PRZESZUKAJ PROGRAMY

Noc Biologów 2022, 14 stycznia

Szukano: rośliny

Białystok: Wydział Biologii, Uniwersytet w Białymstoku

Rośliny – biofabryki warunkujące życie na Ziemi 12:00-13:15 warsztaty
Rośliny – biofabryki warunkujące życie na Ziemi 13:30-14:45 warsztaty
Izotonik i komórki 12:00-12:45 zajęcia laboratoryjne

Bydgoszcz : Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Sinice – bakterie inne, niż wszystkie 15:00-16:00 warsztaty
Od maleńkiej komórki do wielkiego organizmu 16:00-17:00 warsztaty
Z działki biologa-briologa 16:15-17:15 warsztaty
Jak zregenerować roślinę z pojedynczej komórki? 15:00-15:45 wykład z pokazem

Gdańsk: Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański

Malownicze Rośliny - analiza mikroskopowa 15:00-16:30 pokazy i warsztaty
Raj dla zapylaczy 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Roślinne kultury in vitro - od komórki do rośliny 15:00-15:30 pokazy i warsztaty
Roślinne maseczki 15:00-16:00 pokazy i warsztaty
Skąd bierze się tlen? 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Sztuka przetrwania: rośliny w ekosystemie wydmowym 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Uprawa roślin metodą hydroponiczną oraz zagospodarowanie przestrzeni 15:00-19:00 pokazy i warsztaty
Roślinne kultury in vitro - od komórki do rośliny 15:45-16:15 pokazy i warsztaty
FLORA - multitool. Sekrety olejków eterycznych 16:00-18:00 pokazy i warsztaty
Roślinne maseczki 16:00-17:00 pokazy i warsztaty
Roślinne kultury in vitro - od komórki do rośliny 16:30-17:00 pokazy i warsztaty
Roślinne kultury in vitro - od komórki do rośliny 17:15-17:45 pokazy i warsztaty
Znaczenie jeziornych ekosystemów wodnych: odkrywanie świata od mikroskopijnych glonów do wodnych roślin naczyniowych 16:00-16:30 wykłady
Znaczenie jeziornych ekosystemów wodnych: odkrywanie świata od mikroskopijnych glonów do wodnych roślin naczyniowych 16:45-17:15 wykłady
Znaczenie jeziornych ekosystemów wodnych: odkrywanie świata od mikroskopijnych glonów do wodnych roślin naczyniowych 17:30-18:00 wykłady
Różnorodność roślinności wodnej. 15:00-19:00 wystawy
W świecie roślin mięsożernych 15:00-19:00 wystawy
Akwarium Malawi 15:00-19:00 wystawy stałe na Wydziale Bioogii UG
Tepui - domy bogów 15:00-19:00 wystawy stałe na Wydziale Bioogii UG
Życie w lesie bursztynowym 15:00-19:00 wystawy stałe na Wydziale Bioogii UG

Gdańsk: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny

Pokaz rozdziału chromatograficznego 16:00-20:00 pokaz
Piękno roślin owadożernych 16:00-20:00 wystawa
Preparaty roślinne 16:00-16:30 zajęcia laboratoryjne
Preparaty roślinne 16:30-17:00 zajęcia laboratoryjne
Preparaty roślinne 17:00-17:30 zajęcia laboratoryjne
Preparaty roślinne 18:00-18:30 zajęcia laboratoryjne
Preparaty roślinne 18:30-19:00 zajęcia laboratoryjne
Preparaty roślinne 19:00-19:30 zajęcia laboratoryjne

Katowice: Wydział Nauk Przyrodniczych, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski w Katowicach

