PRZESZUKAJ PROGRAMY

Noc Biologów 2022, 14 stycznia

Szukano: A

Białystok: Wydział Biologii, Uniwersytet w Białymstoku

Inauguracja Nocy Biologów 2022 - informacje organizacyjne 08:00-20:00 _Informacje organizacyjne_
Wodne życie małych stworzeń- warsztaty z mikroskopowania 11:00-11:30 e-laboratorium
Wodne życie małych stworzeń- warsztaty z mikroskopowania 11:45-12:15 e-laboratorium
Co kryją w sobie torfowiska? 13:00-14:00 pokaz/prezentacja
Oko w oko z czaszką lwa i niedźwiedzia 14:30-15:15 WARSZTATY ON-LINE
Oko w oko z czaszką lwa i niedźwiedzia 15:30-16:15 WARSZTATY ON-LINE
Czy pszczoły żyją w miastach? 18:00-19:00 WARSZTATY ON-LINE
Alfabet wirusa - dokąd zmierza pandemia COVID-19 17:00-18:00 wykład i dyskusja
Motyle i mrówki - obojętność, współpraca, wyzysk 10:00-11:00 wykład on-line
Porosty niezwykłe i niedoceniane 11:00-12:00 wykład on-line
Różnorodność śladów botanicznych jako dowodów  w kryminalistyce 12:00-13:00 wykład on-line
Naturalna różnorodność genetyczna organizmów kontra organizmy genetycznie zmodyfikowane 14:00-15:00 wykład on-line
Bioróżnorodność w kropli wody 15:00-16:00 wykład on-line
Nanocząstki jako transportery leków 15:00-16:00 wykład on-line
Ptasie primo non nocere- czyli jak najefektywniej wspomagać ptaki przez cały rok? 15:00-16:00 wykład on-line
Jak rozmawiają bakterie? Czyli komunikacja między bakteriami oraz ich różnorodność wokół Nas 15:30-16:30 wykład on-line
Biologiczne narzędzia w rozwiązaniu zagadki kresu dynastii Romanowów 16:00-17:00 wykład on-line
Grzyby – skryci zabójcy w naszym ciele 16:00-17:00 wykład on-line
Ptaki drapieżne w miastach (na przykładzie Białegostoku) 19:00-19:45 wykład on-line

Bydgoszcz : Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Moc muszki owocówki – badania genetyczne. 15:00-15:30 prezentacja / warsztaty
Genetyka barwnych odmian węży 15:45-16:15 prezentacja / warsztaty
Poznaj bioróżnorodność Bydgoszczy projektując trasę przyrodniczą 16:00-17:30 prezentacja / warsztaty
Tajniki hodowli gekonów lamparcich 17:15-17:45 prezentacja / warsztaty
Markery genetyczne w sporcie 18:00-18:30 prezentacja / warsztaty
Przepis na owocowe DNA- czyli jak w prosty sposób zobaczyć kwasy nukleinowe gołym okiem 15:00-16:00 warsztat
Huba hubie nierówna, czyli o różnorodności grzybów nadrzewnych (Żagwiowate -Polyporaceae). 15:30-17:00 warsztat
Ale CZAD 16:00-17:00 warsztat
Kombucha- różnorodność biologiczna napojów fermentowanych 16:00-16:45 warsztat
Mikroorganizmy w żywności – wrogowie czy przyjaciele? 16:00-17:00 warsztat
Plazmidowe GMM 16:00-19:00 warsztat
Zimowe rozpoznawanie drzew 16:00-17:30 warsztat
Niewidzialne życie w kropli wody – bioróżnorodność mikrocywilizacji 16:30-18:00 warsztat
Co kryją linie papilarne? 17:00-18:00 warsztat
Nasi wewnętrzni superbohaterowie 17:00-18:00 warsztat
„Zanim kopniesz grzyba, zastanów się jaką rolę pełni w lesie” –warsztaty z panelem dyskusyjnym. 17:30-19:00 warsztat
Jak rozmnożyć fiołka afrykańskiego w warunkach domowych? 18:00-19:00 warsztat
Mchy – nie(d)ocenione rośliny w ekosystemie leśnym i miejskim. 18:00-19:00 warsztat
Niewidzialne życie w kropli wody – bioróżnorodność mikrocywilizacji 18:15-19:45 warsztat
Jak smakuje genetyka. 18:45-19:45 warsztat
Klasyfikacja Świata Roślin 15:00-16:00 wykład on-line
Niesporczaki – superbohaterowie wśród różnorodnych organizmów żyjących na Ziemi 15:00-16:00 wykład on-line
Na ratunek gniewoszom, czyli czynna ochrona gatunkowa w Polsce 16:00-17:00 wykład on-line
Niezwykły świat grzybów 16:00-16:45 wykład on-line
Papier w naturze 16:00-17:00 wykład on-line
Bioróżnorodność – dlaczego nawet najmniejsze organizmy mają znaczenie? 17:00-18:00 wykład on-line
Miasto jako środowisko życia zwierząt: „Nie taki diabeł straszny…” 17:00-18:15 wykład on-line
Relacja roślin i grzybów – czyli na czym polega leśny internet? 17:00-18:00 wykład on-line
Rozmaryn - roślina bogata w związki biologicznie czynne 17:00-17:45 wykład on-line
Bioróżnorodność dziko żyjących pszczół Bydgoszczy 18:00-19:00 wykład on-line
O komunikacji w świecie zwierząt, czyli jak zrozumieć ich „mowę”… 18:30-19:45 wykład on-line
Czy grzyby mogą być drapieżnikami? 19:30-20:30 wykład on-line

Bydgoszcz : Ogród Botaniczny, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

"Od gniazda do stada" - ptasie rarytasy Ogrodu Botanicznego UKW 10:00-11:30 warsztat
"Rozpoznaj po korze, odgadnij po szyszce". 11:45-12:45 warsztat
"Zimowy świat murarki" 12:45-13:45 wykład on-line
"Co rośnie w naszym 90-letnim Botaniku"? 14:00-15:00 wykład on-line

Gdańsk: Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański

Biologiczna Noc przed nami!! 09:00-23:00
Gra Planszowa `Ekspresja` 15:00-19:00 gry
Jakie geny ma twój kot? 15:00-19:00 gry
Bezkręgowce naszych wód 15:00-16:00 pokazy i warsztaty
Chemia, wybuchy, pościgi czyli wszystko to czego nie ma w labie porostowym 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Ewolucyjnym śladem naszych przodków - zajęcia praktyczne z analiz filogenetycznych 15:00-16:30 pokazy i warsztaty
Fizjologia dla każdego 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Genetyczne tatuaże 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Jak polują rośliny mięsożerne? 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Jak testujemy pamięć przestrzenną u szczurów? 15:00-15:45 pokazy i warsztaty
Jakim owadem jest Filip? Czyli kilka słów o systematyce. 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Nauka i sztuka w jednym 15:00-18:00 pokazy i warsztaty
Niesamowity świat nietoperzy 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Roślinne kultury in vitro w ochronie bioróżnorodności 15:00-18:00 pokazy i warsztaty
Różnorodność form ekologicznych roślin w mikroskopie świetlnym 15:00-17:30 pokazy i warsztaty
Świece sojowe na długie zimowe wieczory 15:00-15:40 pokazy i warsztaty
Zaplecze entomologa 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Zielnik pod lupą 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Zjadani żywcem 15:00-16:00 pokazy i warsztaty
Plastik nie jest fantastic 15:30-18:30 pokazy i warsztaty
Ptasia deweloperka 15:30-16:20 pokazy i warsztaty
Świece sojowe na długie zimowe wieczory 15:45-16:25 pokazy i warsztaty
Jak testujemy pamięć przestrzenną u szczurów? 16:00-16:45 pokazy i warsztaty
Bezkręgowce naszych wód 16:15-17:15 pokazy i warsztaty
Ptasia deweloperka 16:30-17:20 pokazy i warsztaty
Świece sojowe na długie zimowe wieczory 16:30-17:10 pokazy i warsztaty
Zjadani żywcem 16:30-17:30 pokazy i warsztaty
Ewolucyjnym śladem naszych przodków - zajęcia praktyczne z analiz filogenetycznych 17:00-18:30 pokazy i warsztaty
Jak testujemy pamięć przestrzenną u szczurów? 17:00-17:45 pokazy i warsztaty
Bezkręgowce naszych wód 17:30-18:30 pokazy i warsztaty
Ptaki nocy 17:30-18:15 pokazy i warsztaty
Ptaki nocy 18:15-19:00 pokazy i warsztaty
Przez różne ekosystemy w poszukiwaniu idealnego lokum 18:00-19:00 warsztaty połączone ze zwiedzaniem
Przez różne ekosystemy w poszukiwaniu idealnego lokum 19:30-20:30 warsztaty połączone ze zwiedzaniem
Nocne życie w Ogrodzie Zoologicznym 17:00-20:00 wycieczka
Różnorodność zbiorników wodnych 15:00-19:00 wystawa
Akwarium Malawi 15:00-19:00 wystawy stałe na Wydziale Bioogii
Drzewo rodowe człowieka 15:00-19:00 wystawy stałe na Wydziale Bioogii
Szkielet finwala 15:00-19:00 wystawy stałe na Wydziale Bioogii
Zabójcy bez winy 15:00-19:00 wystawy stałe na Wydziale Bioogii
Życie w lesie bursztynowym 15:00-19:00 wystawy stałe na Wydziale Bioogii
NOCNE SPOTKANIE Z KULTURĄ - zapraszamy do laboratorium hodowli komórkowych 16:00-16:55 zwiedzanie połączone z rozwiązywaniem zagadki
NOCNE SPOTKANIE Z KULTURĄ - zapraszamy do laboratorium hodowli komórkowych 17:00-17:55 zwiedzanie połączone z rozwiązywaniem zagadki
Kolekcja roślin mięsożernych 15:00-15:45 zwiedzanie szklarni
Kolekcja roślin mięsożernych 16:00-16:45 zwiedzanie szklarni
Kolekcja roślin mięsożernych 17:00-17:45 zwiedzanie szklarni
Kolekcja roślin mięsożernych 18:00-18:45 zwiedzanie szklarni
PTASIE DYLEMATY 11:00-12:30 online - warsztaty
PTASIE DYLEMATY 13:00-14:30 online - warsztaty
Zielona fabryka - jak roślina produkuje cukier 09:00-09:45 online - wykład
Uwaga! Olbrzymie roje muchówek! 10:00-10:45 online - wykład
Tajemnice bursztynowego lasu 11:30-12:15 online - wykład
Herbaria jako źródło danych do badań różnorodności biologicznej 12:30-13:30 online - wykład
Różnorodność zbiorników wodnych 13:00-13:45 online - wykład
Czy można widzieć dźwięki i słyszeć kolory - o zjawisku synestezji 19:00-20:00 online - wykład
Najmniejsze z najmniejszych: liliputy ptasiego świata 19:30-20:15 online - wykład
Nasze korzenie, czyli o pochodzeniu człowieka 19:30-20:30 online - wykład
Neurobiologia COVID-19: jak wirus może wpływać na nasz mózg? 19:30-21:30 online - wykład
Rośliny mięsożerne 19:30-20:15 online - wykład
CSI: Biologia 20:00-21:00 online - wykład
Mózg XXI wieku - co mu grozi, co go kształtuje 20:00-21:00 online - wykład
Pomylić człowieka z hydrantem - kilka słów o agnozji wzrokowej 20:00-20:45 online - wykład
Człowiek niedostosowany 21:00-22:00 online - wykład
Sex, Drugs, and Rock n` Roll 22:00-23:00 online - wykład
Zielona fabryka - jak roślina produkuje cukier 10:15-12:00 online - wykład i warsztaty
Paleontologia na plaży, czyli odkrywanie tajemnic bursztynu 19:30-20:30 online - wykład i warsztaty
Czym pasjonują się neurofizjolodzy zwierząt 11:30-12:10 online - zwiedzanie połączone z warsztatami
Rośliny mięsożerne - Kolekcja Narodowa rodzaju Heliamphora i Nepenthes 20:30-21:15 online - zwiedzanie szklarni

