyty - mistrzowie manipulacji 20:30-21:00 wykład online
Czy ośmiornice wyjdą kiedyś na ląd? 17:00-18:00 WYKŁAD z pokazem eksponatów
Czy ośmiornice wyjdą kiedyś na ląd? 18:30-19:30 WYKŁAD z pokazem eksponatów

Poznań: Instytut Genetyki Człowieka, Polska Akademia Nauk

"DNA - cząsteczka życia" 09:00-11:00 Wykład + warsztaty
"Badania omiczne w onkologii, czyli jak wygląda słoń?" 12:00-14:00 Wykład + warsztaty

Rzeszów: Instytut Biologii, Uniwersytet Rzeszowski

"Tajemnice fizyki" 15:00-20:00 C. Pokazy/Wystawy

Słupsk: Instytut Biologii, Akademia Pomorska w Słupsku

Porosty i metody lichenoindykacji 15:00-15:55 wykład
Tajemnice słupskiego Herbarium - część II 11:00-11:55 wykład i pokaz
Tajemnice słupskiego Herbarium - część II 14:00-14:55 wykład i pokaz

Szczecin: Instytut Biologii, Uniwersytet Szczeciński

„Komórki układu odpornościowego – czyli co zawiera nasza krew” 09:00-10:30 warsztaty
Co otrzymujemy od pszczół? Właściwości i zastosowanie produktów pszczelich. 10:00-11:00 warsztaty
Mikroby w służbie człowieka 10:00-11:00 warsztaty
Mikroby w służbie człowieka 11:00-11:00 warsztaty
Jak zrobić preparat histologiczny 12:00-13:00 warsztaty
Jak zrobić preparat histologiczny 13:00-14:00 warsztaty
„Komórki układu odpornościowego – czyli co zawiera nasza krew” 15:00-15:30 warsztaty
Mikroby w służbie człowieka 15:00-16:00 warsztaty
Projekt poznania genomu człowieka, HGP 14:30-15:30 wykład

Toruń: Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika

EUREKA! czyli wielkie odkrycia biologiczne 06:00-06:00 Konkurs
Stolik Inwazji 13:00-16:00 pokazy, gry
Owad prawdę Ci powie, czyli słów kilka o entomologii sądowej 16:00-17:00 warsztaty
Wszyscy mamy supermoce 12:00-13:00 warsztaty plastyczne
Wszyscy mamy supermoce 16:00-17:00 warsztaty plastyczne
Maszyneria ludzkiego ciała, czyli co mamy w środku i jak to działa 18:00-20:00 warsztaty, pokazy i gry z fizjologią i anatomią człowieka w tle
Złap bakcyla bezpieczeństwa: przygoda z pasożytami i tajniki higieny dla młodych odkrywców 17:00-18:15 wykład
Białka – poznajmy się bliżej 09:30-10:30 zajęcia laboratoryjne
GFP – świecące białko 09:30-10:30 zajęcia laboratoryjne
mikroBiologia w Makroświecie 10:00-10:45 zajęcia laboratoryjne
Białka – poznajmy się bliżej 11:00-12:00 zajęcia laboratoryjne
GFP – świecące białko 11:00-12:00 zajęcia laboratoryjne
mikroBiologia w Makroświecie 11:00-11:45 zajęcia laboratoryjne
Czary mary! Hokus pokus! 13:00-14:00 zajęcia laboratoryjne
Przyda się później - skrobia 14:00-15:30 zajęcia laboratoryjne
Tajemnicze życie grzybów 15:00-15:45 zajęcia laboratoryjne
Czary mary! Hokus pokus! 17:30-18:30 zajęcia laboratoryjne

Warszawa: Wydział Biologii i Nauk o Środowisku, Uniwerystet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Tajemnicza moc roślin, czyli o lekach, truciznach i wszystkim pomiędzy w produkcji roślinnej 12:00-12:45 Wykład/Prezentacja multimedialna

Warszawa: Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski

Tajemnice mózgu: od komórek do struktur 17:30-20:00 Grupa 1 Stoiska warsztatowe
Żywiołowa ewolucja 17:30-20:00 Grupa 1 Stoiska warsztatowe
Czy zaburzenia snu mogą być przyczyną otyłości? 19:00-19:20 Grupa 1 Wykłady
Ogień i jego tajemnice 19:30-19:50 Grupa 1 Wykłady
Barwniki roślinne - fascynujący świat kolorów 21:00-23:30 Grupa 2 Stoiska warsztatowe
Żywiołowa ewolucja 21:00-23:30 Grupa 2 Stoiska warsztatowe
"I am the sturgeon!" - Ewolucja, biologia i przyszłość jesiotrów 22:00-22:20 Grupa 2 Wykłady
Tajemnice torfowisk 23:10-23:30 Online
Nagranie: Tajemnica zapachu róży. Czym są roślinne substancje lotne i jak oddziaływują na nasz zmysł węchu? 23:55-23:55 Online
Nie taki wilk straszny jak go malują, czyli o wilku słów kilka. 11:30-12:30 Urwitałt Mazurskie Centrum Bioróżnorodności KUMAK 13.01.2023