„Co z Ciebie wyrośnie?” – pokaz nasion roślin użytkowych 15:30-22:00 Pokazy i prezentacje
Sensoryczna kopalnia wiedzy – zobacz, dotknij, poczuj 15:30-22:00 Pokazy i prezentacje
Zagrożenia i Ochrona Różnorodności Biologicznej 15:30-21:15 Pokazy i prezentacje
Jak wędrują rośliny? 17:00-21:15 Pokazy i prezentacje
Stanowisko alchemiczne i kolory jesieni 17:00-21:15 Pokazy i prezentacje
Kapusta głowa niepusta – niezwykła kariera niepozornych roślin [1] 17:30-18:15 Pokazy i prezentacje
Mapowanie życia – eksploruj fascynujący świat przyrody przy użyciu GIS [1] 17:30-18:15 Pokazy i prezentacje
Kapusta głowa niepusta – niezwykła kariera niepozornych roślin [2] 18:30-19:15 Pokazy i prezentacje
Mapowanie życia – eksploruj fascynujący świat przyrody przy użyciu GIS [2] 18:30-19:15 Pokazy i prezentacje
Kapusta głowa niepusta – niezwykła kariera niepozornych roślin [3] 19:30-20:15 Pokazy i prezentacje
Botaniczne bingo – rośliny inwazyjne [1] 17:30-18:15 Warsztaty i laboratoria
Co kryje się w komórkach roślinnych? [1] 17:30-18:15 Warsztaty i laboratoria
CRISPR/Cas – Metoda na Nobla od kuchni [1] 17:30-19:00 Warsztaty i laboratoria
Gra o plon [1] 17:30-18:30 Warsztaty i laboratoria
Las w probówce [1] 17:30-18:15 Warsztaty i laboratoria
Makro i mikro świat roślin – odkrywanie tajemnic botanicznych pod lupą [1] 17:30-18:15 Warsztaty i laboratoria
Nocne wędrówki elektronów [1] 17:30-18:00 Warsztaty i laboratoria
Odkryj sekrety życia na Ziemi – quiz Milionerzy [1] 17:30-18:00 Warsztaty i laboratoria
Puzzle rodem ze świata roślin inwazyjnych [1] 17:30-18:15 Warsztaty i laboratoria
Tajemnice wody w świecie roślin [1] 17:30-18:15 Warsztaty i laboratoria
Odkryj sekrety życia na Ziemi – quiz Milionerzy [2] 18:15-18:45 Warsztaty i laboratoria
Botaniczne bingo – rośliny inwazyjne [2] 18:30-19:15 Warsztaty i laboratoria
Co kryje się w komórkach roślinnych? [2] 18:30-19:15 Warsztaty i laboratoria
Las w probówce [2] 18:30-19:15 Warsztaty i laboratoria
Makro i mikro świat roślin – odkrywanie tajemnic botanicznych pod lupą [2] 18:30-19:15 Warsztaty i laboratoria
Nocne wędrówki elektronów [2] 18:30-19:00 Warsztaty i laboratoria
Puzzle rodem ze świata roślin inwazyjnych [2] 18:30-19:15 Warsztaty i laboratoria
Tajemnice wody w świecie roślin [2] 18:30-19:15 Warsztaty i laboratoria
Gra o plon [2] 18:45-19:45 Warsztaty i laboratoria
Odkryj sekrety życia na Ziemi – quiz Milionerzy [3] 19:00-19:30 Warsztaty i laboratoria
CRISPR/Cas – Metoda na Nobla od kuchni [2] 19:15-20:30 Warsztaty i laboratoria
Botaniczne bingo – rośliny inwazyjne [3] 19:30-20:15 Warsztaty i laboratoria
Makro i mikro świat roślin – odkrywanie tajemnic botanicznych pod lupą [3] 19:30-20:15 Warsztaty i laboratoria
Nocne wędrówki elektronów [3] 19:30-20:00 Warsztaty i laboratoria
Puzzle rodem ze świata roślin inwazyjnych [3] 19:30-20:15 Warsztaty i laboratoria
Odkryj sekrety życia na Ziemi – quiz Milionerzy [4] 19:45-20:15 Warsztaty i laboratoria
Makro i mikro świat roślin – odkrywanie tajemnic botanicznych pod lupą [4] 20:30-21:15 Warsztaty i laboratoria
Nocne wędrówki elektronów [4] 20:30-21:00 Warsztaty i laboratoria
Odkrywamy tajemnice życia komórki 15:30-15:50 Wykłady
Czy życie bez organizmów genetycznie modyfikowanych jest możliwe? 16:30-16:50 Wykłady
Uzyskanie roślin uprawnych o wyższej tolerancji na stresy abiotyczne odpowiedzią na zmiany klimatyczne 17:00-17:20 Wykłady
Jak działa bank nasion? 17:30-17:50 Wykłady
Mięsożercy wśród roślin 18:30-18:50 Wykłady