Gdańsk: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny

NOC BIOLOGÓW NA MIĘDZYUCZELNIANYM WYDZIALE BIOTECHNOLOGII 14 stycznia 2022 15:00-20:00 _Informacje organizacyjne_
Warsztaty Tajemnice Biotechnologii - Warsztaty laboratoryjne i pokazy naukowe 16:00-17:30 PIKNIK NAUKOWY Z WARSZTATAMI
Warsztaty Tajemnice Biotechnologii - Warsztaty laboratoryjne i pokazy naukowe 17:30-19:00 PIKNIK NAUKOWY Z WARSZTATAMI
"O "skaczących" wirusach - dlaczego mogą na nas naskoczyć i nas zaskoczyć (a wolelibyśmy by mogły nam tylko naskoczyć)" 15:30-16:15 wykład i dyskusja
"Wspomagane komputerowo projektowanie nowych leków" 16:30-17:15 wykład i dyskusja
„Życie studenta MWB” 17:30-18:15 wykład i dyskusja

Katowice: Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Inauguracja spotkania: 21 stycznia 2022 o godzinie 15:30 15:30-16:00 321 - start!
Różnorodność organizmów i ich przystosowań do życia w środowiskach wodnych 17:00-17:20 online - warsztaty
Nasiona z in vitro, co to właściwie znaczy? 17:40-18:00 online - warsztaty
Jakie mikrostwory siedzą w wodzie? 18:15-18:35 online - warsztaty
The micro world of arbuscular mycorrhizal fungi: how to transform the “invisible” nature in computer files 17:25-17:35 online - wykład
Jak wygląda życie na innych planetach? Jak wyglądają kosmici? 18:00-18:10 online - wykład

Kielce: Instytut Biologii, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

NOC BIOLOGÓW 2022 - informacje 15:00-15:05 321 - start!
Bioróżnorodność a bezpieczeństwo i marnotrawstwo żywności 17:00-21:00 film, materiały on-line
Gatunki chronione i inwazyjne na przykładzie żółwia błotnego i żółwia czerwonolicego 17:00-21:00 film, materiały on-line
Przygoda w delcie Nidy 17:00-21:00 film, materiały on-line
Sposoby zwierząt na przetrwanie zimy 17:00-21:00 film, materiały on-line
W delcie Nidy 17:00-20:00 film, materiały on-line
Wizyta w pracowni plastycznej. Kwiat na każdą okazję w technice migawki – propozycja kartki ozdobnej. 17:00-20:00 film, materiały on-line
Czynniki uszkadzające DNA 18:00-20:00 film, materiały on-line
Życie zamknięte w probówce 18:00-20:00 film, materiały on-line
Pszczoły w środowisku człowieka i ich rola w gospodarce 18:00-19:45 pokaz
Co w liściu piszczy? 17:30-20:20 pokaz mikroskopowy
Dokąd nocą tupta jeż? 17:00-20:00 prezentacja i pokaz z filmem
Jelonek rogacz, mieszkaniec lasu – ssak to czy owad? 17:00-20:00 prezentacja i pokaz z filmem
Dlaczego drzewa wytwarzają korek? 17:00-19:45 warsztat
Oko w oko z pasożytem [BRAK MIEJSC] 17:00-20:05 warsztat
Tajemnice życia pszczół [BRAK MIEJSC] 17:00-20:45 warsztat
Zdrowy styl życia – myślimy globalnie działamy lokalnie [BRAK MIEJSC] 17:00-20:20 warsztat
Świat z perspektywy mikroskopu [BRAK MIEJSC] 17:10-20:15 warsztat
Transmisyjna mikroskopia elektronowa [BRAK MIEJSC] 17:10-20:15 warsztat
Zastosowanie transmisyjnej mikroskopii elektronowej w badaniach biologicznych [BRAK MIEJSC] 17:10-20:15 warsztat
Od genu po ekosystem [BRAK MIEJSC] 17:40-19:55 warsztat
„Młody biochemik” 18:00-20:00 warsztat
Różnorodność wśród mikroorganizmów 18:00-20:00 warsztat
„Z sercem na dłoni” – dysekcja serca [BRAK MIEJSC] 17:00-20:45 warsztaty anatomiczne
Bioróżnorodność ziaren pyłku - wykorzystanie w praktyce [BRAK MIEJSC] 17:00-18:30 wykład
Co z tą różnorodnością biologiczną (przyrodniczą) 17:00-17:25 wykład
Ochrona czynna gatunków zagrożonych związanych ze środowiskiem wodnym w ramach realizacji projektu Life. 17:00-20:00 wykład
Czy można pokonać proces starzenia? 18:00-18:30 wykład
Bioróżnorodność fauny żądłówek ekosystemów muraw napiaskowych 18:30-19:00 wykład
Wykorzystanie bioróżnorodności ziaren pyłku w kryminalistyce [BRAK MIEJSC] 18:45-19:30 wykład
Czy dawne hałdy pogórnicze mogą być ostoją bioróżnorodności? 19:00-19:30 wykład
Niesamowity świat owadów 19:00-19:20 wykład
"Biologia, Nowa Biologia, Pseudobiologia – naukowcy, szarlatani i znachorzy w nauce XX i XXI wieku" 18:00-19:00 wykład on-line
Chloroplasty - mikroskopijne ogniwa słoneczne [BRAK MIEJSC] 18:00-20:00 zajęcia laboratoryjne
Biologia „w krzemie” – wprowadzenie do metod in silico [BRAK MIEJSC] 18:00-19:45 zajęcia laboratoryjne w pracowni komputerowej

Kraków: Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt, Polska Akademia Nauk

Oprowadzanie po Muzeum Przyrodniczym ISEZ PAN 13:00-14:00 oprowadzanie
Szczęśliwy dom, gdzie pająki są. 14:00-15:00 pokaz/prezentacja
Dźwięków kilka wróbla Ćwirka - nauka głosów pospolitych ptaków 15:00-15:30 pokazy/warsztaty/wykłady
Tajemnice życia nietoperzy 15:45-16:30 pokazy/warsztaty/wykłady
Fascynujący świat podziemi 16:45-17:30 pokazy/warsztaty/wykłady
Mity o owadach, czyli tania sensacja dla mediów 17:30-18:15 pokazy/warsztaty/wykłady
Fascynujące motyle i ćmy z Madagaskaru 18:30-19:15 pokazy/warsztaty/wykłady
Tworzenie mapy potencjalnych siedlisk z wykorzystaniem ogólnodostępnych danych w QGIS 19:30-20:15 pokazy/warsztaty/wykłady

Kraków: Centrum Edukacji Przyrodniczej, Uniwersytet Jagielloński

Dawno, dawno temu - historia Ziemi dla najmłodszych 15:00-16:00 spacer edukacyjny
Bioróżnorodność w dziejach Ziemi 16:00-17:00 spacer edukacyjny
Wyczytane z kości 16:00-17:00 spacer edukacyjny
Bioróżnorodność w dziejach Ziemi 17:00-18:00 spacer edukacyjny
Motyl niejedno ma imię – jak rozpoznawać gatunki 16:00-17:00 warsztat
Oczami antropologa - czyli co można wyczytać z kości człowieka 16:00-17:00 warsztat
Dlaczego porosty biorą kąpiel, a rośliny w tym czasie piją? 17:30-18:30 warsztat
Zagadki kryminalne CEP 17:30-18:30 warsztat
Hokus pokus, czyli sztuka znikania... gatunków 18:00-19:00 wykład
Słodkie życie pszczół 18:00-19:00 wykład