Wrocław: Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Wrocławski

Śladami plejstoceńskiej fauny 16:00-18:30 gra
Kosmiczne Rośliny GMO 18:00-23:55 gra planszowa
Bakterie - niewidzialni lokatorzy 12:00-14:00 laboratorium
Świat mikroorganizmów obserwowany w mikroskopie świetlnym, kontrastowo-fazowym i z ciemnym polem 13:00-14:30 laboratorium
Bakterie - niewidzialni lokatorzy 14:00-16:00 laboratorium
Świat mikroorganizmów obserwowany w mikroskopie świetlnym, kontrastowo-fazowym i z ciemnym polem 14:45-16:15 laboratorium
Zobacz niewidoczne - tajemnice mikroświata grzybów. 16:30-18:00 laboratorium
Chemiczne oblicze codziennych produktów 16:45-17:45 laboratorium
Molekularne nożyczki 17:00-20:00 laboratorium
Chemiczne oblicze codziennych produktów 18:00-19:00 laboratorium
Zobacz niewidoczne - tajemnice mikroświata grzybów. 18:15-19:45 laboratorium
Jak pracują naukowcy? 17:00-18:30 pokaz + laboratorium
Jak pracują naukowcy? 18:45-20:15 pokaz + laboratorium
Zimowy las - bajkowy czas 15:15-16:00 prezentacja, gry - łamigłówki
Zimowy las - bajkowy czas 16:15-17:00 prezentacja, gry - łamigłówki
Zimowy las - bajkowy czas 17:15-18:00 prezentacja, gry - łamigłówki
Poznaj swój mózg - warsztaty anatomiczne 16:00-17:30 warsztaty
Poznaj swój mózg - warsztaty anatomiczne 18:00-19:30 warsztaty
Gdzie są granice wysokości? Czy drzewa mogą rosnąć nieskończenie wysoko? 15:30-17:00 wykład
Sekretne życie mrówek - niewolnictwo, królowobójstwo i wojny staruszek 21:15-21:30 wykład
Jak wąż patrzy na świat? - sekrety gadzich zmysłów 21:30-22:00 wykład
Ostatni żyjący sfenodont, czyli opowieść o żywej skamielinie z Nowej Zelandii 22:00-22:30 wykład
Buszując w genach, czyli o tym jak poznawać i chronić życie na Ziemi. 19:00-20:00 wykład on-line

Wrocław: Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Preparacja drobnych stawonogów 17:00-18:00 warsztaty
OWADY JAKO ŹRÓDŁO BIAŁKA - Miejska hodowla muchy czarnej (Hermetia illucens) z przeznaczeniem na produkcję białka owadziego z wykorzystaniem miejskich odpadów organicznych. 17:00-18:30 wykład + pokaz + dyskusja + (dla odważnych) DEGUSTACJA CIASTEK Z MĄKI Z OWADÓW :)

Zielona Góra: , Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

Zajęcia laboratoryjne „Od mikro do makro – Tajemnica komórki” 09:00-11:00 Zwiedzanie ekspozycji+zajęcia
Zajęcia laboratoryjne „Od mikro do makro – Tajemnica komórki” 09:00-11:00 Zwiedzanie ekspozycji+zajęcia
Zajęcia laboratoryjne „Od mikro do makro – Świat owadów” 11:00-13:00 Zwiedzanie ekspozycji+zajęcia
Zajęcia laboratoryjne „Od mikro do makro – Świat owadów” 11:00-13:00 Zwiedzanie ekspozycji+zajęcia
„Od mikro do makro –Świat drobnych bezkręgowców wodnych” 13:00-15:00 Zwiedzanie ekspozycji+zajęcia
Zajęcia laboratoryjne „Od mikro do makro – Świat drobnych bezkręgowców wodnych” 13:00-15:00 Zwiedzanie ekspozycji+zajęcia
„Od mikro do makro – Świat gadów" 15:00-17:00 Zwiedzanie ekspozycji+zajęcia
„Od mikro do makro – Świat gadów” 15:00-17:00 Zwiedzanie ekspozycji+zajęcia

POPULARNE TAGI

program nocy biologówwarsztatyNoc biologówAPoznańDzieciwykładwarszawaprogrambiologiaLublinowadyescape roomroślinwarsztaty, wykładybakteriegenetykalaboratoriumdnazwierzetakomórkaroślinybiotechnologiakrewnoc badaniagMOwodyjemyzrób krem z sukulentakozaowadożernerybyzabójcakolamały naukowiecmchyżycierezerwatcentrumziemianietoperzeAcariAnna mazur-rylskaziemihałasruchdermatofity