Kielce: Instytut Biologii, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

Zielnik Instytutu Biologii UJK –źródło wiedzy o różnorodności biologicznej 17:00-18:50 pokaz
Przygarnij roślinkę 17:00-19:50 warsztaty
Tajemnice rozwoju aeroalergenów 17:00-19:45 warsztaty
Poznaj świat ziół i stwórz własną herbatkę funkcjonalną 17:15-19:45 warsztaty
Dlaczego rośliny mają apetyt na światło? 17:00-20:45 zajęcia laboratoryjne
Wszystkie kolory fotosyntezy 17:00-21:00 zajęcia laboratoryjne
Wszystkie kolory fotosyntezy 17:00-21:00 zajęcia laboratoryjne

Kraków: Wydział Biologii , Uniwersytet Jagielloński

Badamy metale ciężkie! Spacer po laboratoriach ZELiE 15:00-16:00 Pokazy i prezentacje
Co też one mają w głowie? 15:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Kącik zielarski 15:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Laboratorium botaniczne – biochemia roślin 15:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Nie tylko dinozaury - dawne życie od komórki do biosfery 15:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Roślinny mikroświat – anatomia i histologia roślin 15:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Sekretne życie w krakowskim powietrzu 15:00-20:30 Pokazy i prezentacje
Badamy metale ciężkie! Spacer po laboratoriach ZELiE 16:00-17:00 Pokazy i prezentacje
Badamy metale ciężkie! Spacer po laboratoriach ZELiE 17:00-18:00 Pokazy i prezentacje
Badamy metale ciężkie! Spacer po laboratoriach ZELiE 18:00-19:00 Pokazy i prezentacje
Badamy metale ciężkie! Spacer po laboratoriach ZELiE 19:00-20:00 Pokazy i prezentacje
Badamy metale ciężkie! Spacer po laboratoriach ZELiE 20:00-21:00 Pokazy i prezentacje
Jak otrzymać DNA z rośliny? 16:00-17:00 Warsztaty
Kultury roślinne in vitro -od komórki do organizmu 16:15-17:30 Warsztaty
Jak otrzymać DNA z rośliny? 17:30-18:30 Warsztaty
Kultury roślinne in vitro -od komórki do organizmu 18:00-19:15 Warsztaty
Mistrzowie przetrwania 15:00-16:00 Wykłady
Rośliny w koronach drzew 15:00-16:00 Wykłady
Roślinni agenci i ich tajemnice 15:45-16:45 Wykłady
Mistrzowie przetrwania 16:00-17:00 Wykłady
Rośliny w koronach drzew 16:00-17:00 Wykłady
Odkrywając skarby natury: Rola metabolitów wtórnych w medycynie i kosmetologii 16:15-17:15 Wykłady
Ziółka dla mamek, panien i panienek 17:30-18:30 Wykłady
Rośliny na Marsie – fantazja czy realna przyszłość? 18:15-19:45 Wykłady

Kraków: Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt, Polska Akademia Nauk

Neolityczne menu - o diecie pierwszych rolników 17:00-17:45 warsztaty
Ratunku! Mucha na Antarktydzie! 16:00-16:30 wyklad

Kraków: Centrum Edukacji Przyrodniczej, Uniwersytet Jagielloński

Historia roślin w dziejach Ziemi 18:00-18:45 Spacer edukacyjny
Czym to się je? 15:30-15:55 Warsztaty bez rejestracji
Pomóż paleontologowi rozpoznać skamieniałości 16:30-16:55 Warsztaty bez rejestracji
Czym to się je? 18:00-18:25 Warsztaty bez rejestracji
Pomóż paleontologowi rozpoznać skamieniałości 20:00-20:25 Warsztaty bez rejestracji

Kraków: Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”,

Czego sztuka szuka 10:00-10:45 wykład
Płatki mają swoje zasady. (I kwasy też) 17:00-17:45 wykład