Krosno: Instytut Zdrowia i Gospodarki, Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie

Wymieranie gatunków w kontekście zmian klimatycznych 10:15-11:00 1. wykład
Co powinniśmy wiedzieć o przyprawach i używkach 11:15-12:00 1. wykład
Zrównoważony rozwój drogą do zachowania bioróżnorodności podkarpacich lasów 11:15-12:00 1. wykład
Migracje magurskich orlików krzykliwych 13:00-13:35 1. wykład
Ziemniak diabelska roślina i papieska ozdoba 13:00-13:35 1. wykład
Czy rośliny mogą być atakowane przez organizmy kwarantannowe? 14:25-15:00 1. wykład
Fałszowanie żywności – stary problem, nowe wyzwania 14:25-15:00 1. wykład
Bezalkoholowe nalewki dla zdrowia i urody 12:15-12:50 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Magia barw i zapachów 12:15-12:50 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Mikrokosmos osadu czynnego w inżynierii środowiska 12:15-12:50 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
O biologii po angielsku 12:15-12:50 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Ogród bioróżnorodności w słoiku 12:15-12:50 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Prawda i mity o glutenie – oznaczanie glutenu w mące 12:15-12:50 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Przyprawy z bliska i z daleka 12:15-12:50 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Talerz bioróżnorodności 12:15-12:50 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Zielone w szkle zatopione 12:15-12:50 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Zrównoważony rozwój na świecie 12:15-12:50 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Bezalkoholowe nalewki dla zdrowia i urody 13:40-14:15 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Magia barw i zapachów 13:40-14:15 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Mikrokosmos osadu czynnego w inżynierii środowiska 13:40-14:15 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
O biologii po angielsku 13:40-14:15 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Ogród bioróżnorodności w słoiku 13:40-14:15 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Prawda i mity o glutenie – oznaczanie glutenu w mące 13:40-14:15 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Przyprawy z bliska i z daleka 13:40-14:15 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Talerz bioróżnorodności 13:40-14:15 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Zielone w szkle zatopione 13:40-14:15 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Bezalkoholowe nalewki dla zdrowia i urody 15:05-15:40 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Magia barw i zapachów 15:05-15:40 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Mikrokosmos osadu czynnego w inżynierii środowiska 15:05-15:40 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
O biologii po angielsku 15:05-15:40 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Ogród bioróżnorodności w słoiku 15:05-15:40 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Prawda i mity o glutenie – oznaczanie glutenu w mące 15:05-15:40 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Przyprawy z bliska i z daleka 15:05-15:40 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Talerz bioróżnorodności 15:05-15:40 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Zielone w szkle zatopione 15:05-15:40 2. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Dmochowskiego 12
Covidowa zbroja 12:00-12:30 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet 12:00-12:45 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Prokreacja - współczesne zagrożenia 12:00-12:45 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Realizacja scenariusza symulacji wysokiej wierności 12:00-12:30 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Twoje ręce ratują życie - podstawy RKO 12:00-12:30 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Covidowa zbroja 12:45-13:15 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Realizacja scenariusza symulacji wysokiej wierności 12:45-13:15 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Twoje ręce ratują życie - podstawy RKO 12:45-13:15 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet 13:00-13:45 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Prokreacja - współczesne zagrożenia 13:00-13:45 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Covidowa zbroja 13:30-14:00 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Realizacja scenariusza symulacji wysokiej wierności 13:30-14:00 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Twoje ręce ratują życie - podstawy RKO 13:30-14:00 3. warsztaty w Kampusie przy ulicy ul. Kazimierza Wielkiego 6a
Loteria fantowa 10:30-15:30 4. loteria
Najpiękniejsze krajobrazy Karpackich Parków Krajobrazowych 10:30-15:30 wystawa
Nasiono nie jeden ma kształt 10:30-15:30 wystawa
Wystawa hodowli pokazowej grzybów shiitake 10:30-15:30 wystawa
Wystawa królików miniaturowych rasy karzełek teddy oraz mini lop z hodowli Mini&Teddy 10:30-15:30 wystawa
Wystawa modeli zwierząt 10:30-15:30 wystawa

Czosnów: Stacja badawcza - Muzeum i Instytutu Zoologii, Polska Akademia Nauk

Polskie podróże po Azji. 16:00-17:00 wykład i pokaz

Lublin: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

UROCZYSTE OTWARCIE NOCY BIOLOGÓW WBiB 2022 GODZINA 15.00 06:00-06:00 GODZINA 15.00 - UROCZYSTE OTWARCIE NOCY BIOLOGÓW 2022
Dlaczego pszczoły są ważne? 14:30-15:15 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Domowe SPA - zrób sobie kosmetyk! 15:00-15:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
I ty możesz zostać detektywem 15:00-15:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jako źródło cząsteczek o aktywności biologicznej 15:00-15:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Pachnący i kolorowy świat cząsteczek biologicznych 15:00-15:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Świat zwierząt w Muzeum Zoologicznym 15:00-15:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Twoja apteka - lecznicza moc ziół 15:00-15:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Dlaczego pszczoły są ważne? 15:15-16:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Jak z kwiatu powstaje owoc? 15:30-16:15 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Widzieć, słyszeć, czuć - o ludzkich narządach zmysłów 15:30-17:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Dlaczego pszczoły są ważne? 16:00-16:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Domowe SPA - zrób sobie kosmetyk! 16:00-16:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Grzyby użyteczne w biotechnologii 16:00-16:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
I te duże i te małe wszystkie grzyby są wspaniałe 16:00-17:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
I ty możesz zostać detektywem 16:00-16:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Nasiona podróżnicy, czyli jak rośliny zdobywają świat 16:00-16:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Od kwiatka do miodu 16:00-16:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Opowieści z krypty 16:00-16:30 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jak na dłoni 16:00-16:25 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jako źródło cząsteczek o aktywności biologicznej 16:00-16:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Pachnący i kolorowy świat cząsteczek biologicznych 16:00-16:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Pracownia młodego laboranta 16:00-17:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Świat zwierząt w Muzeum Zoologicznym 16:00-16:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Twoja apteka - lecznicza moc ziół 16:00-16:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Zobaczyć niewidzialne - w laboratorium biologii molekularnej 16:00-18:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Zobaczyć niewidzialne - w laboratorium biologii molekularnej 16:00-18:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Kultury in vitro, czyli jak wyhodować rośliny w probówce? 16:15-17:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Jak z kwiatu powstaje owoc? 16:30-17:15 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Opowieści z krypty 16:30-17:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jak na dłoni 16:30-16:55 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Elektryczne rośliny 17:00-18:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Grzyby użyteczne w biotechnologii 17:00-17:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
I ty możesz zostać detektywem 17:00-17:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Nasiona podróżnicy, czyli jak rośliny zdobywają świat 17:00-17:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Od kwiatka do miodu 17:00-17:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Opowieści z krypty 17:00-17:30 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jak na dłoni 17:00-17:25 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jako źródło cząsteczek o aktywności biologicznej 17:00-17:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Pachnący i kolorowy świat cząsteczek biologicznych 17:00-17:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Świat zwierząt w Muzeum Zoologicznym 17:00-17:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Widzieć, słyszeć, czuć - o ludzkich narządach zmysłów 17:00-18:30 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Domowe SPA - zrób sobie kosmetyk! 17:15-18:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Kultury in vitro, czyli jak wyhodować rośliny w probówce? 17:15-18:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Twoja apteka - lecznicza moc ziół 17:15-18:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
I te duże i te małe wszystkie grzyby są wspaniałe 17:30-18:30 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Jak z kwiatu powstaje owoc? 17:30-18:15 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Opowieści z krypty 17:30-18:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jak na dłoni 17:30-17:55 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Elektryczne rośliny 18:00-19:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Grzyby użyteczne w biotechnologii 18:00-18:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
I ty możesz zostać detektywem 18:00-18:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Nasiona podróżnicy, czyli jak rośliny zdobywają świat 18:00-18:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Od kwiatka do miodu 18:00-18:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jak na dłoni 18:00-18:25 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Pachnący i kolorowy świat cząsteczek biologicznych 18:00-18:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Pracownia młodego laboranta 18:00-19:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Skarby Przyrody 18:00-18:30 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Świat zwierząt w Muzeum Zoologicznym 18:00-18:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Zobaczyć niewidzialne - w laboratorium biologii molekularnej 18:00-20:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Zobaczyć niewidzialne - w laboratorium biologii molekularnej 18:00-20:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Kultury in vitro, czyli jak wyhodować rośliny w probówce? 18:15-19:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Jak z kwiatu powstaje owoc? 18:30-19:15 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jak na dłoni 18:30-18:55 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Domowe SPA - zrób sobie kosmetyk! 18:45-19:30 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Twoja apteka - lecznicza moc ziół 18:45-19:30 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Elektryczne rośliny 19:00-20:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Grzyby użyteczne w biotechnologii 19:00-19:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
I te duże i te małe wszystkie grzyby są wspaniałe 19:00-20:00 Laboratoria i pokazy stacjonarne
I ty możesz zostać detektywem 19:00-19:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jak na dłoni 19:00-19:25 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Pachnący i kolorowy świat cząsteczek biologicznych 19:00-19:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jak na dłoni 19:30-19:55 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Domowe SPA - zrób sobie kosmetyk! 19:45-20:30 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Twoja apteka - lecznicza moc ziół 19:45-20:30 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Grzyby użyteczne w biotechnologii 20:00-20:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
I ty możesz zostać detektywem 20:00-20:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jak na dłoni 20:00-20:25 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Pachnący i kolorowy świat cząsteczek biologicznych 20:00-20:45 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Owady jak na dłoni 20:30-20:55 Laboratoria i pokazy stacjonarne
Kolorowy świat nauki 08:00-22:00 Wykłady i pokazy online
Mikrobiota człowieka – o skomplikowanych relacjach między nami, a mikroorganizmami 08:00-22:00 Wykłady i pokazy online
Niezwykły świat mikroorganizmów 08:00-22:00 Wykłady i pokazy online
Owady na tropie przestępstw 08:00-22:00 Wykłady i pokazy online
Sowy w naturze i kulturze 08:00-08:40 Wykłady i pokazy online
Toksyny bakteryjne – sprzymierzeńcy czy wrogowie? 08:00-22:00 Wykłady i pokazy online
Szelest małych skrzydeł czyli legendy o ważkach 08:45-09:25 Wykłady i pokazy online
Mikroskopijni partnerzy roślin 10:00-11:00 Wykłady i pokazy online
Wirus nie taki straszny, jak go malują. Wykorzystanie wirusów w celach biomedycznych. Czy nowotwór to wyrok? Najnowsze trendy w badaniach nad komórkami nowotworowymi. 13:00-14:45 Wykłady i pokazy online
Mikroskopy elektronowe. Podróż w mikroświat form życia 14:00-14:30 Wykłady i pokazy online
Nietoperze Europy. Badania naukowe dotyczące przedstawicieli Chiroptera 14:30-15:00 Wykłady i pokazy online
Mikroskopy elektronowe. Podróż w mikroświat form życia 15:00-15:30 Wykłady i pokazy online
Wirus nie taki straszny, jak go malują. Wykorzystanie wirusów w celach biomedycznych. Czy nowotwór to wyrok? Najnowsze trendy w badaniach nad komórkami nowotworowymi. 15:00-16:45 Wykłady i pokazy online
Sowy w naturze i kulturze 15:30-16:10 Wykłady i pokazy online
Dżdżownice jako źródło związków przeciwdrobnoustrojowych i przeciwnowotworowych 16:00-16:20 Wykłady i pokazy online
Mikroskopy elektronowe. Podróż w mikroświat form życia 16:00-16:30 Wykłady i pokazy online
Szelest małych skrzydeł czyli legendy o ważkach 16:20-17:00 Wykłady i pokazy online
Mikroskopijni partnerzy roślin 17:00-18:00 Wykłady i pokazy online
Nietoperze Europy. Badania naukowe dotyczące przedstawicieli Chiroptera 17:00-17:30 Wykłady i pokazy online
Wirus nie taki straszny, jak go malują. Wykorzystanie wirusów w celach biomedycznych. Czy nowotwór to wyrok? Najnowsze trendy w badaniach nad komórkami nowotworowymi. 17:00-18:45 Wykłady i pokazy online