Łódź: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki

Rośliny – od nasiona po wielkie drzewo. 17:00-21:00 Pokazy
Aromatem w Intruza! 17:00-18:00 Warsztaty
Barwy Biosfery: komórkowy krajobraz roślin. 17:00-18:00 Warsztaty
DNA ukryte w komórce – izolacja materiału genetycznego z owoców domowym sposobem. 17:00-18:00 Warsztaty
Komórkowy świat i tajemnice światła. 17:00-18:00 Warsztaty
Odkryj świat komórek. 17:00-17:45 Warsztaty
Tajemniczy świat roślin pod mikroskopem … 17:00-18:30 Warsztaty
Wpływ bisfenolu A (mikroplastik) na biosferę i biocenozę na przykładzie siewek bobiku Vicia faba ssp. minor. 17:00-17:45 Warsztaty
Barwy Biosfery: komórkowy krajobraz roślin. 18:00-19:00 Warsztaty
DNA ukryte w komórce – izolacja materiału genetycznego z owoców domowym sposobem. 18:00-19:00 Warsztaty
Odkryj świat komórek. 18:00-18:45 Warsztaty
Wpływ bisfenolu A (mikroplastik) na biosferę i biocenozę na przykładzie siewek bobiku Vicia faba ssp. minor. 18:00-18:45 Warsztaty
Aromatem w Intruza! 18:15-19:15 Warsztaty
Komórkowy świat i tajemnice światła. 18:15-19:15 Warsztaty
DNA ukryte w komórce – izolacja materiału genetycznego z owoców domowym sposobem. 19:00-20:00 Warsztaty
Odkryj świat komórek. 19:00-19:45 Warsztaty
Tajemniczy świat roślin pod mikroskopem … 19:00-20:30 Warsztaty
Wpływ bisfenolu A (mikroplastik) na biosferę i biocenozę na przykładzie siewek bobiku Vicia faba ssp. minor. 19:00-19:45 Warsztaty
Aromatem w Intruza! 19:30-20:30 Warsztaty
Komórka komórce nierówna, czyli dlaczego grzyby są inne. 19:00-19:45 Wykłady

Lublin: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

Zioła dobre na wszystko- powrót do natury 15:30-16:30 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Elektryczne rośliny 16:00-16:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Kwiaty, pszczoły i owoce. Współdziałanie dla bioróżnorodności 16:00-16:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Kultury in vitro, czyli jak wyhodować rośliny w probówce? 16:30-17:00 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Zioła dobre na wszystko- powrót do natury 16:40-17:40 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Elektryczne rośliny 17:00-17:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Kultury in vitro, czyli jak wyhodować rośliny w probówce? 17:00-17:30 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Kwiaty, pszczoły i owoce. Współdziałanie dla bioróżnorodności 17:00-17:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Nasiona podróżnicy, czyli jak rośliny zdobywają świat 17:00-17:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Kultury in vitro, czyli jak wyhodować rośliny w probówce? 17:30-18:00 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Nasiona podróżnicy, czyli jak rośliny zdobywają świat 18:00-18:45 Laboratoria/Warsztaty/Pokazy
Roślina i jej niewidzialni partnerzy 15:30-16:15 Wykłady

Lublin: Wydział Medyczny, Instytut Nauk Biologicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Owady - sprzymierzeńcy czy wrogowie? 10:00-10:45 pokaz
Owady - sprzymierzeńcy czy wrogowie? 11:00-11:45 pokaz
Owady - sprzymierzeńcy czy wrogowie? 16:00-16:45 pokaz
Owady - sprzymierzeńcy czy wrogowie? 17:00-17:45 pokaz
Korzyści zdrowotne oraz możliwe zagrożenia podczas zwiedzania przykładowych środowisk przyrodniczych Polski, od Wyżyny Lubelskiej do Niziny Szczecińskiej 18:30-19:10 warsztaty
Klitoria – magiczna niebieska herbata – mierzymy widma kolorowych roztworów. 14:00-14:50 zajęcia laboratoryjne
Izolacja DNA z tkanki roślinnej 15:00-16:30 zajęcia laboratoryjne
Sztuczne nasiona w propagacji roślin 15:00-16:00 zajęcia laboratoryjne

Lublin: Ogród Botaniczny, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

Nocne spojrzenie na rośliny szklarniowe 16:00-17:00 spacer po szklarni
Nocne spojrzenie na rośliny szklarniowe 18:00-19:00 spacer po szklarni

Lublin: Wydział Biologii Środowiskowej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Aromat roślin, od komórek przez tkanki do percepcji zmysłów 18:00-18:45 warsztaty
Różnorodność biologiczna małych zbiorników wodnych 18:00-18:45 warsztaty/laboratorium
Kolorowy świat roślin - barwniki roślinne 19:15-20:00 warsztaty/laboratorium
Mikroskopowe tajemnice ssaków i roślin 18:00-18:45 wykład z pokazem
Tajemnice komórki roślinnej 16:00-17:30 zajęcia laboratoryjne/pokaz