Lublin: Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Małe i wielkie eksperymenty w laboratorium 14:00-15:00 pokaz
Hodowla komórek ssaków w warunkach in vitro 15:00-16:00 pokaz
Mikroskop elektronowy - jak działa i do czego służy? 15:30-16:00 pokaz
Skąd się biorą dzieci? 15:30-16:30 pokaz
Mikroskop elektronowy - jak działa i do czego służy? 16:00-16:30 pokaz
Mikroskop elektronowy - jak działa i do czego służy? 16:30-17:00 pokaz
dzieci ratują życie (Kids Safe Live) 18:00-21:00 pokazy i warsztaty
Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki… 13:00-14:00 warsztat
Na co dzień i od święta o swoim organizmie niech każdy pamięta. 14:00-16:00 warsztat
Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki… 14:00-15:00 warsztat
Znaleźć raka nieboraka – czyli jak poprawnie wykonywać samobadanie piersi 14:30-14:45 warsztat
Czy krew to życie? 15:30-16:30 warsztat
Ratunku!, gdzie jest bandaż?- pierwsza pomoc w nagłych wypadkach” 16:30-17:30 warsztat
Pokoloruj swój mózg 17:00-18:00 warsztat
Poczuj to na własnej skórze- czyli zabezpieczenia covidowe 17:30-18:30 warsztat
Pokoloruj swój mózg 18:00-19:00 warsztat
Znaleźć raka nieboraka – czyli jak poprawnie wykonywać samobadanie piersi 18:15-18:30 warsztat
Zobaczyć DNA gołym okiem 15:30-17:00 wykład i warsztat
Zobaczyć DNA gołym okiem 17:15-18:45 wykład i warsztat
”Magia zapachu” – nasza wewnętrzna biologiczna różnorodność. 18:00-19:30 wykład i warsztat
”Magia zapachu” – nasza wewnętrzna biologiczna różnorodność. 20:00-21:30 wykład i warsztat
Kolorowy Świat Owadów 15:00-15:20 zajęcia laboratoryjne
Plastik plastikowi nierówny - identyfikacja tworzyw sztucznych 15:00-15:45 zajęcia laboratoryjne
Kolorowy Świat Owadów 15:25-15:45 zajęcia laboratoryjne
Identyfikacja (oraz analiza ilościowa) niewidzialnych składników wód – chromatografia jonowa. 15:45-16:30 zajęcia laboratoryjne
Kolorowy Świat Owadów 15:50-16:10 zajęcia laboratoryjne
Analiza chromatograficzna tryptofanu i jego metabolitu - kinureniny w próbkach różnego pochodzenia - podstawy analizy jakościowej i ilościowej 16:00-17:00 zajęcia laboratoryjne
Ekspertyza dokumentów oczami współczesnego Sherlocka 16:00-17:00 zajęcia laboratoryjne
Kolorowy Świat Owadów 16:15-16:35 zajęcia laboratoryjne
Kolorowy Świat Owadów 16:40-17:00 zajęcia laboratoryjne
Plastik plastikowi nierówny - identyfikacja tworzyw sztucznych 16:45-17:30 zajęcia laboratoryjne
Analiza chromatograficzna tryptofanu i jego metabolitu - kinureniny w próbkach różnego pochodzenia - podstawy analizy jakościowej i ilościowej 17:00-18:00 zajęcia laboratoryjne
Kwasy nukleinowe- kluczowe makrocząsteczki dla ciągłości życia. 17:00-18:30 zajęcia laboratoryjne
LABORATORIUM MATURALNE - CHEMIA 17:00-18:00 zajęcia laboratoryjne
Laboratorium maturzysty - biologia 17:00-18:00 zajęcia laboratoryjne
Kolorowy Świat Owadów 17:05-17:25 zajęcia laboratoryjne
Identyfikacja (oraz analiza ilościowa) niewidzialnych składników wód – chromatografia jonowa. 17:30-18:15 zajęcia laboratoryjne
Laboratorium maturzysty - biologia 18:00-19:00 zajęcia laboratoryjne
Analiza pierwiastkowa próbek biologicznych – technika ICP/MS 18:15-19:00 zajęcia laboratoryjne

Lublin: Ogród Botaniczny, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

Magiczny ogródek skrzata 15:00-23:00 pokaz z filmem
Działania Ogrodu Botanicznego UMCS w zakresie ochrony ex situ i in situ gatunków zagrożonych 15:00-23:00 pokaz/prezentacja
Ptasia stołówka 15:00-23:00 pokaz/prezentacja

Olsztyn: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Program online 06:00-23:00 wykład

Opole: Wydział Przyrodniczo-Techniczny, Uniwersytet Opolski

Zapraszamy na kolejną Noc Biologów! 09:00-22:00 _NOC BIOLOGÓW 2022_
Biotechnologia wokół nas 16:00-16:30 online - pokaz
Czy z Opola gady zjadały owady i inne dziwne pytania o dinozaury 06:00-23:55 online - pokaz z konkursem
Rozpoznawanie wybranych gatunków drzew (najczęściej występujących w naszym otoczeniu) 18:00-18:45 online - warsztaty
Rozpoznawanie wybranych gatunków drzew (najczęściej występujących w naszym otoczeniu) 19:00-19:45 online - warsztaty
Amonity - węże zaklęte w kamieniu 06:00-23:55 online - wykład
Egzosomy - naturalne SMSy 14:00-14:45 online - wykład
Egzosomy - naturalne SMSy 15:00-15:45 online - wykład
Biologia w filozofii i projektach klocków LEGO® 16:00-16:45 online - wykład
Jadalne rośliny dzikorosnące 17:00-18:00 online - wykład
Mchy – źródło informacji o zanieczyszczeniu powietrza 17:00-17:45 online - wykład
Mikroorganizmy w kosmetologii 17:00-17:45 online - wykład
Jak paleohistologia zmienia wyobrażenie o prehistorycznych ekosystemach? 18:00-18:45 online - wykład
Nie daj złapać się w pułapkę, czyli jak grzyby polują na nicienie 18:00-18:30 online - wykład
Bakterie na okrągło, czyli o plazmidach słów kilka 18:15-19:00 online - wykład z mini quizem
Bakterie na okrągło, czyli o plazmidach słów kilka 19:15-20:00 online - wykład z mini quizem
Druk 3D 16:00-16:20 pokaz
Druk 3D 16:30-16:50 pokaz
Co budzi Kostarykańczyków o świcie? 17:00-17:30 pokaz
Ocena zanieczyszczenia rtęcią ludzkich włosów 18:00-18:45 pokaz
Co budzi Kostarykańczyków o świcie? 18:45-19:15 pokaz
Jak odstraszyć czarownice i ból głowy? – rośliny magiczne i lecznicze 16:00-16:45 pokaz z warsztatami
Jak odstraszyć czarownice i ból głowy? – rośliny magiczne i lecznicze 17:00-17:45 pokaz z warsztatami
Warsztat paleontologa 17:00-19:00 pokaz z warsztatami
Rośliny - dziwaki pod mikroskopem 16:00-16:45 warsztat
Sekrety herbarium, czyli jak zrobić zielnik? 16:45-17:30 warsztat
Rośliny - dziwaki pod mikroskopem 17:45-18:30 warsztat
Sekrety herbarium, czyli jak zrobić zielnik? 17:45-18:30 warsztat
Fascynujący świat owadów i pajęczaków 16:00-20:00 wystawa
Życie w cieniu drzew, czyli różnorodność owadów w naszych lasach 17:00-20:00 wystawa/warsztaty
Cebula ma warstwy, błony mają warstwy – o tym jak gruba jest błona 16:00-16:45 zajęcia laboratoryjne
Cebula ma warstwy, błony mają warstwy – o tym jak gruba jest błona 17:00-17:45 zajęcia laboratoryjne

Poznań: Wydział Biologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Jak zmienić kuchnię w laboratorium młodego naukowca? 16:00-16:45 LABORATORIUM
Jak zmienić kuchnię w laboratorium młodego naukowca? 18:00-18:45 LABORATORIUM
Jak zmienić kuchnię w laboratorium młodego naukowca? 20:00-20:45 LABORATORIUM
Zielone serce jezior: od podwodnych roślin do sinic 15:45-16:45 WARSZTAT
OSTEOLAB – informacje zapisane w ludzkim szkielecie 16:15-16:45 WARSZTAT
Fauna Bałtyku - czyli co znajdziemy w nadmorskiej smażalni 19:00-19:45 WARSZTAT
Czy wiesz czym oddychasz 17:55-18:40 WARSZTAT/FACEBOOK
Autyzm oczami biologa 16:00-16:45 WYKŁAD
Hakuna Matata czy Krąg życia? 16:00-16:45 wykład
Niecodzienny behawior rozrodczy żab, czyli o okołoreprodukcyjnych zachowaniach, których nie można puścić płazem! 16:00-16:45 WYKŁAD
Piękne i nieznane, a zagrożone 16:00-16:45 WYKŁAD
Czy Ty to Ty? – pasożyty zmieniające zachowanie 16:30-17:15 WYKŁAD
Domowe tropiki 16:30-17:15 WYKŁAD
Deszcze tropikalne w pigułce 17:00-17:45 wykład
Czyj dom lepszy? Kłótnia między mrówką, osą i termitem 18:00-18:45 WYKŁAD
Krokodyle – gady naczelne 18:00-18:45 WYKŁAD
Rekordy pająków 18:00-18:45 WYKŁAD
Białka Vip3 –ratunek dla roślin i środowiska 18:30-19:15 WYKŁAD
Imitatorzy, naśladowcy, parodyści- czyli o mimikrze wokalnej u ptaków 18:30-19:15 WYKŁAD
Podwodni kosmici 19:30-20:15 WYKŁAD
Wykorzystanie owadów – wczoraj, dziś i jutro 19:30-20:15 WYKŁAD
Na tropie chorób wywoływanych przez flawiwirusy (Flaviviridae) 20:00-20:45 WYKŁAD
Od ogółu do szczegółu 20:00-21:00 wykład
Bioróżnorodność nie zawsze taka dobra – rzadkie choroby genetyczne 16:00-16:45 WYKŁAD/ FACEBOOK
Ukryty zabójca- rozmowa o nowotworach 17:00-17:45 WYKŁAD/ FACEBOOK
Jak wspomagać mózg przed egzaminem? 18:30-19:15 WYKŁAD/ FACEBOOK
Leśna szkoła dla orangutanów na Borneo 20:00-20:45 WYKŁAD/ FACEBOOK

Poznań: Ogród Zoologiczny w Poznaniu, ZOO Poznań

Płyniemy Arką Noego, czyli po co komu ZOO? 10:00-11:00 Wykład połączony z oprowadzaniem on-line po Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu
Płyniemy Arką Noego, czyli po co komu ZOO? 12:00-13:00 Wykład połączony z oprowadzaniem on-line po Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu
Płyniemy Arką Noego, czyli po co komu ZOO? 14:00-15:00 Wykład połączony z oprowadzaniem on-line po Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu
Nocny melanż - czyli co się dzieje w ZOO, gdy wyjdzie ostatni zwiedzający. 16:00-17:00 Wykład połączony z oprowadzaniem on-line po Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu
Nocny melanż - czyli co się dzieje w ZOO, gdy wyjdzie ostatni zwiedzający. 18:00-19:00 Wykład połączony z oprowadzaniem on-line po Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu

Poznań: Ogród Botaniczny , Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

IGLASTA RÓŻNORODNOŚĆ 10:00-11:00 wycieczka z quizem
IGLASTA RÓŻNORODNOŚĆ 12:00-13:00 wycieczka z quizem

Rzeszów: Instytut Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Rzeszowski

WYSTARTOWALIŚMY 14:00-20:00 __Informacje organizacyjne_
Biolog przyjacielem archeologa 14:00-14:30 __Wykład on-line_
Kryminalne zagadki świata mikro 14:45-15:30 __Wykład on-line_
Krótka historia postępu oczami biologa 15:45-16:30 __Wykład on-line_
Pies na receptę 17:45-18:30 __Wykład on-line_
Początki ewolucji życia na Ziemi 19:00-19:45 __Wykład on-line_
Quizy interaktywne 14:00-20:00 _Quizy interaktywne_
Pobudzający zmysły spacer z leśnikiem - WYCIECZKA DO LASU NA TERENIE MIELCA 18:00-21:00 _Wycieczka terenowa_
Biochemiczne czary mary (PART I) 16:00-16:15 Pokazy on-line
Biochemiczne czary mary (PART II) 16:20-16:35 Pokazy on-line
Wysublimowany lód 16:45-17:00 Pokazy on-line
Laboratorium w Kuchni 17:10-17:30 Pokazy on-line
Pakiet Pokazów i Wystaw Edukacyjnych (grupa I) 16:00-17:30 POKAZY OTWARTE/WYSTAWY - KAMPUS ZALESIE budynek D9
Pakiet Pokazów i Wystaw Edukacyjnych (grupa II) 18:00-19:30 POKAZY OTWARTE/WYSTAWY - KAMPUS ZALESIE budynek D9
Świat mikroorganizmów 15:00-16:00 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ul. Rejtana budynek AO i G5
Świat mikroorganizmów 16:15-17:15 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ul. Rejtana budynek AO i G5
Związki fenolowe ziół i ich właściwości antyoksydacyjne 15:15-16:15 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Co chlorofil kradnie ze słońca czyli widmo absorpcyjne zielonego barwnika roślin? 15:30-16:15 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Mitoza – czy dzielenie i mnożenie może oznaczać to samo? 15:30-16:15 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Na zawsze razem...o związkach roślin z grzybami 15:30-16:15 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Fantastyczne... glony i jak je znaleźć? 15:45-16:30 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
"Nie zawsze słodkie - doświadczenia z cukrami" 16:00-16:30 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Związek na całe życie - czyli rzecz o naturze porostów 16:00-16:30 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Jak przetrwać w trudnych warunkach środowiska – czyli strategie życiowe u roślin 16:15-17:00 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Co chlorofil kradnie ze słońca czyli widmo absorpcyjne zielonego barwnika roślin? 16:30-17:15 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Czy wszystkie wirusy to nasi wrogowie, czyli, o tym jak bakteriofagi poprawiają reputację wirusów 16:30-17:00 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Mitoza – czy dzielenie i mnożenie może oznaczać to samo? 16:30-17:15 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Związki fenolowe ziół i ich właściwości antyoksydacyjne 16:30-17:30 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Fantastyczne... glony i jak je znaleźć? 16:45-17:30 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Związek na całe życie - czyli rzecz o naturze porostów 16:45-17:15 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
"Nie zawsze słodkie - doświadczenia z cukrami" 17:00-17:30 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Gdzie się kryje myszka Miki, czyli o bioróżnorodności ziaren pyłku 17:15-18:00 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Jak przetrwać w trudnych warunkach środowiska – czyli strategie życiowe u roślin 17:15-18:00 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
To jest samiec komara, on nie gryzie – cała prawda o muchówkach 17:30-18:10 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Związek na całe życie - czyli rzecz o naturze porostów 17:30-18:00 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Fantastyczne... glony i jak je znaleźć? 17:45-18:30 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Komórka w wersji glamour 17:45-18:30 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
"Nie zawsze słodkie - doświadczenia z cukrami" 18:00-18:30 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Gdzie się kryje myszka Miki, czyli o bioróżnorodności ziaren pyłku 18:15-19:00 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Jak przetrwać w trudnych warunkach środowiska – czyli strategie życiowe u roślin 18:15-19:00 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
To jest samiec komara, on nie gryzie – cała prawda o muchówkach 18:20-19:00 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Komórka w wersji glamour 18:45-19:30 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7
Gdzie się kryje myszka Miki, czyli o bioróżnorodności ziaren pyłku 19:15-20:00 Warsztaty/laboratoria - KAMPUS ZALESIE budynek D9 i D7