Olsztyn: Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Z kwiatka na kwiatek -warsztaty palinologiczne 10:00-11:00 warsztaty
Z kwiatka na kwiatek -warsztaty palinologiczne 18:00-19:00 warsztaty
Ziele na kraterze – wulkany Kostaryki 10:30-11:30 wykład
Czy możliwe jest życie bez bakterii? 15:00-16:30 wykład
Wynalazki inspirowane naturą 15:30-16:15 wykład
Po co komórce jądro? 08:30-10:00 zajęcia laboratoryjne
Czy to kwaśne, czy to zasadowe? 10:00-12:00 zajęcia laboratoryjne
Wygląd i procesy życiowe roślin w zależności od warunków środowiskowych 10:00-10:45 zajęcia laboratoryjne
Po co komórce jądro? 10:30-12:00 zajęcia laboratoryjne
Wygląd i procesy życiowe roślin w zależności od warunków środowiskowych 11:00-11:45 zajęcia laboratoryjne
Roślinne dowody zbrodni 11:30-13:00 zajęcia laboratoryjne
Wygląd i procesy życiowe roślin w zależności od warunków środowiskowych 12:00-12:45 zajęcia laboratoryjne
Roślinne dowody zbrodni 13:00-15:00 zajęcia laboratoryjne
Komórki pod mikroskopem świetlnym 15:15-16:15 zajęcia laboratoryjne
Czy to kwaśne, czy to zasadowe? 15:30-17:30 zajęcia laboratoryjne
Czy to kwaśne, czy to zasadowe? 17:45-19:45 zajęcia laboratoryjne

Opole: Wydział Przyrodniczo-Techniczny, Uniwersytet Opolski

Botaniczne impresje… Rośliny pod mikroskopem 16:00-17:00 Warsztaty
Gleba jako środowisko życia roślin 16:00-16:45 Warsztaty
Botaniczne impresje… Rośliny pod mikroskopem 17:00-18:00 Warsztaty
Gleba jako środowisko życia roślin 17:00-17:45 Warsztaty
O czym rozmawiają rośliny? 16:00-16:45 Wykład
Barkoding DNA – historia, która zaczęła się w supermarkecie 17:00-17:30 Wykład

Poznań: Wydział Biologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Roślinne kultury tkankowe – od komórki do organizmu 16:00-21:00 pokaz
Z pamiętnika zielarki - tajemnice olejków eterycznych 16:00-19:00 pokaz
Zielarska chatka 16:00-19:00 pokaz
Tropem roślin inwazyjnych w Wielkopolsce 16:00-17:45 warsztat
Zieloni mordercy - Zagadki Kryminalne 17:00-17:45 warsztat
Skąd się bierze mozaika na pszenicy? – rola roztoczy w transmisji wirusów roślin 16:10-16:50 wykład
Zieloni uzdrowiciele – substancje bioaktywne syntetyzowane przez rośliny 16:00-16:45 wykład online
Niezwykłe rośliny tropikalne 16:00-16:45 wystawa z oprowadzaniem
Niezwykłe rośliny tropikalne 17:00-17:45 wystawa z oprowadzaniem

Poznań: Ogród Botaniczny , Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

My się suszy nie boimy! 09:30-11:00 wycieczka+warsztaty
My się suszy nie boimy! 11:30-13:00 wycieczka+warsztaty

Rzeszów: Instytut Biologii, Uniwersytet Rzeszowski

"Od komórki do drzewa, czyli ewolucja form życia w świecie roślin" 15:00-15:45 B. Warsztaty/Laboratoria
"Komórka roślinna - przyjdź i stwórz swój własny model 3D" 15:30-16:00 B. Warsztaty/Laboratoria
"Od komórki do drzewa, czyli ewolucja form życia w świecie roślin" 16:00-16:45 B. Warsztaty/Laboratoria
"Komórka roślinna - przyjdź i stwórz swój własny model 3D" 16:15-16:45 B. Warsztaty/Laboratoria
"Od komórki do drzewa, czyli ewolucja form życia w świecie roślin" 17:00-17:45 B. Warsztaty/Laboratoria
"Od komórki do drzewa, czyli ewolucja form życia w świecie roślin" 18:00-18:45 B. Warsztaty/Laboratoria

Słupsk: Instytut Biologii, Akademia Pomorska w Słupsku

Tajemnice słupskiego Herbarium – część I 10:00-10:55 wykład
Odgadnij nieznane tajemnice biosfery: nasiona, ekologiczna magia i rewolucja w rolnictwie 16:00-16:55 wykład
Tajemnice słupskiego Herbarium - część II 11:00-11:55 wykład i pokaz
Tajemnice słupskiego Herbarium - część II 14:00-14:55 wykład i pokaz