Słupsk: Instytut Biologii i Nauk o Ziemi, Akademia Pomorska w Słupsku

Inwazje biologiczne w wodach Pomorza 11:30-12:30 wykład
Zapachy roślin 10:00-11:30 wykład i dyskusja
Antybiotyki – dobrodziejstwo czy przekleństwo naszych czasów? 12:30-13:30 wykład i dyskusja

Szczecin: Instytut Biologii, Uniwersytet Szczeciński

„Od retorty po bagietkę” – wystawa szkła laboratoryjnego 06:00-23:00 film
Wirus a bakteria - czym się od siebie różnią, 09:00-10:30 laboratoria
Lizozym - wskaźnik nieswoistej odporności humoralnej - technika wykonania i interpretacja odczytanych wyników. 10:00-12:00 laboratoria
Mikroorganizmy - wróg czy partner roślin 10:00-12:30 laboratoria
Wyścigi w polu elektrycznym 10:00-12:00 laboratoria
Ekologia drobnoustrojów – jakie drobnoustroje nosimy w sobie 11:00-12:30 laboratoria
Grupy krwi człowieka 11:00-12:00 laboratoria
Grupy krwi człowieka 11:00-12:00 laboratoria
Złapane na podziale 11:00-12:00 laboratoria
Lizozym - wskaźnik nieswoistej odporności humoralnej - technika wykonania i interpretacja odczytanych wyników. 12:00-14:00 laboratoria
Odkrywamy tajemnice mikroświata – bakterie. 12:00-14:00 laboratoria
Mikroskopowa analiza włosa 13:00-14:00 laboratoria
Pasażerowie na gapę – drobnoustroje na niemytych owocach i warzywach, 13:00-14:00 laboratoria
Izolacja DNA z roślin oraz zapoznanie z techniką elektroforezy 13:30-15:30 laboratoria
Nowotwory złośliwe –jak wyglądają i czy łatwo je hodować? 15:00-16:30 laboratoria
Nowotwory złośliwe –jak wyglądają i czy łatwo je hodować? 16:30-18:00 laboratoria
"Lizozym - wskaźnik nieswoistej odporności humoralnej - technika wykonania i interpretacja odczytanych wyników" 08:00-09:00 pokaz
"Lizozym - wskaźnik nieswoistej odporności humoralnej - technika wykonania i interpretacja odczytanych wyników" 09:00-10:00 pokaz
Rośliny mięsożerne – fenomen w świecie roślin 10:00-11:00 pokaz
Lichenoindykacja zanieczyszczeń powietrza 11:00-12:30 pokaz
Różnorodność tkanek zwierzęcych 08:00-09:00 warsztaty
Różnorodność tkanek zwierzęcych 08:00-10:00 warsztaty
Układ kostny człowieka w zdrowiu i chorobie 10:00-11:45 warsztaty
Układy i narządy czyli co mamy w środku 10:00-11:00 warsztaty
Kolorowa chemia 10:30-12:00 warsztaty
Układy i narządy czyli co mamy w środku 11:00-12:00 warsztaty
Co nas kręci w nosie, czyli skąd się bierze alergia? 11:15-12:00 warsztaty
Układ kostny człowieka w zdrowiu i chorobie 12:00-12:45 warsztaty
Paradoks planktonu – krótki wstęp do ekologii 14:00-14:45 warsztaty
Życie jezior - od noworodka do staruszka 09:45-10:45 wykład
Dobieranie się w pary człowieka 10:00-11:00 wykład
HERBARIUM STETINENSE Zielniki i zielnikowanie 10:00-10:45 wykład
Mechanizmy odpowiedzi przeciwwirusowej – co warto wiedzieć w czasach pandemii? 10:00-11:00 wykład
Pochodzenie roślin uprawnych 10:00-11:00 wykład
Śmiechoterapia - jak pokonać stres, również w czasie pandemii? 10:00-10:45 wykład
Barkoding DNA – nowoczesne narzędzie biologii molekularnej 11:00-11:45 wykład
HERBARIUM STETINENSE Grzyby w herbarium 11:00-11:45 wykład
Jak projektować nowe leki przeciwnowotworowe na miarę XXI wieku? 11:00-12:00 wykład
Magiczne pieśni wielorybów 11:00-12:00 wykład
Nowości immunologiczne 11:00-12:00 wykład
BIOLOG - badacz, naukowiec, odkrywca… . Czy chcę nim być? 12:00-13:00 wykład
Choroby genetyczne u człowieka 12:00-13:00 wykład
Rośliny drzewiaste: rekordy i znaczenie przyrodnicze 12:00-13:00 wykład
Wykład/ Pasożyty psów i kotów – różnorodność biologiczna i profilaktyka inwazji. 12:00-13:00 wykład
Genetyka konserwatorska - przywracanie gatunków wymarłych i inne dylematy nauki w służbie przyrody. 13:00-14:00 wykład
Rozmowy zwierząt poprzez feromony i zapachy 14:10-15:10 wykład
Wykorzystanie systemu komputerowej analizy plemników (CASA) w diagnostyce nasienia 15:00-15:50 wykład
Grzyby jadalne i ich trujące sobowtóry, 10:00-16:00 wystawa

Toruń: Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika

KONKURS FOTOGRAFICZNY "Bioróżnorodność w czterech porach roku" 06:00-06:00 Konkurs
Barwny świat mikroorganizmów 15:00-15:15 Pokazy on-line
Mikroorganizmy – przyjaciele i wrogowie człowieka 15:00-15:40 Pokazy on-line
Transformacja, czyli genetyczny upgrade. 15:15-16:00 Pokazy on-line
Barwny świat mikroorganizmów 15:30-15:45 Pokazy on-line
Barwny świat mikroorganizmów 16:00-16:15 Pokazy on-line
Detektywi w laboratorium – świat bakterii 16:15-17:30 Pokazy on-line
Co w trawie skacze, czyli jak odróżnić ropuchę od żaby? 17:00-17:45 Pokazy on-line
Co w trawie skacze, czyli jak odróżnić ropuchę od żaby? 18:00-18:45 Pokazy on-line
Zgadnij jaka to roślina 14:00-14:30 quiz
Sensors for bacteria detection 12:30-13:00 warsztat
Warsztaty z zakresu fotografii przyrodniczej 13:00-14:30 warsztat
Jak stworzyć roślinę genetycznie zmodyfikowaną - GMO? 09:00-09:45 wykład
Biotechnologia przyczynia się do utrzymania bioróżnorodności czy raczej nie? 10:00-10:30 wykład
Trujące rośliny w naszym domu i ogródku 10:00-11:00 wykład
Rolnictwo molekularne roślin (PMF ang. Plant Molecular Farming) to nowa gałąź biotechnologii roślin, a czym się zajmuje? 11:00-11:45 wykład
Jadalne szczepionki roślinne - zalety i wyzwania 12:00-12:45 wykład
Zima w lesie 12:00-13:00 wykład
„Mam tę moc!” – komórki macierzyste i ich możliwości 16:00-17:00 wykład
Mroczne opowieści z krypty 17:00-18:00 wykład
Enzymy - małe roboty od szybkiej roboty 18:00-18:30 wykład
Jak substancje naturalnie występujące w przyrodzie mogą wpływać na wzrost nowotworu? 18:00-18:30 wykład
Mroczne opowieści z krypty 18:15-19:15 wykład
Kto jest ojcem? DNA prawdę Ci powie... 18:30-19:00 wykład
Enzymy i trucizny. 19:00-19:45 wykład

Warszawa: Wydział Biologii i Nauk o Środowisku, Uniwerystet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Zachowania godowe pajęczaków 18:00-19:00 PRELEKCJA ON-LINE
Nic się nie ukryje, czyli złodzieja wskaże DNA 19:00-20:00 PRELEKCJA ON-LINE
Olej palmowy - dlaczego warto go unikać? 20:00-21:00 PRELEKCJA ON-LINE
Inwazyjne gatunki, czy wygramy z nimi walkę? 13:45-14:45 prezentacja / warsztaty
Cold case. Archeologiczne zagadki kryminalne 09:00-10:00 warsztat
Dermatoglify i ich użyteczność w identyfikacji osób 09:00-10:00 warsztat
Eksperymenty przyrodnicze „Człowiek i środowisko” 10:00-11:00 warsztat
Cold case. Archeologiczne zagadki kryminalne 11:00-12:00 warsztat
Dermatoglify i ich użyteczność w identyfikacji osób 11:00-12:00 warsztat
Eksperymenty przyrodnicze „Człowiek i środowisko” 12:00-13:00 warsztat
Mikroorganizmy wokół nas 14:45-15:45 warsztat
Mikroorganizmy wokół nas 15:45-16:45 warsztat
Skały wokół nas 15:45-16:45 warsztat
Tajemnice diety sów 15:45-16:45 warsztat
Czy genetycznie zmodyfikowane organizmy są zagrożeniem dla różnorodności biologicznej? 09:00-09:45 wykład
Jak kultura zmieniała człowieka… O sposobach gospodarowania, stanie zdrowia i kondycji biologicznej naszych przodków 12:00-13:00 wykład
Srocze błyskotek uwielbienie-fakt czy mit? 14:45-15:45 wykład
Osteobiografie bezimiennych 15:45-16:45 wykład
Wieloryby i mniejsi mieszkańcy oceanów 17:00-18:00 wykład
Niezwykły świat bezkręgowców 12:00-13:00 wykład i pokaz
Co zwierzęta robią zimą? 10:00-11:00 wykład i warsztat
Był sobie fosfor 09:00-11:00 zajęcia laboratoryjne
Różnorodność roślin zielonych 10:00-12:00 zajęcia laboratoryjne
Sposoby rozdziału substancji 10:00-12:00 zajęcia laboratoryjne
Był sobie fosfor 11:00-13:00 zajęcia laboratoryjne
Różnorodność roślin zielonych 13:45-15:45 zajęcia laboratoryjne
Sposoby rozdziału substancji 13:45-15:45 zajęcia laboratoryjne

Warszawa: Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski

14.01.2022 Oficjalne otwarcie XI Nocy Biologów na Wydziale Biologii UW 17:00-17:30 14.01.2022
Wykład: Po co nam różnorodność biologiczna? 17:30-18:00 14.01.2022
Wykład: Od wieżowców do stawu (kolanowego) - nowe życie ściany komórkowej 18:10-18:40 14.01.2022
Film: Żelazna żaba z Mazur 18:50-19:20 14.01.2022
Wykład: Pochwała różnorodności 19:10-19:40 14.01.2022
Wykład: Gleba - bogactwo życia 19:40-20:00 14.01.2022
Wykład: Warszawska Wisła wczoraj i dziś 20:10-20:40 14.01.2022
Wykład: A skąd ta cała różnorodność? Mechanizmy ewolucji na różnych poziomach organizacji życia 20:50-21:20 14.01.2022
Wykład: Jak samodzielnie zbadać różnorodność biologiczną całego świata nie ruszając się z miejsca? 21:30-22:00 14.01.2022
Szczepionki mRNA nie tylko przeciw COVID-19 22:00-22:30 14.01.2022
Warsztaty: Jak samodzielnie zbadać różnorodność biologiczną całego świata nie ruszając się z miejsca? 22:00-22:30 14.01.2022
Ankieta: Co wiesz o zwierzętach? 23:00-23:00 14.01.2022
15.01.2022 Noc człowieka 12:00-23:00 15.01.2022
Nagranie: Survival to człowiek 12:00-23:00 15.01.2022
Warsztat (nagranie): Jak pozyskiwać komórki od pacjentów? Zakładanie hodowli pierwotnej mezechymalnych komórek macierzystych/ stromalnych 12:00-23:00 15.01.2022
Wykład (nagranie): Akkermansia muciniphila – probiotyk do zadań specjalnych 12:00-23:00 15.01.2022
Wykład (nagranie): Emerging risk of Dirofilaria repens infection in Northeastern Europe 12:00-23:00 15.01.2022
Wykład (nagranie): Jak rzadkie są choroby rzadkie? 12:00-23:00 15.01.2022
Wykład (nagranie): Seksmisja, czyli jak otrzymać żeńskie plemniki i męskie komórki jajowe 12:00-23:00 15.01.2022
Wykład (nagranie): Terapia onkolityczna, czyli jak oswoić wirusa i zaprojektować narzędzie do walki z rakiem 12:00-23:00 15.01.2022
Wykład (nagranie): Wszyscy jesteśmy chimerami 12:00-23:00 15.01.2022
Warsztaty (gr.1): Embrio-różnorodność, czyli różne przejawy zdolności regulacyjnych zarodków ssaków 17:50-19:20 15.01.2022
Wykład: Krótka historia pigułki antykoncepcyjnej 18:00-18:30 15.01.2022
Wykład: Krótka historia zapłodnienia in vitro 18:40-19:10 15.01.2022
Warsztaty (gr. 2) Embrio-różnorodność, czyli różne przejawy zdolności regulacyjnych zarodków ssaków 19:30-21:00 15.01.2022
Wykład: Mikrobiota człowieka, czyli w bioróżnorodności siła 20:00-20:30 15.01.2022
16.01.2022 Noc roślin 12:00-23:00 16.01.2022
Film (nagranie): W odcieniach różu i fioletu- o różnorodności roślinnych barwników antocyjanowych 12:00-23:00 16.01.2022
Film (nagranie): Z tropików na stół - rośliny użytkowe w roli głównej. 12:00-23:00 16.01.2022
Warsztaty (nagranie): Czy rośliny mają w nocy ochotę na "coś słodkiego"? 12:00-23:00 16.01.2022
Warsztaty (nagranie): Najwięcej witaminy… , czyli kilka słów o witaminie C 12:00-23:00 16.01.2022
Wykład (nagranie): "Czy ja tu sobie poradzę?" O roli barwników roślinnych w przystosowaniu do warunków życia. 12:00-23:00 16.01.2022
Wykład (nagranie): Kurkuma - cudowny "korzeń" 12:00-23:00 16.01.2022
Wykład (nagranie): Rośliny do zadań specjalnych- metalofity 12:00-23:00 16.01.2022
Wykład (nagranie): W poszukiwaniu sprawcy- zabójcze rośliny 12:00-23:00 16.01.2022
Warsztaty: Tajemnicze związki ziołowych naparów 18:00-18:30 16.01.2022
Wykład: Co ma wspólnego jarmuż i kalafior, a co ma brokuł do kalarepy? Saga rodziny kapustowatych 18:40-19:10 16.01.2022
Warsztaty: Jaki kolor mają liście? 19:20-19:50 16.01.2022
Wykład: Jak zrobić coś z niczego? Czyli jak rośliny produkują energię 20:00-20:30 16.01.2022
17.01.2022 Noc zwierząt 12:00-23:00 17.01.2022
Wykład (dowolny): Nocny asasyn czyli kim jest lotopałanka karłowata 12:00-23:00 17.01.2022
Wykład (nagranie): Ekstremofile – unikatowi mieszkańcy Ziemi 12:00-23:00 17.01.2022
Wykład (nagranie): Kleszcze i smartfony- czy jest się czego bać? 12:00-23:00 17.01.2022
Wykład (nagranie): Technologia gene-drive w walce ze szkodliwymi gatunkami 12:00-23:00 17.01.2022
Wykład: Umysł, inteligencja i wrażliwość u zwierząt, których większość ludzi nawet nie podejrzewa o ich posiadanie 18:40-19:10 17.01.2022
Wykład: Goście w tłumie, czyli o bogactwie gatunkowym mrowisk 19:20-19:50 17.01.2022
18.01.2022 MIKROnoc 12:00-23:00 18.01.2022
Film (nagranie): Czy mycie rąk ma sens? 12:00-23:00 18.01.2022
Film (nagranie): Mikrobiologia Medyczna- tajniki pracy w laboratorium 12:00-23:00 18.01.2022
Film (nagranie): Mikroświat wokół nas 12:00-23:00 18.01.2022
Film (nagranie): SINICE Bakterie, które mogą zmienić świat (i Marsa) 12:00-23:00 18.01.2022
Warsztaty (nagranie): Co “potrafią” patogeny - masz to w nosie? 12:00-23:00 18.01.2022
Wykład (nagranie): Bakteriofagi - najliczniejsze i najbardziej różnorodne cząstki biologiczne na Ziemi 12:00-23:00 18.01.2022
Wykład: Sinice – postrach jezior, mórz i oceanów? 18:00-18:30 18.01.2022
Warsztaty (gr.1): Sinice – postrach jezior, mórz i oceanów? 18:40-19:25 18.01.2022
Wykład: Houston, mamy problem... o wpływie warunków kosmicznych na bakterie patogenne 18:50-19:20 18.01.2022
Warsztaty (gr.2): Sinice – postrach jezior, mórz i oceanów? 19:30-20:15 18.01.2022
Wykład: Mikrobiologia Medyczna- tajniki pracy w laboratorium 19:30-20:00 18.01.2022
19.01.2022 Noc ewolucji 12:00-23:00 19.01.2021
Symulacja ewolucji ekosystemów (nagranie) 12:00-23:00 19.01.2021
Warsztaty (nagranie): Izolacja ludzkiego DNA oraz wykrywanie fragmentu "genetycznego odcisku palca" 12:00-23:00 19.01.2021
Wykład (nagranie): Nowe początki eukariota 12:00-23:00 19.01.2021
Wykład (nagranie): Od prognozy do symbiozy, czyli o ewolucji relacji symbiotycznych 12:00-23:00 19.01.2021
Evo Quizo: Wielki Turniej Wiedzy Ewolucyjnej 18:00-18:30 19.01.2021
Warsztaty: Prehistoryczne rezurekcje - rekonstruowanie wymarłych zwierząt na kartce papieru 18:40-19:10 19.01.2021
Wykład: Zaginione światy: co badania osadów mówią o paleośrodowisku 19:20-19:50 19.01.2021
Biologiczni milionerzy 20:00-20:30 19.01.2021
Debata: Życie kontra świat: wielkie wymierania wczoraj i dziś 20:40-21:40 19.01.2021
20.01.2022 Noc w laboratorium 12:00-23:00 20.01.2022
Film (nagranie): Zobacz swoje DNA 12:00-23:00 20.01.2022
Wykład (nagranie): Biochemia zapachu 12:00-23:00 20.01.2022
Wykład (nagranie): Biophoto cells and algae - green energy 12:00-23:00 20.01.2022
Wykład (nagranie): Jak zdobyć wodę na Marsie? 12:00-23:00 20.01.2022
Wykład (nagranie): Molekularne fabryki energii 12:00-23:00 20.01.2022
Wykład (nagranie): Różne oblicza tej samej komórki – czyli o wpływie warunków otoczenia na hodowlę komórkową 12:00-23:00 20.01.2022
BioTajniacy - gra kooperatywna 18:00-18:30 20.01.2022
Kalambury biochemiczne 18:40-19:10 20.01.2022
Białkowy Kahoot 19:20-19:50 20.01.2022
Warsztaty: Dostrzec informację - czy DNA można zobaczyć? 20:00-20:30 20.01.2022
Wykład: Różnorodność biologiczna dla biochemika - wyprawa w gąszcz struktur metabolitów roślinnych 20:40-21:10 20.01.2022
21.01.2022 Oficjalne zamknięcie XI Nocy Biologów na Wydziale Biologii UW 17:00-17:10 21.01.2022
Debata: Bioróżnorodność w kontekście martwego drewna 17:10-18:10 21.01.2022
Wykład: Czy przyroda wokół nas to tylko las? O niedocenianej różnorodności biologicznej ekosystemów nieleśnych 18:10-18:40 21.01.2022
Wykład: Dawne rzeki i mokradła Warszawy – utracone dziedzictwo stolicy 18:50-19:20 21.01.2022
Wykład: Ekosystem zawzięty, w symbiozie zamknięty. Ekstremofilne oblicze porostów 19:20-19:50 21.01.2022
„Wielkie przygody w świecie przyrody” 20:00-20:30 21.01.2022
Wykład: "..., a ściana między nami" rzecz o barierach biogeograficznych 20:30-20:50 21.01.2022
Wtajemniczanie w biologię krok po kroku - spotkanie z Łukaszem Sakowskim, autorem "Bioksiążki" 20:50-21:20 21.01.2022
Ankieta: Co wiesz o zwierzętach? - omówienie wyników 21:20-22:00 21.01.2022
Wykład: Wuhan, delta, omikron, czyli o pochodzeniu i ewolucji koronawirusa SARS-CoV-2 22:00-22:30 21.01.2022
Podsumowanie i zamknięcie XI Nocy Biologów na Wydziale Biologii UW 22:30-22:40 21.01.2022