Szczecin: Instytut Biologii, Uniwersytet Szczeciński

Rośliny zamknięte w szkle 10:00-12:00 warsztaty
Ekologiczne środki czystości hit czy kit ? ka 10:00-13:30 wystawa
Rośliny zamknięte w szkle 10:00-13:30 wystawa

Toruń: Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika

EUREKA! czyli wielkie odkrycia biologiczne 06:00-06:00 Konkurs
Rośliny i zwierzęta NOCY 06:00-06:00 Konkurs
Grzyby, zwierzęta, a może rośliny – co żyje na naszych soczewkach kontaktowych? 14:00-14:45 wykład
Kalus - tkanka która może wszystko? 12:00-12:45 zajęcia laboratoryjne
Kalus - tkanka która może wszystko? 13:00-13:35 zajęcia laboratoryjne
Przyda się później - skrobia 14:00-15:30 zajęcia laboratoryjne
Tajemnicze życie grzybów 15:00-15:45 zajęcia laboratoryjne
Prześwietlmy rośliny do DNA 15:30-17:00 zajęcia laboratoryjne
Sztuczne nasiona i enzymy jako forma życia 17:00-18:00 zajęcia laboratoryjne

Warszawa: Wydział Biologii i Nauk o Środowisku, Uniwerystet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Tajemnicza moc roślin, czyli o lekach, truciznach i wszystkim pomiędzy w produkcji roślinnej 12:00-12:45 Wykład/Prezentacja multimedialna

Warszawa: Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski

Cyjanotypia - malowanie światłem 17:30-20:00 Grupa 1 Stoiska warsztatowe
Mało - źle, za dużo - jeszcze gorzej, czyli o wpływie niedoboru lub nadmiaru mikroelementów na wzrost roślin. 17:30-20:00 Grupa 1 Stoiska warsztatowe
Zatrzymane w czasie. Jak ochronić bioróżnorodność roślin przed żywiołami? 18:00-18:20 Grupa 1 Wykłady
Zróżnicowanie torfowisk północnej Norwegii, czyli rzecz o turzycach, mszakach, wodzie i lodzie 19:00-19:20 Grupa 1 Wykłady
Barwniki roślinne - fascynujący świat kolorów 21:00-23:30 Grupa 2 Stoiska warsztatowe
Woda na młyn edukacji - akwarium 21:00-23:30 Grupa 2 Stoiska warsztatowe
"Nie ma wody na pustyni". Twardzi zawodnicy w świecie roślin 22:30-22:50 Grupa 2 Wykłady
"Czy działasz roślinie na nerwy?" - o stresie w świecie roślin 23:00-23:20 Grupa 2 Wykłady
Noc w tropikach 17:30-18:30 Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
Noc w tropikach 19:00-20:00 Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
Zatrzymane w czasie. Jak ochronić bioróżnorodność roślin przed żywiołami? 17:10-17:30 Online
Nagranie: Tajemnica zapachu róży. Czym są roślinne substancje lotne i jak oddziaływują na nasz zmysł węchu? 23:55-23:55 Online

Wrocław: Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Wrocławski

Kosmiczne Rośliny GMO 18:00-23:55 gra planszowa
Co kryje się w komórce roślinnej 17:00-19:00 laboratorium
Jak pracują naukowcy? 17:00-18:30 pokaz + laboratorium
Jak pracują naukowcy? 18:45-20:15 pokaz + laboratorium
Zimowy las - bajkowy czas 15:15-16:00 prezentacja, gry - łamigłówki
Zimowy las - bajkowy czas 16:15-17:00 prezentacja, gry - łamigłówki
Zimowy las - bajkowy czas 17:15-18:00 prezentacja, gry - łamigłówki
Co nas odróżnia? Cechy diagnostyczne rodzin roślin 17:30-18:00 wykład
Zabrodnie roślin 18:00-19:00 wykład

POPULARNE TAGI

program nocy biologówwarsztatyNoc biologówAPoznańDzieciwykładwarszawaprogrambiologiaLublinowadyescape roomroślinwarsztaty, wykładybakteriegenetykalaboratoriumdnazwierzetakomórkaroślinybiotechnologiakrewnoc badaniagMOwodyjemyzrób krem z sukulentakozaowadożernerybyzabójcakolamały naukowiecmchyżycierezerwatcentrumziemianietoperzeAcariAnna mazur-rylskaziemihałasruchdermatofity