Wrocław: Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Wrocławski

Dlaczego nie można sadzić obok siebie rzodkiewki i sałaty, czyli kilka słów o allelopatii 15:00-06:00 e-laboratorium
Na tropie zanieczyszczeń środowiska 15:00-06:00 e-laboratorium
Trening z Czerwoną Królową 18:00-19:30 e-laboratorium
Molekularne nożyczki 17:00-22:00 film
Popularyzacja nauki - po co tłumaczyć złożone kwestie w prosty sposób? 16:00-17:00 film, materiały on-line
Tajemnica mrocznej kniei 15:00-23:55 gra - Wirtualny Pokój Zagadek (Escape room)
Chlorofil - panele słoneczne komórki roślinnej 15:00-16:00 pokaz z filmem
Podziel się! - warsztaty laboratoryjne o mitozie i jej nieprawidłowościach 18:00-19:30 pokaz, warsztat, film
Podziel się! -warsztaty laboratoryjne o mitozie i jej nieprawidłowościach 19:45-21:15 pokaz, warsztat, film
Biologiczna kserokopiarka, czyli jak wykrywamy SARS-Cov-2 16:00-17:00 pokaz/wykład/film
Płeć biologiczna a płeć mózgu, czyli o biologicznych podstawach transpłciowości 19:00-20:00 prezentacja i dyskusja
Tajemnice pamięci czyli jak powstają wspomnienia i czy wszystko co pamiętamy jest prawdziwe? 21:00-21:35 prezentacja i dyskusja
Co DNA mówi o naszym pochodzeniu? 17:00-18:00 prezentacja i film
Tajemnice hodowli laboratoryjnych 14:00-15:00 prezentacja i pokaz z filmem
Kolorowy świat bakterii 20:00-20:45 prezentacja z zadaniem, dyskusja, quiz
Mityczne i legendarne stwory, czyli jak słoń stał się cyklopem 16:00-17:00 wycieczka po muzeum połączona z grą dla uczestników
Mityczne i legendarne stwory, czyli jak słoń stał się cyklopem 17:15-18:15 wycieczka po muzeum połączona z grą dla uczestników
Mityczne i legendarne stwory, czyli jak słoń stał się cyklopem 18:30-19:30 wycieczka po muzeum połączona z grą dla uczestników
Storczyki rosnące naturalnie w Polsce 14:00-15:00 wykład
Jak powstają skamieniałości? 15:00-15:45 wykład
Kleszcze pod lupą 15:00-16:00 wykład
Parki i tereny reakreacyjne jako źródło zarażenia pasożytami 15:00-16:00 wykład
Parki i tereny reakreacyjne jako źródło zarażenia pasożytami 15:00-16:00 wykład
Dlaczego ewolucja to doskonały inżynier? 16:00-17:00 wykład
Entomopatogeny - grzyby infekujące owady 16:00-16:45 wykład
Jak egzotyczne orchidee trafiły do naszych mieszkań? Historia wprowadzenia roślin do Europy 16:00-17:30 wykład
Pleśnie w kuchni 16:00-16:45 wykład
Speleomykologia, czyli jakie grzyby można spotkać w obiektach podziemnych 16:00-16:45 wykład
Pasożyty kontrolujące umysły 16:15-17:15 wykład
Być jak Dr Dolittle 17:00-18:00 wykład
Epigenetyka - nie tylko DNA 17:00-18:00 wykład
Farmakogenetyka w służbie medycyny spersonalizowanej 17:00-17:45 wykład
Najdziwniejsze rośliny świata 17:00-18:00 wykład
Niebezpieczeństwo na talerzu, czyli najgroźniejsze pasożyty, które czają się w żywności 17:00-17:45 wykład
Niesamowity świat nietoperzy - od Wrocławia po tropik 17:00-18:00 wykład
Wpływ substancji życia codziennego na układ nerwowy 17:00-17:45 wykład
Czy drożdże mogą być otyłe? Badania nad mechanizmami otyłości z wykorzystaniem Saccharomyces cerevisiae 18:00-18:45 wykład
Czy drzewa mogą rosnąć w nieskończonosć? O najwyższych drzewach świata - sekwoi wieczniezielonej. 18:00-19:00 wykład
Identyfikacja płci osobników dorosłych na podstawie szczątków kostnych 18:00-19:00 wykład
Kości pod lupą - czyli o czym mogą informować nas ludzkie szczątki kostne? 18:00-19:00 wykład
Różne drogi - ten sam cel, w aspekcie szczepionek przeciwwirusowych 18:00-18:45 wykład
Śmierć początkiem nowego. O świecie nekrofagów. 18:00-19:00 wykład
Australopiteki - odlegli przodkowie z odległej Afryki 19:00-20:00 wykład
Mikroorganizmy w kryminalistyce 19:00-19:45 wykład
Współpraca międzygatunkowa czy dyktatura? 19:00-06:00 wykład
Domowe grzybobranie 20:00-20:45 wykład
Domowe grzybobranie 21:00-21:45 wykład
Chłopiec czy dziewczynka? - czyli słów kilka o mimikrze seksualnej 22:00-23:00 wykład
Antybiotyki w torfowisku - czy to możliwe? 15:00-15:45 wykład i dyskusja
MICRO WARS: Bakteriofag atakuje 09:00-06:00 wykład i pokaz
Jak odkrywamy tajemnice komórki 18:00-19:00 wykład i warsztat
Wyścig z bakteriami - kto pierwszy będzie na mecie? 18:00-20:00 wykład z filmem
Wędrówka z prehistorycznymi ssakami - krajobraz polski w plejstocenie. 16:00-17:00 wykład z grą online
Wędrówka z prehistorycznymi ssakami - krajobraz polski w plejstocenie. 17:15-18:15 wykład z grą online

Zielona Góra: Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Zielonogórski

Jakie drzewa i krzewy rosną w moim ogrodzie? 12:00-12:45 online - warsztaty
Jakie drzewa i krzewy rosną w moim ogrodzie? 17:00-17:45 online - warsztaty
2022 - Rokiem Botaniki w Polsce 10:00-10:40 online - wykład
Bakterie w służbie człowieka 11:00-11:40 online - wykład
Czy musimy się bać drobnoustrojów? 12:00-12:40 online - wykład
Food Power – energia i zdrowie z żywności 13:00-13:45 online - wykład
Dieta fit – hit, czy kit? 14:00-14:45 online - wykład
O żywności na luzie – Obalamy popularne mity żywieniowe 15:00-15:45 online - wykład
Czy musimy się bać drobnoustrojów? 16:00-16:40 online - wykład
Bakterie w służbie człowieka 17:00-17:40 online - wykład
2022 - Rokiem Botaniki w Polsce 18:00-18:40 online - wykład
Dieta „bez” – moda, czy konieczność? 19:00-19:45 online - wykład
Głęboki oddech 10:00-10:45 online - wykład i warsztaty
Głęboki oddech 16:00-16:45 online - wykład i warsztaty

Zielona Góra: , Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

Od bartnika do pszczelarza — gra terenowa 16:00-16:45 Gra
Od bartnika do pszczelarza — gra terenowa 17:00-17:45 Gra
Od bartnika do pszczelarza — gra terenowa 18:00-18:45 Gra
Mikroświat nocą — zajęcia laboratoryjne 16:00-16:45 zajęcia laboratoryjne
Mikroświat nocą — zajęcia laboratoryjne 17:00-17:45 zajęcia laboratoryjne
Mikroświat nocą — zajęcia laboratoryjne 18:00-18:45 zajęcia laboratoryjne

POPULARNE TAGI

program nocy biologówwarsztatyNoc biologówADzieciPoznańwykładwarszawaprogramowadybiologiaescape roomLublingenetykawarsztaty, wykładyroślinlaboratoriumbakteriednakomórkaroślinyzwierzetakrewnoc biotechnologiabadaniagMOwodyjemyzrób krem z sukulentamchyzabójcarezerwatrybyowadożerneziemiakozażyciemały naukowieckolanietoperzeziemicentrumhałasAcariAnna mazur-rylskaruchdermatofity